Dragon Tiger

January 21, 2022

Змеј или тигар - Како да се игра Playtech's Dragon Tiger

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Кога вашата конкуренција е како Еволуцијата и автентичните игри, мора да бидете најдобро за да останете на врвот. Па, Playtech не презема никакви шанси откако го прошири својот каталог во живо со Dragon Tiger. Тоа е уникатна казино игра во живо која им овозможува на играчите да го предвидат резултатот од секое коло наместо да ја играат самата игра. Па, како да одите за тоа?

Змеј или тигар - Како да се игра Playtech's Dragon Tiger

Што е жив змеј тигар?

Dragon Tiger е едно од најновите додатоци на Playtech во 2021 година. Играњето на играта е многу едноставно бидејќи играчите треба само да предвидат нерешено, змеј или тигар. Ова им дава на играчите возбудлива мешавина од казино игри и спортско обложување. И да, оваа игра со превртување монети е сега достапно во кое било казино во живо преку Интернет под списокот на Playtech.

Како да се игра Live Dragon Tiger?

Прво и основно, оваа игра се пренесува во живо од копненото студио на Playtech во Манила, Филипини. Љубезниот дилер во живо управува со собата со икони на Змеј и Тигар во позадина. 

Се игра со помош на осум палуби карти измешани рачно со помош на чевел за делење. Во основа, играчите треба само да предвидат која ќе има картичка со поголема вредност помеѓу Змејот или Тигарот. Дозволен е и нерешен облог, иако овој облог враќа само 50% од почетниот влог.

Имајќи го кажано тоа, играчите ќе ја одредат вредноста на монетата, а потоа домаќинот ќе извлече две карти. Како што беше кажано претходно, едната картичка се става на позицијата Тигар, а другата на позицијата Змеј. Двете карти се извлекуваат со лицето надолу и се превртуваат, по што се одредува вредноста на картичката. 

Запомнете дека не се извлекуваат дополнителни картички, што е невообичаено во повеќето казино игри во живо, поточно бакара. Ова ја прави оваа игра чисто заснована на среќа.

Облози и исплати на Dragon Tiger

Добрата работа кај Dragon Tiger е што играчите можат да стават бројни облози по рака. Змеј и Тигар се главните облози за почеток и исплаќаат дури и пари со 1:1. Ова значи дека 100 долари на Dragon ако го погоди враќа 100 долари профит, што дава вкупно 200 долари. Но, само за евиденција, облогот нерешено враќа само 50% од првичниот облог, што го прави 150 долари. Од посветлата страна, се плаќа во сооднос 10:1

Покрај главните облози, овој софтвер за казино во живо, исто така, пакува неколку странични облози под капакот. Прво, гејмерите можат да предвидат непарни или парни броеви. На пример, можете да добиете исплата на непарни броеви откако ќе извлечете A-3-5-9-JK. Спротивно на тоа, нерешениот резултат 2-4-6-8-Q добива парен број. Сепак, извлекувањето 7 го губи облогот во двата случаи.

Играчите исто така можат да предвидат дека извлечената картичка ќе биде мала или голема. Првите се вредности на картичките помеѓу А до 6, додека вторите се вредности помеѓу 8 до К. Повторно, извлекувањето 7 автоматски го губи облогот овде.

И на крај, можете да се обложите на типот на костум направен од двете страни. Како што се очекуваше, има четири различни костуми за карти, вклучувајќи клуб, дијамант, срце и лопата. Овој страничен облог се исплаќа во сооднос 3:1. Да бидеме конкретни, ќе добивате 3 долари за секој обложен 1 долар. 

Змеј тигар RTP

RTP на Dragon Tiger е пријателски за играчи. Облозите „Змеј и тигар“ имаат теоретска повратна вредност од 96,27%. Сепак, работ на куќата за облогот за нерешено може да достигне и до 30%, што ги прави забранета зона за аспиранти победници.

Змеј тигар: Дали вреди да се игра?

Dragon Tiger е дефинитивно совршената игра за одмотување и убивање време во казиното. Иако ниту една стратегија не гарантира победа, таа го прави теренот со супер едноставна игра. Додадете ги повеќекратните странични облози и оваа игра во казино во живо мора да се проба.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести