Награди во казина во живо - Зошто сите се желни да импресионираат

Награди за казино во живо

2022-06-23

Ethan Tremblay

Казината со живи дилери никнуваат насекаде како печурки. Овие казина им нудат на играчите на игри со карти и коцки извонредно искуство со играње во живо, организирано од професионални дилери. Општо познато е дека варијанти на игри во живо нудат повеќе можности за победа, благодарение на повеќе странични облози и множители. 

Награди во казина во живо - Зошто сите се желни да импресионираат

Но, бидејќи сите тврдат дека се обложуваат на најдоброто, потребна е некаква умереност за да се најдат врвните кучиња. И тука доаѓаат наградите во казина во живо. Најдобрите живи казина и развивачи на игри се номинирани за различни годишни награди за чест и признание на нивните достигнувања. Така, во оваа објава ќе научите како функционираат наградите за казино во живо и за кои признанија вреди да се борите. 

Како функционираат наградите во казина во живо

Понекогаш може да ги погледнете номинираните или победниците за различни казино награди во живо и се прашувам дали вашиот омилен бренд не е таму. Па, работата е во тоа што судиите избираат само брендови кои ги исполнуваат највисоките стандарди. 

Прво и основно, казиното или добавувачот на софтвер мора да добиваат блескави критики од играчите. Организаторите ќе извршат темелна проверка на позадината за да се осигураат дека номинираните ќе обезбедат одлично искуство со игри. Тие добиваат критики од непристрасни и независни онлајн платформи и форуми.

Ако казиното го штиклира ова поле за избор, рецензентите ќе го ограничат на квалитетот на играта. На најдобрите казина во живо нудат беспрекорно искуство за играње на мобилен или десктоп. Исто така, нивните библиотеки за игри се напојувани од врвни развивачи на софтвер. 

Што се однесува до агрегаторите на содржината, судиите го гледаат нивото на задоволство на играчите со нивните најнови изданија. Врвните добавувачи на игри ги користат најдобрите технологии за градење и проследување на нивните игри, давајќи им на играчите забавно и безбедно искуство. Дополнително, важно е колку често развивачот објавува наслови на блокбастери. 

Но, како што се очекуваше, повеќето живи казина и програмери лесно би ги исполниле сите, ако не и повеќето барања. Затоа, панелот ќе го исече списокот до опциите за крем де ла крем. Тие ќе ги споредат рејтингот, поддршката, бројот на изданија, лиценцираните пазари и многу повеќе. 

Престижни награди за казино индустрија

Некои награди за казино во живо значат многу за операторите и програмерите. Освојувањето награда или дури и добивањето номинација на некој од овие настани може да го зајакне меѓународниот имиџ на брендот и да ги прошири можностите. Па, кои се некои од овие награди за кои брендовите би платиле се за да ги добијат?

СБЦ награди

Наградите на SBC им оддаваат почит на извонредните компании за коцкање кои работат во Латинска Америка. Овој настан вклучува категории како Добавувач на годината на Казино и iGaming, Добавувач на спортски книги на годината, Индустриски иновации на годината и многу повеќе. Овогодинешната церемонија ќе се одржи на 22 септември 2022 година.

Награди EGR

EGR е веројатно најистакнатиот годишен настан за славење на моќните центри во индустријата. Оваа церемонија содржи 30+ категории, вклучително и оператор на годината, мобилен казино производ, игра на годината, казино оператор итн. Церемонијата на EGR во 2022 година ќе се одржи на 25 ноември.

СИГМА награди

SIGMA е екстравагантна годишна гала на награди за признавање на најдобрите компании и игри во индустријата за игри. Интересно е што наградата има различни самити за Европа, Америка, Азија и Африка. На пример, сите патишта ќе водат кон SIGMA Европа од 14 септември. 

Награди на ИГА

IGA (Меѓународни награди за игри на среќа) е церемонија во чест на засегнатите страни на копното и онлајн коцкањето. Достапните категории вклучуваат Најдобра компанија за услуги на клиентите, казино оператор, игра на годината, добавувач на софтвер iGaming и многу повеќе. Овогодинешната церемонија беше на 31 јануари. 

ГИА награди

GIA (Gaming Intelligence Awards) е годишен настан за игри и обложување за крунисување на најдобрите компании во Азија, Африка, Северна Америка, Европа и Латинска Америка. Во оваа награда, номинираните тимови ги презентираат своите истражувања и одговараат на прашања од судии. ГИА во 2022 година беше на 19 февруари. 

Старлети награди

Starlet Awards се годишна церемонија за славење на успешните B2B гејмерски компании. Судискиот панел е внимателно избран од индустриски експерти со огромно знаење за производи и иновации. Категориите вклучуваат игра на годината, платформа на годината, игра иновации на годината, најдобра услуга за клиенти на годината итн. Оваа церемонија се намалува на крајот на годината. 

Live CasinoRank награди

Собирањето на наградите погоре може да биде исполнувачко за номинираните. Но, многу веб-локации, вклучително и LiveCasinoRank, го спроведуваат нивното паралелно проверување и рангирање. Идејата останува иста; дајте им на своите читатели/играчи увид во најдобрите казино игри во живо, оператори и добавувачи. 

За казиното да се најде на конкурентната листа на награди LiveCasinoRank, мора да има одлична репутација меѓу играчите. Исто така, мора да нуди производи од најдобрите развивачи на софтвер, а распоредот треба да им обезбеди на играчите лесно и забавно искуство. И ако казиното освои некои големи меѓународни награди, тоа е голем плус.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести