Софтвер

May 22, 2021

Pragmatic Play ги носи своите понуди од Казино во живо на GGPoker

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Прагматична игра е еден од водечките онлајн казино во живо добавувачи денес. Компанијата е позната по своите понуди за казино во живо со врвен квалитет, како што е во живо блек џек, рулет, покер, и бакара. Згора на тоа, Pragmatic Play им ветува на своите обожаватели најмалку пет сосема нови наслови за видео слот секој месец. Па, целата оваа содржина ќе биде достапна на GGPoker, водечка страница за онлајн покер, според соопштението за печатот на 14 април 2021 година. Продолжете да читате за да дознаете повеќе за договорот.

Pragmatic Play ги носи своите понуди од Казино во живо на GGPoker

Играчите на GGPoker за пристап до игрите во казино на Pragmatic Play

Според договорот, играчите на GGPoker ќе пристапуваат до сите врвни казино производи во живо од ова со седиште во Гибралтар софтвер програмер. Гејмерите ќе избираат од популарните наслови како Mega Roulette и Mega Wheel, сите со случајни множители кои се вообичаени во слот игрите на програмерите. Ова значи дека играчите на GGPoker ќе видат дека нивните добивки се зголемуваат десеткратно. Покрај овие две игри инспирирани од шоуто, GGPoker ќе дистрибуира и класици на Pragmatic Play, вклучувајќи Блек Џек, Бакара и Рулет. И тоа без да се спомнуваат игри со дилери во живо како ONE Blackjack и Dragon Tiger што наскоро ќе биде објавен. Со титулата ONE Blackjack, играчите во ова казино во живо треба да очекуваат победи до 2000 пати од нивниот првичен влог. Уште подобро, играта им овозможува на безброј обложувачи да добијат чувство на акција истовремено.

Реакција од двете компании

Според потпретседателот на Малта Операции во Pragmatic Play, Лена Јасир, компанијата е воодушевена од нејзината успешна приказна за Live Casino. Таа продолжува дека компанијата сега е повеќе од кога било фокусирана на проширувањето на својата индустрија и бара наскоро да достигне многу други пресвртници. Во меѓувреме, Пол Бурк, Раководител за содржина и односи со јавноста во GGPoker, рече дека онлајн казиното со задоволство им нуди на своите играчи казино игри во живо на Pragmatic Play. Тој ги поздрави производите како „добро познати“ во iGaming индустријата и тие едвај чекаат да ја видат реакцијата од нивните играчи. Последната зделка го зацврстува веќе расцутеното партнерство помеѓу овие Pragmatic Play и GGNetwork (Good Game Network), оператор на GGPoker. Од сега, GGPoker веќе им нуди на своите играчи наградените видео слотови на Pragmatic Play.

План за проширување на Pragmatic Play

Во другите вести, Pragmatic Play ја подигна својата експанзија во Европа на сосема ново ниво. Ова е откако развивачот на софтвер објави договор со Novibet на 8 април 2021 година. По овој договор, Pragmatic Play ќе ги види своите понуди за казино во живо на повеќе регулирани европски пазари како Грција и Велика Британија, каде што Novibet е веќе познато име. Играчите на овој бренд на gametech ќе пристапат до популарните наслови на дилерите во живо на програмерите, вклучувајќи го Blackjack Azure, со опција за повеќе седишта. Како и играчите на GGPoker, гејмерите на Novibet Casino исто така ќе пристапат до Mega Wheel и Mega Roulette со нивните множители во стил на слот. Во исто време, Pragmatic Play веќе го проширува својот отпечаток од Латинска Америка. Ова е откако потпиша договор со Estelar Bet за да ја понуди целата своја палета на производи. Како тоа да не е доволно, компанијата има и договор за повеќе производи со DonCashino – парагвајско онлајн казино. Зделките се доволен доказ дека ќе биде потребно нешто посебно за да се оттргне Pragmatic Play од командувањето со латиноамериканската iGaming индустрија.

Нови слотови

Како што беше кажано првично, Pragmatic Play објавува повеќе од пет видео слотови месечно. Затоа, најновите зделки значат дека повеќе играчи ќе уживаат во сосема новиот Floating Dragon, објавен на 15 април. Идеално погоден за азиска тема процеп играчи, овој слот 3x5 е забавен за играње и има тројни режими за активирање. На пример, можете да го активирате режимот за слободни вртења со слетување на повеќе од три распрснувачи на ролните. Пред овој многу очекуван слот, имаше Wild Booster со своите 20 линии за плаќање. Оваа игра е совршена за љубителите на овошни слотови и има класични симболи и возбудлив мултипликатор на добивки како Ultra Boost. Генерално, Pragmatic Play прави одлична работа проширувајќи ја својата индустриска основа со значајни партнерства и повеќекратни изданија. Не пропуштајте!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести