20bet - About

Age Limit
20bet
20bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

20Bet Casino е онлајн казино во живо, основано од тим од страсни професионалци кои имаа само една идеја на ум, да смислат производ кој ќе донесе подобро искуство за обложувачите. За да дојдат до страница која ќе се истакне во толпата, тие го комбинираа најширокиот избор на казино игри и пазари за обложување со најбезбедните методи за депозит.

20bet

Казиното 20Bet, за да се увери дека тие се секогаш достапни за своите клиенти, нуди 24/7 поддршка за корисници. Играчите можат да контактираат со казиното преку разговор во живо или преку е-пошта секогаш кога им треба помош.

Друга работа што го прави 20Bet Casino вредно време е фактот што тие нудат широк избор на пазари за обложување, каде што просечен настан има близу 30 пазари за обложување.

Казиното 20Bet е место каде играчите можат да се чувствуваат удобно затоа што се третирани како семејство. Така, тие можат да уживаат во брзото креирање сметка, дарежливи бонуси и програми за лојалност, само за да именуваат некои.

Друга работа што го прави казиното 20Bet да се издвојува во толпата е фактот што казиното нуди брзи и едноставни депозити и повлекувања користејќи ги најбезбедните достапни начини на плаќање. Сите плаќања се обработуваат веднаш, а некои од начините на плаќање достапни во казиното вклучуваат VISA, MasterCard, iDebit, Neteller, Skrill, WebMoney, Instant Banking, ecoPayz и Boleto.

Лиценца

Казиното 20Bet е управувано и управувано од TechSolutions Group NV како носител на лиценца (8048/JAZ2017-067) со адреса на булеварот Абрахам Мендез Чумачеиро 50, Курасао. Лиценцата за Kahnawake бр. 00867 беше издадена на 19 мај 2021 година.

Локација на казино и студиа

Казиното 20Bet има седиште на следната адреса Партенонос 5, стан 103, 2020 година, Никозија, Кипар.

Сопственик и извршен директор

Казиното 20Bet е управувано и управувано од TechSolutions (CY) Group Limited (региран број HE 377018) со седиште лоцирано на Партенонос 5, стан 103, 2020 година, Никозија, Кипар.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (32)
Јапонија
Австралија
Австрија
Азербејџан
Аргентина
Бразил
Венецуела
Виетнам
Данска
Ерменија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камбоџа
Канада
Кенија
Лаос
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Португалија
Саудиска Арабија
Тајланд
Турција
Украина
Филипини
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
AstroPay Card
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit CardsCryptoDebit CardEcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetterNeteller
Perfect Money
Prepaid Cards
Skrill
SticPay
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Genesis GamingHabanero
Iron Dog Studios
LuckyStreak
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet