20bet Live Casino Преглед - Affiliate Program

Age Limit
20bet
20bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Affiliate Program

Казиното 20Bet нуди придружна програма за партнери кои сакаат да испратат нови клиенти за депонирање во нивното казино. За да се приклучат на affiliate програмата, партнерите треба да пополнат формулар за регистрација и веднаш да почнат да заработуваат. Тие можат да го промовираат казиното користејќи ја нивната веб-страница или социјалните медиуми.

Кога ќе се регистрирате како нов партнер, партнерите ќе добијат врски за следење кои ќе помогнат да се следи активноста на играчите испратени преку врската.

Постојат различни начини да се привлечат луѓе да се пријават во казиното користејќи ја врската и ние ќе ги разгледаме најпопуларните овде:

 • Филијалата на оптимизација - партнерите можат да изградат една или неколку веб-страници што можат да ги рангираат во Google користејќи ја оптимизацијата на пребарувачот. Постојат многу различни придобивки од овој метод. Партнерите можат да ја имплементираат својата стратегија за оптимизација за секој производ што сакаат да го пласираат и органскиот сообраќај е бесплатен. Од друга страна, има многу недостатоци и на SEO. Еден од нив е долгата крива на учење и постојано менување на алгоритам од Google. Значи, за да останат на врвот на нивната игра, партнерите мора постојано да бидат во тек со новите директиви.
 • Маркетинг преку е-пошта – создавањето листа на е-пошта е добар начин за маркетинг на подружница. Дознајте што бараат посетителите и искористете го како продажен терен.

Казиното 20Bet е дел од групата Playamo Partner, која ги вклучува следните брендови:

 • Боб Казино - ова е совршено место за играчи кои уживаат во бонуси и промоции. Казиното е основано во 2017 година и има се што има едно модерно казино. Bob Casino е главно горд на своето казино во живо, каде што нуди тони различни игри во кои играчите можат да уживаат со дилер во живо.
 • Играјте Amo - казиното заработи репутација меѓу најпочитуваните казина. PlayAmo може да се пофали со модерен и иновативен дизајн на веб-локација со кориснички интерфејс. Она што го прави казиното да се истакнува во толпата е неговата мобилна платформа која им овозможува на играчите да пристапат до нивните сметки во секое време.
 • Betchan – ова е врвното онлајн казино кое играчите можат да се приклучат за да играат за вистински пари или бесплатно. Казиното може да се пофали со различни игри и играчите кои сакаат да играат во казино во живо можат да најдат и одличен избор на казино игри во живо.
 • Spinia – Spinia нуди повеќе од 2000 игри со вистински пари, така што играчите можат да го најдат она што го бараат. Казиното нуди лесна процедура за пријавување, така што играчите се само неколку клика подалеку од нивната сметка. Откако ќе создадат нова сметка и ќе го направат својот прв депозит, тие можат да бараат многу дарежлив бонус за добредојде што ќе го направи нивното искуство со игри незаборавно.
 • Bet Amo – играчите кои се приклучуваат на Bet Amo казиното ќе имаат пристап до различни казино игри со многу бонуси и бесплатни вртења. Казиното беше лансирано уште во 2019 година, и иако е прилично ново, тоа е меѓу најпрепорачливите онлајн казина.
 • Casinochan – ова е добро воспоставено онлајн казино кое пречекува играчи од целиот свет. И новите и лојалните играчи се третираат како член на кралското семејство, и има многу различни бонуси кои се нудат за да бидат заинтересирани во секое време.
 • Cookie Casino – ова е онлајн казино кое одговара на потребите на повеќето играчи. Казиното се врти околу колачиња, што му дава интересна и забавна тема која се разликува од другите казина.
 • Woo Casino – ова е најдоброто казино за играње слотови и казино игри. Играчите кои креираат сметка во казиното имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го подобри нивното салдо. Играчите имаат можност да ги играат игрите во забавен режим пред да одлучат да играат за вистински пари.
 • 20Bet – 20Bet е познато како најдоброто мобилно казино на интернет. Казиното е дизајнирано со една идеја на ум, да им го донесе најдоброто можно искуство на коцкарите од целиот свет. Играчите кои се приклучуваат на казиното добиваат дневни и неделни награди што ќе ги заинтересираат во секое време.
 • Авалон 78 – ова е ново казино со врвна технологија што нуди повеќе од 3000 игри за нови и постоечки играчи. Казиното е добро познато меѓу играчите како казино кое нуди лесен и брз процес на повлекување и верификација. Казиното е лесно достапно за секого и со својот широк избор на игри играчите секогаш ќе најдат нешто ново за истражување.
 • Mason Slots – Mason Slots им овозможува на играчите да испробуваат нови видео слот игри со бесплатни вртења и бонус без депозит. Играчите имаат можност бесплатно да ги пробаат игрите што е одлична можност да видат што нуди играта, но во исто време да ги практикуваат правилата на наведената игра.
 • Национално казино – Национално казино е нова платформа за коцкање што го прави играњето игри едноставно и забавно. Казиното нуди многу различни бонуси за да ги задржи играчите заинтересирани во секое време. Има многу различни игри достапни за играчите да можат да пробуваат нешто ново секој ден.
 • Bizzo Casino – Bizzo Casino е неодамна лансиран онлајн казино што може да се пофали со 3000 различни игри од преку 60 провајдери на софтвер. Згора на тоа, понудени се многу различни бонуси кои ќе им помогнат на играчите да ја подобрат својата рамнотежа и да го направат своето време во казиното вредно.
Total score7.8
Добрите
+ 96%+ исплата на врвни спортови
+ Брза услуга за клиенти
+ Казино за спортско обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (32)
Јапонија
Австралија
Австрија
Азербејџан
Аргентина
Бразил
Венецуела
Виетнам
Данска
Ерменија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камбоџа
Канада
Кенија
Лаос
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Португалија
Саудиска Арабија
Тајланд
Турција
Украина
Филипини
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
AstroPay Card
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit CardsCryptoDebit CardEcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetterNeteller
Perfect Money
Prepaid Cards
Skrill
SticPay
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Genesis GamingHabanero
Iron Dog Studios
LuckyStreak
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet