22BET - Software

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Software

Современите онлајн казина се речиси непрепознатливи од она што беа кога индустријата беше на своите почетоци, бидејќи напредокот во технологијата ги овозможи сите видови игри.

Во денешно време, постојат специјални компании кои обезбедуваат софтвер и игри на онлајн казина, и тие станаа витален дел од животниот циклус на секое онлајн казино.

Најголемите онлајн казина во светот не ги создаваат игрите што треба да ги понудат, наместо тоа, тие се партнери со даватели на игри, кои се специјалисти во таа област, и тие ги креираат игрите за нив. Давателите на игри се еден од најважните фактори во индустријата за онлајн коцкање и без нив е тешко да се замисли како секторот би опстанал и ќе напредува.

На софтвер што се користи овие денови во секое онлајн казино е многу понапредно отколку што беше пред неколку години. Технологијата еволуираше, а исто така и целата онлајн казино индустрија. Има поквалитетни игри со подобри аудио и визуелни слики, како и тони иновации со игрите што се случуваат секој ден.

Играта и целокупното гејмерско искуство е далеку подобро отколку што беше порано, а добрата вест за играчите е што веројатно ќе стане уште подобро во блиска иднина. Игрите со кои располагаат се огромни во количина, а големите онлајн казина како 22Bet бараат да ја подобрат понудата нудејќи нови изданија штом ќе бидат создадени од провајдерите со кои соработувале.

Така, специјализираните компании за игри или даватели на игри се моторите зад секое онлајн казино. Некои онлајн казина партнер со само неколку провајдери на игри, но на пазарот кој денес е секогаш толку конкурентен, тоа можеби веќе не изгледа како добра идеја. Казиното 22Bet има огромен список на провајдери на софтвер со кои е партнер, а тоа е очигледно по бројот на игри што ги имаат на располагање.

Има нови провајдери на игри кои постојано влегуваат на пазарот, но и покрај сите новодојденци, има некои провајдери на игри кои се во бизнисот долго време и сè уште се присутни на секое реномирана онлајн казино како 22Bet. Имаат огромна листа на игри што можат да понудат, сите различни и со посебни карактеристики.

Обезбедувачите на игри со кои 22Bet Casino соработува се видливи на страницата и играчите можат да ги видат на левата страна на екранот кога го отвораат делот за казино. Казиното 22Bet соработува со следниве добавувачи на софтвер:

 • Апсолутно играње во живо
 • Азија игри
 • Атмосфера
 • Автентични игри
 • Играње на соништата
 • Еволуција
 • Езуги
 • Казино Фази
 • Ho Gaming
 • Живи решенија
 • Среќна низа
 • Medialivecasino
 • N2Live
 • Портомазо
 • Прагматична игра
 • Обезбедување Игри на среќа
 • SA Игри на среќа
 • Супер лопата игри
 • TVBet
 • Нагоре игри
 • Vivo Gaming

Ограничени територии

Понекогаш, давателите на игри не ги нудат своите игри на одредени територии, а тоа е случај со казиното 22Bet. NetEnt е давателот кој поставил такви ограничувања со своите игри. Тие нема да дозволат нивните игри да ги нуди ниту едно онлајн казино кое работи на следните територии, без тие да имаат соодветни лиценци: Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Италија, Латвија, Литванија, Мексико , Португалија, Романија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави.

Покрај тоа, сите игри што ги нуди NetEnt нема да бидат достапни на следните територии: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Еквадор , Етиопија, Франција, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Италија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Латвија, Литванија, Мексико, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Филипини, Португалија, Романија, Сингапур, Шпанија, Шведска , Швајцарија, Судан, Сирија, Тајван, Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Јемен, Зимбабве.

Освен општите ограничувања, NetEnt ги постави на нивните игри на одредени територии, има и конкретни игри кои се на црната листа во некои земји. Првиот е видео слот Планета на мајмуните, кој е забранет во следните земји: Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Турција и Украина.

Втората игра што е забранета во одредени земји е видео слот Vikings и не се нуди во Азербејџан, Камбоџа, Канада, Кина, Франција, Индија, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Папуа Нова Гвинеја, Катар, Русија, Јужна Кореја , Тајланд, Турција, Украина и САД.

Следно, тука е видео слот Narcos, кој е забранет во Индонезија и Јужна Кореја.

Видео слот Street Fighter не се нуди на овие територии: Ангвила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Барбадос, Бахамите, Белизе, Бермуди, Боливија, Бонер, Бразил, Британските Девствени Острови, Канада, Кајмански Острови, Кина, Чиле, Островот Клипертон , Колумбија, Костарика, Куба, Курасао, Доминика, Доминиканска Република, Ел Салвадор, Гренланд, Гренада, Гвадалупе, Гватемала, Гвајана, Хаити, Хондурас, Јамајка, Јапонија, Мартиник, Мексико, Монтсерат, островот Наваса, Парагвај, Перу, Порто Рико, Саба, Свети Вартелемеј, Свети Евстатиј, Свети Китс и Невис, Света Луција, Свети Мартен, Свети Мартин, Сент Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Суринам, Острови Туркс и Каикос, Соединети Американски Држави, Уругвај, САД Девствени Острови и Венецуела.

Следниот слот што има територијални ограничувања е видео слот за ТВ Fashion, и не се нуди во Куба, Јордан, Турција и Саудиска Арабија.

И на крај, Universal Monsters, кои ги вклучуваат Франкенштајн, Дракула, Мумијата, Човекот Волк, Невидливиот човек, Невестата на Франкенштајн и Суштество од Црната лагуна, може да се играат на овие територии: Андора, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна. и Херцеговина, Грузија, Исланд, Лихтенштајн, Молдавија, Монако, Црна Гора, Норвешка, Русија, Сан Марино, Србија, Швајцарија, Украина, Хрватска, Македонија, Турција, Австрија, Бугарија, Кипар, Чешка, Финска, Франција, Германија, Грција , Унгарија, Ирска, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Холандија, Перу, Полска, Словачка, Словенија и Шведска.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow BaccaratLive Fashion Punto BancoLive Oracle BlackjackLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit CardsCrypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
HabaneroInbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayPearlsPlaysonPragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY