Преглед на игри со дилер во живо 888 Casino - About

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
About

About

За да се обезбеди ултимативно искуство Казино Во Живо , од клучно значење е да изберете провајдер со докажано искуство на извонредност. 888 Casino е име на кое можете да се потпрете со висок рејтинг и долгогодишна репутација во индустријата. Во овој преглед, ќе се нурнеме во врвните карактеристики на овој популарен провајдер за да ви дадеме длабински поглед на она што го издвојува од конкуренцијата. Од неговиот импресивен избор на игри до лесни и сигурни методи за депонирање и непобедливи бонуси. Ќе истражиме сè што треба да знаете за да одлучиме дали овој давател на казино е вистинскиот за вас.

Официјалното раѓање на казино во живо се смета дека е во 2002 година кога Пацифик покер и гребен клуб казино е лансирана и се приклучи на семејството 888.com. Следната година, казиното добива дозвола за работа од Владата на Гибралтар.

Сопственик и извршен директор

Казиното 888 е во сопственост на 888 Holdings PLC, а неговиот сегашен извршен директор е Itai Pazner.

Број на лиценца

Казиното 888 има лиценца да работи во многу земји и моментално тие имаат лиценци од следните регулаторни органи:

Malta Gaming Authority - компанијата работи според правото на ЕУ и е со седиште во Малта, Virtual Digital Services Limited со број на лиценца MGA/CRP/543/2018 издадена од MGA.

Комисија за коцкање во Обединетото Кралство - компанијата работи под 888UK Limited и таа е регистрирана во Гибралтар со лиценца број 39028 издадена од Комисијата за коцкање на ОК.

Орган за лиценцирање за коцкање Гибралтар - компанијата има лиценца за далечинско коцкање броеви 112 и 113 од GGLA.

Каде се базира 888 Казино?

888 Казино има седиште на следната адреса Ниво G, Quantum House, 75, Abate Rigord St., Ta' Xbiex, XBX 1120, Malta

888 ги суспендира сметките на ВИП играчи на Блискиот Исток
2023-02-22

888 ги суспендира сметките на ВИП играчи на Блискиот Исток

888, водечка компанија за онлајн коцкање, ги затвори своите сметки на ВИП играчи на Блискиот Исток поради внатрешна истрага за непочитување на прописите за спречување на перење пари. Управниот одбор на компанијата најави итно суспендирање на овие сметки поради недостатоци во процесот само во овој регион. 

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino
2021-06-13

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino

Betsoft Gaming е еден од добавувачите на софтверски крем де ла крем во индустријата за онлајн казино. Така, за да остане на врвот, компанијата неодамна потпиша возбудлив договор со 888casino за да ги дистрибуира своите високо забавни наслови на игри. Како што можеби веќе знаете, Betsoft моментално може да се пофали со повеќе од 200 наслови на игри, така што партнерството несомнено ќе биде корисно за двата краја.

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888
2021-04-28

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888

Кога станува збор за светот на онлајн коцкањето, малкумина можат да се совпаднат со Playtech во однос на понудите на игри и позицијата на пазарот. За да го зацврсти својот статус, компанијата неодамна склучи профитабилен договор со 888 кој ќе ги види иновативните игри со генератор на случаен број (RNG) и дилерите во живо на 888casino. Важно е да се запамети дека 888casino моментално е едно од најпопуларните онлајн казина, правејќи ја оваа зделка важна за Playtech.