Преглед на игри со дилер во живо 888 Casino - Payments

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Опции за плаќање во 888 Казино: депозити и повлекувања

Кога станува збор за опциите за плаќање, 888 Casino ве опфати. Со широк спектар на достапни методи за депозит и повлекување, можете да го изберете оној кој најмногу одговара на вашите потреби. Еве неколку популарни опции:

  • MasterCard
  • Нетлер
  • PayPal
  • Виза
  • Доверливо
  • Скрил
  • Apple Pay
  • Diners Club International

И многу повеќе! Без разлика дали претпочитате традиционални методи како кредитни картички или модерни е-паричници, има по нешто за секого.

Но, што е со брзината на трансакцијата? Депозитите во казиното 888 обично се инстант, така што можете да започнете да играте веднаш. Кога станува збор за повлекувања, времето на обработка може да варира во зависност од избраниот метод.

Сега ајде да зборуваме за такси. Добрата вест е дека повеќето начини на депозит во 888 Казино се без надомест. Сепак, некои методи за повлекување може да имаат поврзани трошоци, затоа проверете ги деталите пред да поднесете барање.

Ограничувањата за депозити и повлекувања исто така варираат во зависност од избраниот метод. Бидете сигурни дека 888 Casino нуди флексибилни ограничувања за да се приспособат на преференциите на различни играчи.

Безбедноста е врвен приоритет во 888 Casino. Тие користат напредна технологија за шифрирање за да обезбедат безбедни трансакции и да ги заштитат вашите лични информации.

Ако барате дополнителни поволности, одредени начини на плаќање доаѓаат со специјални бонуси во 888 Casino. Не заборавајте да ја проверите страницата за нивните промоции за повеќе детали.

Флексибилноста на валутата е уште една предност за играње во 888 Казино. Тие поддржуваат различни валути, што го прави погодно за играчи од целиот свет.

И на крај, ако некогаш наидете на какви било проблеми поврзани со плаќањето или имате прашања, услугата за клиенти во 888 Casino е ефикасна во решавањето на проблемите навремено и професионално.

Затоа, нурнете во возбудливиот свет на онлајн игрите со мир на умот, знаејќи дека вашите плаќања се во добри раце во 888 Casino!

Различни начини на плаќање нудат различни максимални лимити за повлекување. Максималниот месечен лимит за повлекување е 30.000 УСД, а за другите лимити, најдоброто нешто што играчите можат да го направат е да се упатат до благајната, а до секој начин на плаќање можат да ги најдат сите потребни информации.

Правила за готовина

888 Casino се стреми да им обезбеди на своите играчи првокласна услуга и тие се грижат нивните барања за повлекување да бидат обработени што е можно побрзо и поефикасно.

Играчите ќе треба да го потврдат својот идентитет пред да можат да повлечат средства од нивните сметки.

Процес на верификација

Играчите кои сакаат да се регистрираат и да играат за вистински пари во онлајн казино треба да поминат низ процес на верификација. За да го направат тоа, ќе треба да испратат копии од правните документи.

Онлајн казина треба да се усогласат со законите и прописите „Познај го твојот клиент“. Сите лиценцирани казина мора да го завршат процесот на верификација за сите нивни играчи.

Некои играчи сметаат дека овие прописи се малку фрустрирачки, но ова е нешто што треба да се направи за нивна заштита. На почетокот, играчите можат да ја прескокнат процедурата за верификација, но од нив се бара да ја поминат пред да можат да побараат повлекување.

Ова е јасен знак дека казиното е легитимно и играчите можат да се чувствуваат безбедно и сигурно во секое време. За жал, во денешно време има многу лиценцирани казина, така што на неискусните играчи им е тешко да се разликуваат едно од друго. Во моментот кога ќе искусат проблем, нелиценцирано казино нема да направи ништо за да го реши проблемот.

Од друга страна, лиценцирано казино е должно да му помага на секој играч секогаш кога ќе наиде на некаков проблем.

Процесот на верификација може да варира од казино до казино, но во повеќето случаи, играчите ќе мора да испратат копии од правни документи за да го докажат својот идентитет. Уште повеќе, казиното исто така има право да бара изводи од банка бидејќи тие треба да го докажат начинот на плаќање на играчот.

Законите „Запознај го твојот клиент“ првенствено се насочени кон спречување на перење пари и други криминални активности.

Играчите треба да испратат копија од лична карта, возачка дозвола или пасош за да го докажат својот идентитет и да ја испратат електронски во казиното. Многу е важно сите документи да бидат јасни и сите информации да бидат видливи. Ако квалитетот на документот е слаб, казиното најверојатно ќе побара нови документи. Казиното може да бара документи кои имаат слика на играчот на нив, а сите документи мора да бидат валидни и да не се истечени.

Играчите исто така ќе треба да ја докажат својата адреса како дел од процесот на верификација. Казиното ќе побара од играчите да обезбедат копија од неодамнешната сметка за комунални услуги или извод од банка. Сепак, испратените документи за докажување на адресата не треба да бидат постари од 3 месеци.

Последниот чекор во процесот на верификација е доказот за плаќање. Казината сакаат да знаат дека играчот е вистинскиот сопственик на начинот на плаќање, и уште повеќе, тие сакаат да се погрижат да нема перење пари.

Играчите кои сакаат да ги користат своите банкарски сметки за да испраќаат депозити и да примаат повлекувања ќе мора да испратат слика од екранот на нивната онлајн банкарска сметка. Сликата од екранот мора да го прикажува нивното целосно име, име на нивната сметка и логото на банката.

Некои од најпопуларните начини на плаќање во денешно време вклучуваат Paypal, Neteller и Skrill, а играчите кои ќе изберат да користат еден од нив треба да испратат скриншот од нивната сметка што јасно ја покажува нивната адреса на е-пошта.

Кредитните картички се уште една достапна опција што ја избираат многу играчи. За да го докажат својот начин на плаќање, играчите треба да испратат јасна слика од нивната кредитна картичка, но тие можат да ги покријат средните броеви на нивната картичка за безбедносни цели.

888 ги суспендира сметките на ВИП играчи на Блискиот Исток
2023-02-22

888 ги суспендира сметките на ВИП играчи на Блискиот Исток

888, водечка компанија за онлајн коцкање, ги затвори своите сметки на ВИП играчи на Блискиот Исток поради внатрешна истрага за непочитување на прописите за спречување на перење пари. Управниот одбор на компанијата најави итно суспендирање на овие сметки поради недостатоци во процесот само во овој регион. 

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino
2021-06-13

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino

Betsoft Gaming е еден од добавувачите на софтверски крем де ла крем во индустријата за онлајн казино. Така, за да остане на врвот, компанијата неодамна потпиша возбудлив договор со 888casino за да ги дистрибуира своите високо забавни наслови на игри. Како што можеби веќе знаете, Betsoft моментално може да се пофали со повеќе од 200 наслови на игри, така што партнерството несомнено ќе биде корисно за двата краја.

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888
2021-04-28

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888

Кога станува збор за светот на онлајн коцкањето, малкумина можат да се совпаднат со Playtech во однос на понудите на игри и позицијата на пазарот. За да го зацврсти својот статус, компанијата неодамна склучи профитабилен договор со 888 кој ќе ги види иновативните игри со генератор на случаен број (RNG) и дилерите во живо на 888casino. Важно е да се запамети дека 888casino моментално е едно од најпопуларните онлајн казина, правејќи ја оваа зделка важна за Playtech.