Преглед на игри со дилер во живо 888 Casino - Support

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Support

Support

888 Казино за поддршка на клиентите Преглед: Пријател на потреба

Разговор во живо: Брз и практичен

Функцијата за разговор во живо што ја нуди 888 Casino е вистинска промена на играта. Како страствен ентузијаст на онлајн казино, ја ценам удобноста да можам веднаш да допрат за поддршка. Без разлика дали имате прашање за игра или ви треба помош со вашата сметка, нивните агенти за разговор во живо брзо одговараат, обично во рок од неколку минути. Тоа е како да имате пријателски помошник веднаш на дофат на раката.

Поддршка за е-пошта: длабинска, но одложена

Додека поддршката за е-пошта обезбедена од 888 Casino е позната по својата темелност и внимание на деталите, таа доаѓа со мал недостаток - време на одговор. Ако одберете да ги контактирате преку е-пошта, бидете подготвени да чекате до еден ден за одговор. Меѓутоа, штом ќе ви се вратат, бидете сигурни дека тие сеопфатно ќе ги решат вашите грижи.

Телефонска поддршка: Брза и пријателска

За оние кои претпочитаат подиректна комуникација, 888 Casino нуди и телефонска поддршка. Сфатив дека нивните телефонски агенти се неверојатно пријателски расположени и корисни. Тие трпеливо ги слушаа моите прашања и даваа брзи решенија без никаква мака.

Генерално, каналите за поддршка на клиентите на 888 Casino нудат сигурна помош кога е потребно. Функцијата за разговор во живо се издвојува како најбрзата опција за итна помош, додека поддршката за е-пошта обезбедува длабински одговори и покрај подолгото време на чекање. И ако сакате да разговарате директно со некого, неговата телефонска поддршка е брза и ефикасна.

Затоа, продолжи и уживај во искуството со игри знаејќи дека помошта е само еден клик или повик!

Играчите исто така можат да испратат е-пошта на [email protected], и има телефонска поддршка во следните земји:

  • Австрија - +44 203 478 1876 година
  • Бразил – 0800 892 0073
  • Канада - +44 203 876 8708
  • Германија - +44 203 478 1876 година
  • Русија - +44 203 887 5550
  • Обединетото Кралство - +44 203 876 8708
  • Во светот - +44 203 876 8708
888 ги суспендира сметките на ВИП играчи на Блискиот Исток
2023-02-22

888 ги суспендира сметките на ВИП играчи на Блискиот Исток

888, водечка компанија за онлајн коцкање, ги затвори своите сметки на ВИП играчи на Блискиот Исток поради внатрешна истрага за непочитување на прописите за спречување на перење пари. Управниот одбор на компанијата најави итно суспендирање на овие сметки поради недостатоци во процесот само во овој регион. 

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino
2021-06-13

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino

Betsoft Gaming е еден од добавувачите на софтверски крем де ла крем во индустријата за онлајн казино. Така, за да остане на врвот, компанијата неодамна потпиша возбудлив договор со 888casino за да ги дистрибуира своите високо забавни наслови на игри. Како што можеби веќе знаете, Betsoft моментално може да се пофали со повеќе од 200 наслови на игри, така што партнерството несомнено ќе биде корисно за двата краја.

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888
2021-04-28

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888

Кога станува збор за светот на онлајн коцкањето, малкумина можат да се совпаднат со Playtech во однос на понудите на игри и позицијата на пазарот. За да го зацврсти својот статус, компанијата неодамна склучи профитабилен договор со 888 кој ќе ги види иновативните игри со генератор на случаен број (RNG) и дилерите во живо на 888casino. Важно е да се запамети дека 888casino моментално е едно од најпопуларните онлајн казина, правејќи ја оваа зделка важна за Playtech.