Преглед на игри со дилер во живо 888 Casino - Withdrawals

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

888 Казино додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да направат повлекување на нивните добивки. Уште повеќе, тие ја поедноставија процедурата, така што дури и почетниците нема да имаат проблем да го најдат својот пат. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат од делот Повлекување, да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат и да го потврдат трансферот.

Сите барања за повлекување се обработуваат три работни дена од денот на барањето. На членовите на Gold VIP ќе им се обработат барањата за повлекување во рок од еден ден. Додека барањето за повлекување сè уште не чека, играчите имаат опција да го поништат повлекувањето и средствата ќе бидат вратени на нивната сметка. Ова ќе им овозможи повторно да играат за вистински пари во казиното без да мора да направат нов депозит.

Бонус за повлекување

Да се направи повлекување на бонус средства е прилично лесно откако играчите ќе ги исполнат условите за обложување. Секој бонус доаѓа со различни барања за обложување, па затоа е многу важно играчите целосно да ги разберат условите и условите за бонусот дури и пред да го побараат.

Сите барања за повлекување во 888 Casino се обработуваат што е можно побрзо и поефикасно.

За да направат повлекување, играчите треба да се логираат на нивната сметка и да се упатат кон Касиерот. Оттаму треба да го изберат делот за повлекување, да кликнат на начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат. Играчите треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за да направат депозит.

Валути

888 Казино додаде неколку различни валути што играчите можат да ги користат за повлекување средства на нивните сметки. Минималниот потребен депозит е ограничен на 10 долари во овој момент и играчите можат да користат една од следниве валути:

  • евра (ЕУР)
  • Фунта стерлинг (GBP)
  • Американски долар (УСД)
  • Канадскиот долар (CAD)

Играчите од ОК, Канада и Република Ирска можат да користат која било од овие валути, но играчите од Индија и Нов Зеланд треба да користат УСД како валута.

888 ги суспендира сметките на ВИП играчи на Блискиот Исток
2023-02-22

888 ги суспендира сметките на ВИП играчи на Блискиот Исток

888, водечка компанија за онлајн коцкање, ги затвори своите сметки на ВИП играчи на Блискиот Исток поради внатрешна истрага за непочитување на прописите за спречување на перење пари. Управниот одбор на компанијата најави итно суспендирање на овие сметки поради недостатоци во процесот само во овој регион. 

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino
2021-06-13

Зделка за дистрибуција на мастила за игри на Betsoft со 888casino

Betsoft Gaming е еден од добавувачите на софтверски крем де ла крем во индустријата за онлајн казино. Така, за да остане на врвот, компанијата неодамна потпиша возбудлив договор со 888casino за да ги дистрибуира своите високо забавни наслови на игри. Како што можеби веќе знаете, Betsoft моментално може да се пофали со повеќе од 200 наслови на игри, така што партнерството несомнено ќе биде корисно за двата краја.

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888
2021-04-28

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888

Кога станува збор за светот на онлајн коцкањето, малкумина можат да се совпаднат со Playtech во однос на понудите на игри и позицијата на пазарот. За да го зацврсти својот статус, компанијата неодамна склучи профитабилен договор со 888 кој ќе ги види иновативните игри со генератор на случаен број (RNG) и дилерите во живо на 888casino. Важно е да се запамети дека 888casino моментално е едно од најпопуларните онлајн казина, правејќи ја оваа зделка важна за Playtech.