888 Casino - Withdrawals

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Withdrawals

888 Казино додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да направат повлекување на нивните добивки. Уште повеќе, тие ја поедноставија процедурата, така што дури и почетниците нема да имаат проблем да го најдат својот пат. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат од делот Повлекување, да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат и да го потврдат трансферот.

Сите барања за повлекување се обработуваат три работни дена од денот на барањето. На членовите на Gold VIP ќе им се обработат барањата за повлекување во рок од еден ден. Додека барањето за повлекување сè уште не чека, играчите имаат опција да го поништат повлекувањето и средствата ќе бидат вратени на нивната сметка. Ова ќе им овозможи повторно да играат за вистински пари во казиното без да мора да направат нов депозит.

Бонус за повлекување

Да се направи повлекување на бонус средства е прилично лесно откако играчите ќе ги исполнат условите за обложување. Секој бонус доаѓа со различни барања за обложување, па затоа е многу важно играчите целосно да ги разберат условите и условите за бонусот дури и пред да го побараат.

Сите барања за повлекување во 888 Casino се обработуваат што е можно побрзо и поефикасно.

За да направат повлекување, играчите треба да се логираат на нивната сметка и да се упатат кон Касиерот. Оттаму треба да го изберат делот за повлекување, да кликнат на начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат. Играчите треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за да направат депозит.

Валути

888 Казино додаде неколку различни валути што играчите можат да ги користат за повлекување средства на нивните сметки. Минималниот потребен депозит е ограничен на 10 долари во овој момент и играчите можат да користат една од следниве валути:

  • евра (ЕУР)
  • Фунта стерлинг (GBP)
  • Американски долар (УСД)
  • Канадскиот долар (CAD)

Играчите од ОК, Канада и Република Ирска можат да користат која било од овие валути, но играчите од Индија и Нов Зеланд треба да користат УСД како валута.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card BragAll Bets BlackjackBaccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European RouletteGolden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Grand RouletteLive Immersive RouletteLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive XL Roulette
MMA
Macau Squeeze BaccaratPrestige Live RouletteSoho BlackjackSoiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit CardDiners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)