Преглед на игри со дилер во живо Casino Estrella - Bonuses

Casino EstrellaResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Казиното Estrella нуди многу различни бонуси, така што нивните играчи ќе се чувствуваат добредојдени во секое време. Казиното е добро свесно дека најдобриот начин да се привлечат нови клиенти и да се задоволни старите е да им се понуди нешто што тие едноставно не можат да го одбијат. И не можеме да замислиме ништо подобро од бесплатни пари.

Играчите кои се регистрираат за сметка во казиното Estrella може да бараат а многу дарежлива понуда за добредојде, од вкупно 350 долари и 100 бесплатни вртења. Сè што треба да направат играчите е да се регистрираат за сметка и да го направат потребниот депозит.

Бонусот за добредојде се пренесува преку првите 3 депозити што играчот ги прави на следниов начин:

  • Првиот пат кога играчот ќе направи депозит ќе добие 100% бонус за депозит до 50 долари и 100 бесплатни вртења, 20 бесплатни вртења за 5 дена. Првите 20 бесплатни вртења може да се обложуваат на Џекпот Експрес, вторите 20 бесплатни вртења може да се обложуваат на Долината на боговите, третите 20 бесплатни вртења може да се обложуваат на Dr. Fortuno, четвртите 20 бесплатни вртења може да се обложуваат на Велигденскиот остров 2 и петтите 20 бесплатни вртења може да се обложуваат на Викинзите одат во пеколот.
  • Вториот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие 50% бонус за депозит до 100 долари.
  • Третиот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 50% бонус за депозит до $200.

Бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување 30 пати, а играчите имаат 30 дена да ги исполнат.

За жал, бонусот за добредојде не е достапен за играчот кој доаѓа од следните земји Албанија, Ерменија, Белорусија, Бразил, Бугарија, Кина, Хрватска, Грузија, Германија, Унгарија, Индонезија, Казахстан, Финска, Латвија, Литванија, Македонија, Молдавија , Црна Гора, Мјанмар, Норвешка, Холандските Антили, Филипини, Полска, Романија, Србија, Украина, Обединетото Кралство и САД

Бесплатни бонус пари

Има многу промоции достапни во казиното Estrella кои нудат бесплатни бонус пари. За да го добијат бонусот, играчите треба да го активираат кога одат во Бонусите со кликнување на копчето за мени во горниот агол. Максималниот износ што играчите можат да го добијат од бесплатни бонус пари е 150 долари.

Бесплатни вртења

Казиното Estrella исто така нуди многу бесплатни вртења за нивните играчи. Бесплатните вртења се или прикачени на понуда која бара депозит или има достапни и бесплатни вртења без депозит.

Играчите треба да се уверат дека добиваат промотивни е-пораки бидејќи казиното ќе ги информира преку е-пошта за специјалните понуди.

Поврат на готовина

Играчите може да добијат пари назад, а износот и процентите ќе се разликуваат во зависност од нивото на ВИП на играчот.

Добрата вест е дека враќањето на готовина не доаѓа со барања за обложување.

Општи правила за бонус

Постојат одредени работи што играчите треба да ги имаат на ум кога добиваат бонус од казиното Estrella. Секој бонус доаѓа со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување. Од таа причина, играчите треба да ги прочитаат правилата и условите дури и пред да ја побараат понудата. Многу е важно да знаете дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин. Играчите кои сакаат да го исчистат бонусот побрзо, треба да играат видео-слот игри бидејќи тие ќе придонесат 100% во исполнувањето на барањата за обложување. Освен за следните игри 1429 Uncharted Seas, 888 Dragons, Bell of Fortune, Blood Suckers, Break Da Bank, Chaos Crew, Dead or Alive, Jack Hammer, Jack Hammer 2, Jackpot 6000, Jokerizer, Mega Joker, Mystery Joker, Тајните на Atlantis, Guns N Roses, Jimi Hendrix, Motorhead, Reel Rush, Neon Staxx, Serengeti Kings и Dark Joker Rizes, кои ќе придонесат само 50% во исполнувањето на барањата за обложување.

Видео покер ќе придонесе 30% за исполнување на барањата за обложување.

Рулетот во живо ќе придонесе 15% за исполнување на барањата за обложување.

Блек Џек во живо ќе придонесе 10% за исполнување на условите за обложување.

Игрите во казино во живо ќе придонесат 0% за исполнување на барањата за обложување.

Играчите не треба да користат неправилни шеми на играње за да го искористат бонусот. Некои од неправилните обрасци на играње вклучуваат, но не се ограничени на следново:

  • Поставување единечни или повеќекратни облози од педесет проценти за да се изгради рамнотежа што ќе им помогне побрзо да ги исполнат барањата за обложување.

Ако казиното се сомнева дека играчот користи бонус, тие го задржуваат правото да го спречат тој играч да искешира средства.

Играчите не можат да комбинираат бонуси со други промоции.

Сите бонуси се ограничени на едно лице, по домаќинство и компјутерска идентификација.

Депозитот и добивките поврзани со бонус за депозит ќе бидат заклучени додека не се завршат барањата за обложување. Играчите имаат 30 дена да ги исчистат бонусните средства, во спротивно ризикуваат да ги загубат бонусните средства и нивните добивки.

На играчите им е дозволено да имаат само една сметка и ако казиното открие играчи кои имаат повеќе од една сметка, казиното го задржува правото да ги комбинира сите средства на една сметка и да ги затвори другите. Во некои случаи, казиното ќе ги суспендира сите сметки на играчите.

Максималната сума што играчите можат да ја обложуваат додека играат со бонус средства е ограничена на 5 долари.