Преглед на игри со дилер во живо Casino Extra

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Новите корисници добиваат 350 долари бонус за добредојде и дополнителни 100 бесплатни вртења. Казиното исто така им обезбедува на корисниците 100% бонус на нивниот прв депозит до $50, бонус од 50% на вториот депозит до $100 и бонус од 50% на нивниот трет депозит до $200.

Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Казиното има над 100 игри од кои корисниците можат да изберат. Некои од достапните игри се Dubling Blackjack, Lightning Roulette, Crazy Time, Premier Blackjack, Dream Catcher, Grand Roulette, Pronto Blackjack, Live Blackjack, BlackJack Party, Infinite Blackjack, Craps Live, Live Baccarat, MegaBall, VIP рулет, Lightning Dice, VIG Блек Џек, и Змеј тигар.

Software

Casino Extra добива услуги за игри од некои од најдобрите развивачи кои обезбедуваат игри. Некои од добавувачите на софтвер се World Match, Microgaming, Red Rake Gaming, NetEnt, Mr. Slotty, Betsoft, Evoplay Entertainment, Визионерски iGaming, Genii, Yggdrasil Gaming, Relax Gaming, Evolution Gaming, Quickspin, Playson, Pragmatic Play, iSoftBet, Автентични игри, Nolimit City и Play'n Go.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Casino Extra нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Neteller, MuchBetter, MasterCard, Visa, Credit Cards , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Casino Extra е вашиот врвен избор.

Deposits

Казино Екстра им олеснува на корисниците да се коцкаат преку обезбедување на широки методи за правење депозити. Корисниците имаат можност да ги користат нивните банкарски сметки или методите на онлајн банкарство за да направат депозити. Некои од популарните методи за депонирање се MasterCard, Interac, Skrill, Neteller, Укаш, PaysafeCard, Trustly, Visa, GiroPay, Bitcoin и Sofortuberweisung.

Withdrawals

Ова одлично казино бара од корисниците да направат минимално повлекување од 20 долари и дозволува максимално повлекување од 20.000 долари месечно. Потоа потребни се некаде помеѓу еден и седум дена за повлечените пари да стигнат до клиентот. Некои од употребените методи за повлекување се MasterCard, Интерак, Neteller, Skrill, Visa и Bitcoin.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+145
+143
Затвори

Валути

ЕвраEUR

Languages

На корисниците во Casino Extra им се обезбедени многу јазици за интеракција со казиното. Комуникацијата е клучна за да уживате во нешто и нема ништо подобро од тоа да имате удобен јазик за употреба во казино. Некои од јазиците достапни овде се германски, англиски, холандски, француски и шпански.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Casino Extra . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Casino Extra се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Casino Extra е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Безбедната страница на Casino Extra е основана во 2016 година. Ажурирана е во 2019 година за да се осигура дека корисниците ги добиваат најдобрите услуги додека уживаат во игрите во казино. Тие им нудат на корисниците голем бонус за добредојде и голем број игри за играње. Casino Extra е лиценциран од Curacao eGaming.

Casino Extra

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

Регистрирањето за сметка со Casino Extra отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Casino Extra и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

На корисниците во казино им е потребна помош во случај на какви било неуспеси во казиното. Casino Extra се погрижува да комуницира со корисниците преку е-поштата за казино и разговор во живо. Тоа му овозможува на казиното да им помогне на играчите преку нивните тешкотии во казиното. Корисниците исто така добиваат ажурирања за казино преку е-поштата за казино.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Casino Extra за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Casino Extra често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Casino Extra обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Casino Extra во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Казино Екстра има повеќе од 30 казино игри во живо. Овие игри имаат промоции кои им олеснуваат на корисниците да уживаат во своето време во казиното. Казиното им издава на корисниците бонус што корисниците можат да го искористат за да ги тестираат своите вештини во казина во живо, а се дадени и корисници бесплатни вртења.

Mobile

Mobile

Казино Екстра не може да се преземе. Достапно е само преку веб-страницата. Казино игрите може да се играат на iPad, Mac, Android, iPhone и Samsung Galaxy Tab. На корисниците во казиното им се дава шанса да уживаат во игри во живо и виртуелни игри. Casino Extra може да се игра и на компјутери.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher