Преглед на игри со дилер во живо Cosmic Slot

Cosmic SlotResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $3.500 + 200 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Cosmic Slot is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

CosmicSlot Casino не се воздржува кога станува збор за зголемување на буџетот и зголемување на шансите за победа. Достапни се неколку бонуси и промотивни зделки, затоа искористете ги и продолжете да играте. Играчите на игри со дилери во живо можат да се забавуваат со бонус за добредојде и повторно вчитување.

 • Бонус за добредојде: 100% до €/$400
 • Бонус за повторно вчитување: 60% бонус за повторно вчитување за депозити до 100 евра
Бонус за добредојдеБонус за добредојде
Games

Games

Иако делот за казино во живо на CosmicSlot не е особено голем, сепак обезбедува доволен број на опции за игра. Традиционалниот избор што е достапен овде вклучува варијации на блек џек, бакара и покер, од кои повеќето се напојувани од Vivo Gaming, еден од најпознатите производители на игри во казино во живо.

Највозбудливиот и најпријатниот пренос на лото е во живо. Некои од популарните игри со дилери во живо се:

 • Монопол во живо
 • Договор без договор Во живо
 • Бак Бо
 • Baccarat во живо
 • 120x динамичен рулет и многу други
+10
+8
Затвори

Software

За да им обезбеди на своите клиенти најголемо можно искуство со игри, CosmicSlot Casino го користи најсовремениот софтвер и технологии. Играчите може да добијат софтвер од врвните даватели на игри во индустријата овде, на пример:

 • Еволуција игри
 • Езуги
 • Среќна низа
 • Прагматична игра

Играчите се вклучат во комуникација во реално време со дилери во живо кога играат игри со дилери во живо. Додека дамата игра, тие можат да зборуваат странично.

Payments

Payments

Достапноста на повеќе опции за плаќање е клучен елемент за успешно функционирање на онлајн казино во живо. Казиното во живо Cosmicslot нуди повеќе опции за плаќање за депонирање и повлекување средства за коцкари. Некои од популарните начини на плаќање се:

 • Банкарски трансфер
 • EcoPayz
 • Интерак
 • Mastercard
 • Нетлер
 • Paysafecard

Казиното Cosmic Slot им овозможува на корисниците да користат популарни криптовалути како Биткоин за да обложуваат. Ова имплицира дека играчите можат да додаваат и отстрануваат Bitcoin и други дигитални средства. Следниве крипти се поддржани за трансакции од CosmicSlot:

 • Биткоин
 • Етереум
 • Лајткоин

Deposits

Cosmic Slot знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Cosmic Slot нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Bank Transfer, MasterCard, Visa, SticPay, Neteller , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Cosmic Slot за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Cosmic Slot им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+177
+175
Затвори

Languages

Како светски онлајн казино во живо, CosmicSlots се грижи за гејмерите од многу географски локации. За да ги прими сите гејмери, тој поддржува неколку јазици кои често ги користат неговите корисници. Знамето или симболот на глобусот во горниот десен агол го олеснуваат префрлањето помеѓу различните јазици. Следниве се заеднички јазици:

 • Англиски
 • фински
 • полски
 • италијански
 • норвешки
ПортугалскиPT
+4
+2
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Cosmic Slot . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Cosmic Slot се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Cosmic Slot е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

CosmicSlot Live Casino беше лансиран во 2020 година. Altacore NV е бизнисот што го создаде Cosmic Slot. Законски им е дозволено да се коцкаат во Курасао.

Веб-страницата на казиното е корисничка и едноставна за користење. Дополнително, тој е достапен на 8 други јазици. Ако некој треба да го контактира пултот за поддршка во случај на потешкотии, казиното нуди балон за разговор во живо што го придружува низ сите страници.

Поради едноставниот дизајн на веб-локацијата, новите играчи нема да имаат потешкотии да се пријават и да ги истражуваат игрите. Со значителен избор на возбудливи игри со дилери во живо, CosmicSlot live казиното е сосема ново онлајн казино кое штотуку започна во 2020 година. Неговата веб-локација е повеќејазична и има темно син дизајн со живописни, шарени слики.

Сопственик и оператор на ова казино во живо е Европската компанија Altaprime Limited, стартап од 2019 година, кој исто така управува со голем број други брендови под офшор лиценца.

Зошто Plat во CosmicSlot Live Casino

Казиното CosmicSlot се води под лиценца за игри во Курасао и е во сопственост на европската компанија Altaprime Limited. Бизнисот е прилично млад и неодамна формираше уште неколку казина, вклучувајќи го и Stelario, што претходно го оценивме.

Многу е безбедно да се игра во ова казино во живо. Сите информации на играчот се безбедни и безбедни. Достапен е широк спектар на игри со дилери во живо за да се забавуваат коцкарите ширум светот.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето за сметка со Cosmic Slot отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Cosmic Slot и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Секој корисник кој ќе наиде на проблеми ќе добие поддршка од поддршката за корисници. Корисниците може да користат разговор во живо за да стапат во контакт со пултот за поддршка; во повеќето ситуации, играчите ќе добијат одговор релативно веднаш. Дополнително, се нуди помош за е-пошта, но одговорите често се испраќаат следниот ден. Услугата за поддршка е достапна секој ден во неделата, 24 часа на ден, што е огромна предност. Опциите за поддршка на клиентите се:

 • Разговор во живо
 • Е-пошта: [email protected]
 • Телефон: +35725654149

Зошто вреди да се игра во CosmicSlot Live Casino

CosmicSlot Live Casino е фантастична локација за игри со многу што да понуди. Корисниците може прво да играат некои од најдобрите игри од реномирани добавувачи на казино.

Покрај тоа, CosmicSlot се погрижи сите играчи да ги искористат нивните промотивни понуди. Тие им обезбедуваат на новите играчи пакет бонус за добредојде, покрај стимулации за повторно вчитување.

И фиат парите и биткоинот може да се користат за играње на CosmicSlot. Навистина прифаќа шест криптовалути покрај седум фиат валути. Тоа е неверојатно казино во живо во целина. Силно се препорачува!

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Cosmic Slot за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Cosmic Slot често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Cosmic Slot обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Cosmic Slot во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Cosmic Slot . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Cosmic Slot се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher