Преглед на игри со дилер во живо Das Ist Casino

Das Ist CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.67/10
БонусБонус $400 + 150 бесплатни вртења
24/7 поддршка
Повеќе валута
Произведено во Германија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
24/7 поддршка
Повеќе валута
Произведено во Германија
Das Ist Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Нема конкретни бонуси и промоции за игрите со дилер во живо, но играчите можат да ги преземат предност од бонус за добредојде. Пакетот за добредојде во казиното Das Ist вклучува до 300 евра, кои се распределуваат на првите три депозити.

Бонус за добредојде

 • 1-ви депозит: 100% бонус до 100 евра
 • Втор депозит: 75% бонус до 100 евра
 • Трет депозит: 75% бонус до 100 евра
Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Многу од најдобрите игри со дилер во живо се достапни за луѓе кои уживаат да се натпреваруваат со дилер од реалниот свет. Има толку многу различни блек џек, рулет, и други казино класици за да изберете од кои гејмерите ќе бидат расипани за избор. Тие дури можат да играат глупости, тигар со змеј и други нејасни игри. Некои од популарни игри се:

Рулет во живо

 • Мега рулет
 • Извонреден рулет
 • XXXTreme осветлување рулет
 • Рулет во живо

Блек Џек во живо

 • ЕДЕН Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек
 • Блек Џек Азур

Бакара во живо

 • Ѕирнете Бакара
 • Брзина Бакара
 • Златен богатство Baccarat

Други игри

 • Фан Тан
 • Зарове
 • ВИП Дијамант и многу други

Software

Казиното Das Ist работи со бројни провајдери на софтвер да се обезбеди најдобро коцкарско искуство за играчите ширум светот. Игрите со дилери во живо се поддржани од водечките провајдери на софтвер за игри:

 • NetEnt
 • Betsoft Gaming
 • Апсолутно играње во живо
 • iSoftBet
 • BGaming

Сите игри со дилери во живо се емитуваат со висока дефиниција од посветен казино студио, каде што се задолжени професионални дилери.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Das Ist Casino нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Credit Cards, Visa, MasterCard, Neteller , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Das Ist Casino е вашиот врвен избор.

Deposits

Сигурните и доверливите банкарски методи го олеснуваат префрлањето пари од банкарската сметка на играчот до нивното салдо на Das Ist Casino. Тие можат да додадат пари со помош на дебитна картичка, или ако претпочитаат малку поголема безбедност, ан е-паричник како:

 • Скрил
 • Виза
 • Нетлер
 • SoftSwiss
 • MasterCard

Тие можат да уплатат 20 евра на нивното салдо, а сите депозити се обработуваат навремено. Кога користите традиционален банкарски метод, тајмингот на повлекување може да варира, но може да потрае и до пет дена. За да се заштитат нивните пари, сите трансакции се вршат со користење на најголемата шифрирање што е достапна во моментов.

Withdrawals

Das Ist Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+183
+181
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

Веб-страницата е достапна на различни јазици за да ги олесни коцкарите ширум светот. Играчите можат да разговараат со поддршката за корисници на нивниот регионален јазик доколку е достапен во делот. Поддржани јазици од Das Ist Live Casino се:

 • Англиски
 • германски
 • руски

Треба да има повеќе опции за преведување јазик за играчите. Се очекува ова казино да го разгледа ова барање.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Das Ist Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Das Ist Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Das Ist Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

N1 Interactive Ltd., организација со многу искуство во управувањето на a веб-страница на казино во живо, е сопственик и оператор на Das Ist Casino кое е лансирано во 2005 година. Овие момци работеле на бројни престижни веб-страници за коцкање, како што се Dux Casino и Crazy Fox Casino. Еден од најугледните регулаторни органи во индустријата, органот за игри на среќа на Малта, му додели на операторот за игри лиценца за игри.

Играчот може да учествува на турнири во казино во живо и да се натпреварува за големи парични награди на платформата за казино, или може да си ја проба среќата во играта на лотарија каде што се достапни стимулации. Спокојството го обезбедуваат различните безбедни и практични начини на плаќање, а триделниот пакет за добредојде им дава голема придобивка за стартување. Најдобрите казино игри во живо и возбудливите промоции може да се најдат на големата дестинација за игри позната како Das Ist Live Casino. За да се обезбеди корисничко и безбедно опкружување на интернет за играње во казино, беше развиен германскиот центар за игри.

Кога станува збор за темата, казиното е донекаде хибрид; ја зрачи елеганцијата на копнено казино, а сепак има елементи на авантура.

Двајцата водечки развивачи на игри во живо, Evolution Gaming и Pragmatic Play, нудат колекција од игри во живо.

Зошто Плат во казино во живо

Со користење на PGP протокол и 128-битна SSL технологија за шифрирање, Das Ist Казино одржува строга тајност на корисничките податоци и транзит на податоци. Со цел да се спречат малолетниците да пристапат на интернет, казиното дополнително бара од играчот да прикаже документација за проверка на возраста.

Дополнително, Das Ist одржува високо ниво на финансиска сигурност и поседува лиценца од Курасао. Играчите можат да го изберат ова казино во живо бидејќи е многу безбедно за играње и нема да жалат што ја одбрале оваа неверојатна локација.

Кратки факти

Година на основање: 2016

Account

Регистрирањето за сметка со Das Ist Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Das Ist Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Играчите можат да контактираат со корисни и информирана услуга за поддршка ако наидат на технички проблем или едноставно имаат прашање за бонуси или игри.

 • Најчесто поставувани прашања
 • Разговор во живо
 • Е-пошта

Тимот за поддршка е достапен 24/7 преку разговор во живо или е-пошта. Брзините на одговор на е-пошта се извонредни, а одговорот обично доаѓа за помалку од 24 часа. Ако некој повеќе сака да се справи со работите независно, може да се повика на страницата со ЧПП, која има корисни информации за банкарството, сметките и друго.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Das Ist Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Das Ist Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Das Ist Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Das Ist Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Das Ist Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Das Ist Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher