Рангирање на најдобрите eBet казина во живо

Иако денес има десетици азиски провајдери на софтвер за казино во живо, работите беа сосема поинакви во 2012 година кога настана eBet. Инвеститорот може да се смета за еден од првите од ваков вид на азискиот континент, што значи дека брендот има доволно време да ги усоврши своите производи и да го воспостави своето присуство на пазарот iGaming. Се разбира, тоа навистина некако се покажува. Значи, што е тоа што eBet го носи на сцената на казино игри во живо? Како компанијата се разликува од другите даватели на софтвер за казино? Ова се некои од прашањата кои ќе бидат одговорени во овој преглед.

За eBeteBet StudiosНајпопуларните игри на eBet
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За eBet

Како што беше наведено претходно, eBet е основана во 2012 година. Како и многу други врвни провајдери на софтвер во Азија, компанијата има седиште во Манила, Филипини. Во времето кога беше основан, примарна цел на брендот беше да снабдува готови игри во живо.

Кога беше лансиран eBet, пазарот на онлајн казино не беше толку конкурентен како денес, така што многу казина имаа интерес за неговите понуди. Инспириран од оваа ситуација, давателот ја избра својата ниша и побегна со неа. Наместо да скока со заеднички духови, eBet сакаше да има мешавина од популарни азиски игри и лесен софтвер. Да, пазарот доживуваше огромен јаз во егзотичните наслови како baccarat и Sic Bo. Значи, давателот виде потреба да го пополни.

Лиценцирање

Кога станува збор за легитимноста на давателот, работењето на компанијата е одобрено од не еден туку два филипински регулатори во име на PAGCOR и FCLRC. Ова е највисокиот правен статус што може да го стекне секој давател на казино игри на Филипините, а eBet заслужува аплауз за постигнување на овој подвиг.

Покрај стекнувањето на двата печата на одобрување, компанијата исто така продолжи да ги има своите игри сертифицирани од Gaming Labs International (GLI). GLI е ревизор без глупости, познат во сите агли на интернет игрите и може да го направи или скрши успехот на кој било провајдер на игри. Во својата независна и ригорозна ревизија, оваа трета институција утврди дека софтверот за казино на eBet на кој било начин не е фиксиран во корист на куќата. Ова е познато како правичност, и секој играч треба да биде среќен што го слуша ова.

Поддржани јазици

Бидејќи eBet е азиски провајдер, природно произлегува дека компанијата вработува азиски дилери во живо. Од 2022 година, дилерите кои зборуваат кинески владеат врховно во казината во живо на eBet. Играчите можат да ги играат игрите и на англиски јазик. Сепак, софтверскиот интерфејс на eBet може да се постави на различни јазици, вклучувајќи го следново:

 • Англиски
 • кинески
 • корејски
 • јапонски
 • португалски
 • шпански
 • тајвански

Единствени карактеристики на eBet

eBet е еден од ретките добитници на толку посакуваната награда за најдобар провајдер на мобилни апликации. Па, како компанијата успеа да ги положи рацете на таква неостварлива награда? Според зборовите на сопствениците на брендот, eBet беше првиот азиски провајдер на мобилен софтвер за казино. Иако мобилните игри сега се составен дел од онлајн коцкањето, никој не замислуваше дека мини-компјутерите ќе го освојат коцкарскиот свет. Дали eBet знаеше нешто што многу провајдери не го знаеја? Можеби да, и затоа се фокусираше на преносливост повеќе од било што друго.

Со нивните игри кои работат на протоколот HTML5, играчите можат да уживаат во висококвалитетно видео на кој било модерен прелистувач. Сите следниве уреди се поддржани:

 • Андроид телефон
 • Андроид таблет
 • Windows телефон
 • Windows таблет
 • iPhone
 • iPad

eBet Studios

Главното студио на eBet е се наоѓа на Филипините. Ова е местото каде што се пренесуваат поголемиот дел од акциите на табелата на давателот. Од самиот збор, компанијата го таргетираше пазарот во Југоисточна Азија, па ѝ требаше студио најблиску до нејзините централи. Ова го олеснува вработувањето на дилери од широк базен на таленти достапен во Манила. Со оглед на тоа што многу провајдери имаат студиа во Манила, не е тешко да соберете неколку вработени од други брендови.

Естонското студио

Во септември 2020 година, eBet се потруди да отвори ново студио во Европа. Ова сигнализираше промена на парадигмата во деловниот модел на компанијата, кој првично беше фокусиран на азискиот пазар. Естонскиот најсовремен објект се наоѓа во Талин, главниот град на Естонија.

Дали отворањето на естонското студио беше чекор во вистинската насока? Па, со оглед на тоа колку топло се примени производите на eBet во Европа, на ова прашање сигурно би се одговорило со цврсто ДА. Се разбира, присуството на глобалниот пазар е клучно за успехот на секој провајдер. И додека насловите на казино со азиска тематика го најавија своето пристигнување пред само неколку години, нема сомнеж дека тие постепено добиваат место бидејќи се повеќе гејмери се загреваат со нив. Колку ќе станат популарни овие наслови ќе покаже времето.

Како изгледаат студиото eBet?

Со HD камери инсталирани под повеќе агли, ниту малку од дејството не може да му избега на плеерот. Изненадувачки, кинескиот е примарна јазична опција, иако законитоста на коцкањето во Кина не е јасна. Ова е можеби затоа што кинескиот народ има страст за коцкање, а многу Азијци имаат тенденција да се чувствуваат удобно со јазикот. Но, мора да се споменат и одличните англиски табели на давателот. Во нив има еден куп женски дилери со добро познавање на англискиот јазик.

Најпопуларните игри на eBet

Во првите редови на библиотеката за игри на eBet е бакара. И иако провајдерот сè уште недостасува во некои области, добро е да имате еден или два силни производи. Друго игри во казино во живо во фоајето вклучуваат рулет, Змеј тигар и Сик Бо, а последните две се наслови со азиска тема. Во споредба со другите провајдери, лобито на eBet не оди лошо. Сите игри се вчитуваат брзо, дозволувајќи им на играчите да се вклучат во акција без задоцнување. eBet исто така го направи својот интерфејс приспособлив. Во зависност од тоа колку е брза нивната интернет конекција, гејмерите можат да го вклучат и исклучуваат режимот HD.

Дискутирани игри во живо на eBet

Бакара

Како што е наведено погоре, живо бакара е круната на лобито на eBet. И додека има само една верзија (Live Baccarat) на играта достапна, тоа е показател дека давателот дава приоритет на квалитетот наместо на квантитетот. Насловот на бакара доаѓа со основните облози за банкар, играч и вратоврска. Достапни се и банкарски пар и пар на играчи. Едно нешто што се издвојува кај табелата за бакара на eBet се сензорите за препознавање дигитални картички. Без разлика дали интернет-врската на играчот е силна или не, загарантирано е целосно искуство со бакарат во живо.

Рулет

Во основа, масата за рулет на eBet е стандардна европска рулет маса, со 36 џебови, една нула и многу други познати карактеристики. Постојат два прикази на камерата; еден за тркалото и друг за дилерот. Достапна е и друга верзија на рулет, Speed Roulette Live. Ова има многу сличности со Рулет во живо, со пократкото време за обложување е единствената разлика.

Други наслови

Покрај рулетот и бакарата, лобито на eBet ги содржи следните производи:

 • Бик во живо (бик со бикови/Ниу Ниу)

 • Сик Бо

 • Змеј тигар

  Вреди да се цени дека eBet е само давател на живи Niu Niu, покрај Asia Gaming, кој е уште еден снабдувач на игри во живо.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е eBet?

Основана во 2012 година, eBet е еден од давателите на софтвер за казино со седиште на Филипините. Компанијата соработува со некои од најдобрите казина во живо на интернет за да им понуди искуство на игри со казино со врвен квалитет на играчите, особено во Азија и Европа.

Дали eBet нуди блек џек во живо?

Од 2022 година, eBet не нуди жива маса за бакара. Сепак, давателот нуди други наслови, вклучувајќи рулет, бакара, Сик Бо и Змеј тигар. Компанијата е исто така еден од ретките провајдери со Live Bull Bull. Искрено, неговата колекција на игри не е ништо помалку од импресивна.

Какви верзии на рулет нуди eBet?

Давателот нуди две верзии на рулет во моментот. Тие вклучуваат рулет во живо и брз рулет. Овие верзии се во основа исти, само што втората има пократко време за обложување. Она што ова едноставно значи е дека играта одговара на брзите играчи.

Каде се наоѓаат eBet Studios?

eBet студија се наоѓаат во Азија и Европа. Азиското студио, кое брзо се отвори, е сместено во главниот град на Филипините - Манила. Европското студио се наоѓа во Талин, Естонија.

На кои јазици може да се играат игри на eBet?

дилерите во живо на eBet зборуваат кинески и англиски; оттука, овие се единствените поддржани јазици за игри од сега. Сепак, интерфејсот на давателот може да се движи на повеќе други јазици, вклучувајќи јапонски, шпански, португалски, корејски и тајвански.

Дали играчите можат да пристапат до игрите на eBet на нивните паметни телефони?

eBet, за разлика од другите провајдери, повеќе се фокусира на преносливост отколку на други аспекти. Како резултат на тоа, неговите игри се напојуваат со HTML5, што значи дека може да се играат на многу уреди со оперативни системи iOS, Android или Windows. Тие вклучуваат телефони со Android, таблети со Android, телефони со Windows, таблети со Windows, iPad и iPhone.

Дали eBet е лиценциран?

eBet е целосно лиценциран провајдер. Компанијата е лиценцирана од два регулатори на Филипините, вклучувајќи ги FCLRC и PAGCOR. Со оглед на тоа што давателот е 100% легитимен, тоа едноставно значи дека коцкарите се чувствуваат безбедно во eBet казина.

Дали игрите на eBet се фер?

Да. Сите игри на eBet се ревидирани за правичност од Gaming Labs International (GLI), ревизор од трета страна од доверба во круговите на коцкање. Оттука, нема траги од искривување на игрите кон куќата.

Каде може да се најде најдоброто eBet казино со дилери во живо?

Постојат eBet казина низ целиот интернет. Сепак, не сите од нив нудат ист квалитет на услуги. Коцкарите треба да ја прегледаат секоја страница на казино за да знаат што нуди. За оние кои не се подготвени да одат толку долг пат, CasinoRank е тука да им помогне. Оваа страница за преглед на казино ги наведува сите врвни eBet казина на кои играчите можат да им веруваат.

Дали eBet освои некои награди?

Да. Под нејзиниот појас е најдобрата мобилна апликација награда што компанијата победи на гејминг изложбата G2E Asia.