Преглед на игри со дилер во живо GratoWin - Live Casino

GratoWinResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус за депозит до 200 €
Поддржано
Потврдено
Безбедно
GratoWin is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Играњето во казино во живо е врвното искуство што играчите можат да го имаат во казиното Gratowin. Сите нивни игри со дилер во живо се обезбедени од Evolution Gaming, еден од лидерите кога станува збор за дистрибуција на игри во казино во живо.

Казино игрите во живо се најновиот тренд во светот на онлајн коцкањето и има многу придобивки од играњето игри со дилери во живо. Овие игри се меѓу поскапите алтернативи и само лиценцирани и врвни казина можат да ги понудат. Секоја од казино игрите во живо бара дилер кој треба да заврши професионална обука за да може да ја води играта. Исто така, многу е важно да се спомене дека сите овие игри се играат во висококвалитетно и добро опремено студио за да се обезбеди вистинска платформа за коцкање.

Играчите можат да комуницираат со дилерот во живо користејќи ја функцијата за разговор, како и со другите играчи. Игрите се носат на уредот на играчот со помош на видео камери.

Како што споменавме претходно, има многу придобивки од играњето во казино во живо и тие ги вклучуваат следните:

Искуство со коцкање во реално време – фактот дека играта се одвива во реално време и вистинска личност ја води играта носи ново ниво на возбуда во целото искуство.

Вистински дилери - Играчите, кои се навикнати да одат во казина од тули и малтер, велат дека искуството и интеракцијата во таков објект е најатрактивната карактеристика. Професионалните дилери кои се компетентни и пријателски расположени навистина ќе ја направат секоја гејмерска сесија пријатна.

Комуникација во реално време - Играчите сметаат дека игрите се поинтересни кога можат да комуницираат со некого. Од таа причина, казиното во живо е совршено место за играчи кои не можат да посетат копнено казино.

Функционалност – мораме да признаеме дека казина во живо нудат поширок опсег на облози и области базирани на статистика во споредба со копнените казина. Во казиното Gratowin, играчите можат да се обложуваат на резултатите на другите луѓе кога играат Baccarat во живо. Или, играчите можат да ги задржат своите претпочитани облози за да не мора да губат време ставајќи чипови секој пат.

Достапност – Игрите во казино во живо се достапни во секое време, а играчите можат да пристапат до нивната сметка кога сакаат, без разлика на времето и местото.

Игра покажува

Казината во живо поминаа долг пат од неколку игри на маса до плејада различни опции и игри што можеме да ги играме. Емисии за игри во казино во живо се крајниот додаток на делот Gratowin Live Casino. Игрите не бараат вештина и оние кои бараат забавно искуство со игри. Evolution Gaming го лансираше своето прво шоу во живо за казино игри уште во 2017 година. Тоа беше игра што се засноваше на тркалото за пари и нудеше директна и возбудлива игра. Играта се вика Dream Catcher, а од моментот кога беше лансирана доби огромна популарност. Емисиите за игри во казино во живо се засноваат на среќа, не постои стратегија што играчите можат да ја применат за да победат во кругот. Тие едноставно можат да се релаксираат и да уживаат во играта.

Dream Catcher е убедливо најпопуларната игра. Се одликува со тркало за пари со кое управува дилер во живо и целта е да се обложи на бројот на кој играчите веруваат дека тркалото ќе застане. Тркалото има и мултипликатори кои можат да ја подобрат победата.

Monopoly Live е уште една многу популарна игра, а оваа се базира и на тркалото за пари. Главната цел на играта е иста како во Dream Catcher, но тука играчите можат да добијат и инстант награди. Monopoly Live нуди и бонус игра, што е нејзина најголема атракција. Оваа функција им овозможува на играчите да се придружат на Mr. Monopoly и да шетаат низ таблата за да соберат повеќе награди.

Мега Бол е уште едно шоу за игри од Evolution Gaming кое се базира на многу популарна игра, Бинго. Има машина за цртање топки со 51 нумерирана топка и играчите можат да добијат множител до 1.000.000 пати повеќе од облогот.

Crazy Time е уште едно шоу за игри што вреди да се спомене. Играта има тркало за пари и 4 возбудливи бонус игри. Еден од бонусите се вика Crazy Time, исто како и играта и може да додели множител од 20.000x.

Еве некои од најпопуларните емисии на игри во казино во живо што може да се најдат во казиното Gratowin:

 • Лудо време
 • Мега топка
 • Лов на богатство на Гонзо
 • Молња коцки
 • Монопол во живо
 • Има или нема договор
 • Фудбалско студио
 • Фаќач на соништа

Рулет во живо

Кога играчите ќе се упатат кон игрите на рулет во живо во казиното Gratowin, можат да бидат сигурни дека ќе имаат искуство со играње во живо од светска класа. Со помош на потопниот приказ со повеќе камери, играчите ќе имаат повнимателен поглед на дејството и ќе го видат секое вртење на тркалото и движењето на топката. Рулетот е многу популарна игра меѓу играчите, па не е изненадување што има многу варијации на истата. Како и да е, без разлика кои играчи на маса ќе изберат во живо, тие ќе ја доживеат возбудата да играат заедно со другите играчи.

Еве список на некои од најпопуларните игри со рулет во живо во казиното Gratowin:

 • Брзински рулет
 • XXXtreme Молња рулет
 • Молња рулет
 • Американски рулет
 • ВИП рулет во живо
 • Рулет во живо
 • Рулет ВИП
 • Салон Prive рулет во живо
 • Автоматски рулет во живо

Блек Џек во живо

Блек Џек е уште една популарна игра што играчите можат да ја играат во делот на Казино во живо во Гратовин. Блек Џек има едноставни правила, но сепак е забавна игра. Идејата за Блек Џек е играчот да добие рака што е поблиску до 21, повисоко од раката на дилерот без да помине. Играчите имаат на располагање многу опции кои ќе им помогнат да ги подобрат своите раце, додека дилерот мора да следи некои строги правила за да го заврши кругот. Иако ова е едноставна игра, им предлагаме на играчите да ги научат основните правила на играта пред да одлучат да играат во казино. Сите правила можат да ги најдат овде на следниот линк.

Еве некои од најпопуларните игри со блек џек во живо во казиното Gratowin:

 • ВИП Блек Џек во живо
 • Брзина Блек Џек во живо
 • Блек Џек партија
 • Моќ Блек Џек
 • Блек Џек платина ВИП
 • Блек Џек Fortune ВИП
 • Дијамант Блек Џек во живо

Бакара во живо

Evolution Gaming нуди нов и подобрен Live Baccarat кој ќе донесе возбуда за секој тип на играчи, од нови до најискусните. Најновото дополнување е статистиката за обложување во живо што ќе им овозможи на играчите да останат на врвот на нивната игра. Без разлика која игра ќе ја избере играчот, сите тие се оптимизирани за сите уреди. Постојат многу различни варијанти на играта, и секоја од нив нуди посебна карактеристика што ги издвојува од другите игри. Некои од омилените на играчот ги вклучуваат следниве:

 • Парови странични облози – ова е стандарден страничен облог што обезбедува две дополнителни опции за обложување: Пар на играчи и пар на банкар. Овој облог нуди многу привлечна исплата од 1:1, а облогот е всушност дека првите две картички на играчот или на банкарот се пар.
 • Дополнителни опционални странични облози – има некои други облози што играчот може да ги овозможи поставките во играта како што се Бонус за играч, Бонус за банкар, Или пар и Совршен пар. Играчите може да очекуваат шанси до 200 спрема 1 за Perfect Pairs, што додава уште едно ниво на возбуда.

Предлагаме играчите да поминат извесно време читајќи ги правилата на Live Baccarat пред да одлучат да играат. Сите правила може да се најдат на овој линк.

Еве некои од најпопуларните игри Baccarat во живо во казиното Gratowin:

 • Салон Prive Baccarat
 • Брзина Бакара
 • Baccarat во живо
 • Baccarat Нема комисија во живо
 • Baccarat Контрола стискаш
 • Молња Бакара

Покер во живо

Покер во живо е интригантна игра што може да се најде во казиното Gratowin. Уште повеќе, има многу различни варијанти на играта, така што играчите никогаш нема да имаат недостаток на избор. И без разлика дали играчот е апсолутен почетник или голем љубител на покер со искуство во играње на играта, секогаш е добра идеја да ги следите правилата. Играчите можат да ги најдат сите правила и стратегии вклучени во играњето покер на следниот линк. Секоја варијанта на играта има свои специфични правила, но основните правила за сите се исти. Има многу аспекти на покерот на кои играчите треба да обрнат внимание, а оние кои не се дораснати на предизвикот треба да пробаат други поедноставни игри. Можеби одзема многу време да се научат сите различни правила на играта, но искуството од играњето на играта е многу наградувачко.

Еве некои од најпопуларните игри покер во живо во казиното Gratowin:

 • Екстремни Texas Hold'em
 • Крајниот Texas Hold'em
 • Карибите Студ покер
 • 2 Рачен казино држи
 • Казино Холдем
 • Покер со три карти
 • Тексас Холдем бонус
 • Покер со тројна картичка
Играјте ги вашите омилени казино игри во живо на GratoWin за да добиете до 20% Cashback
2023-10-17

Играјте ги вашите омилени казино игри во живо на GratoWin за да добиете до 20% Cashback

GratoWin е едно од најдобрите казина со дилери во живо на кои можете да се придружите. Овде, ќе најдете стотици казино игри во живо од Pragmatic Play, Evolution и други развивачи на софтвер за играње со само 0,01 €. Ова казино исто така знае дека загубите се неизбежни и болни. Како такви, играчите можат да бараат неделен Cashback до 20% промоција на нивните нето загуби. Па, како функционира овој бонус?