GratoWin Live Casino Преглед - Software

Age Limit
GratoWin
GratoWin is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Software

Играњето игри во казино во живо во Gratowin е направено толку лесно благодарение на мудриот потег на казиното да работи со модерни развивачи на игри. Сите овие развивачи на игри се стремат да им го донесат најдобриот производ на своите клиенти. Уште повеќе, нивните игри се ревидирани од агенции од трети страни, што значи дека се безбедни и најмногу фер. Играчите можат да најдат игри во Gratowin од следново провајдери на софтвер:

  • Еволуција игри
  • Анакатех
  • NetoPlay

Evolution Gaming е светски лидер кога станува збор за игрите во казино во живо. Компанијата е основана во 2006 година и оттогаш тие работеа многу за да ја подобрат својата платформа за казино во живо.

Еволуција игри нуди игри со дилер во живо, вклучувајќи рулет, блек џек и бакара како дел од нивната понуда за игри во живо. Казината, кои ги избираат своите игри, можат да им понудат на своите играчи фантастично искуство во интеракција што е многу слично на играње во копнено казино.

Понатаму, нивните игри се целосно оптимизирани за преносливи уреди кои нудат попознато и слободно искуство. Давателот, исто така, се погрижи да спроведе безбедносни мерки за да им гарантира безбедност на нивните играчи.

Anakatech е уште еден развивач на софтвер кој обезбедува казино игри во живо на казиното Gratowin. Компанијата постои од 2008 година, но дури неодамна тие почнаа да се појавуваат на пазарот и да се обидат да лансираат нови наслови за игри и да продолжат да ги развиваат своите производи.

Имајќи ги предвид клиентите од сите нивоа на вештини, Anakatech е посветена да се погрижи секоја од неговите игри да биде дизајнирана да биде што е можно поинтуитивна. Компанијата користи софистициран RNG за да се осигура дека сите нејзини игри нудат фер-плеј. Повеќето игри може да се играат во забавен режим, така што играчите можат да видат за што е играта без да мора да депонираат средства. Единствен исклучок е со казино игрите во живо за кои е потребен депозит.

Нетоплеј е уште еден многу популарен онлајн развивач на софтвер кој му обезбедува на казиното Gratowin некои од најдобрите игри со дилери во живо. Она што го прави Netoplay издвоен во толпата е изборот на игри што ги нудат.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Италијански
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (7)
Белгија
Данска
Италија
Нова Каледонија
Франција
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Coinspaid
MaestroMasterCard
MisterCash
Neosurf
NetellerSkrill
Sofort
Visa
iDEAL
СофтверСофтвер (3)