Преглед на игри со дилер во живо Gunsbet - Responsible Gaming

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус за добредојде до 300 € + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Играчите треба да имаат пријатно искуство секогаш кога ќе пристапат во казиното. Играњето игри треба да донесе радост, а не фрустрација. За жал, за некои играчи коцкањето може да стане огромен проблем и работите можат брзо да излезат од нивните раце. Зависноста од коцкање е сериозен проблем и секој што се занимава со овој проблем може да контактира со една од следниве организации:

Казиното Gunsbet сака нивните играчи да уживаат во нивните игри во секое време и поради таа причина, тие сериозно го сфаќаат одговорното играње. Тие сакаат да понудат извор на забава за играчите кои се полнолетни за коцкање.

Gunsbet е лиценцирано казино и соработува со развивачи на софтвер кои обезбедуваат игри кои се развиени според највисоките стандарди.

Самоисклучување - Играчите кои имаат потешкотии во контролирањето на количината на време и пари што ги трошат на коцкање, се советуваат да контактираат со поддршката за корисници. Играчите можат да побараат привремено или трајно затворање на нивната сметка. Она што треба да го имаат на ум е дека штом сметката е трајно затворена, таа не може повторно да се отвори. Од таа причина, играчите треба да контактираат со Поддршката за корисници, а агентот за клиенти ќе им помогне да донесат добро информирана одлука. Играчите можат да започнат со затворање на нивната сметка на одреден период, а ако тоа не функционира, тогаш треба трајно да ја затворат.

  • Ограничувања на игра - Играчите можат да постават ограничувања за игра, како што се ограничувања за загуби и облози по сесија, ден, недела или месец.
  • Проверка на реалноста – играчите можат да ја вклучат функцијата за проверка на реалноста која ќе ги потсети колку долго играле и колку победиле и изгубиле.

Превенција и третман

Зависноста од коцкање, исто како и секоја зависност е тешко да се лекува и ќе бара многу напор од давателот на коцкање, но исто така и од коцкарот. Многу развивачи на софтвер се посветени на донирање за истражување за превенција и третман на проблематично коцкање. NetEnt е финансиски поддржувач на GambleAware во ОК и исто така на меѓународната организација Gambling Therapy.

Она што е важно кај зависноста од коцкање е раното откривање. Кога проблемите со коцкањето стануваат очигледни, најверојатно е дека обично е предоцна и играчот ја изгубил контролата врз нивното коцкање.

Проблематичните коцкари имаат потешкотии да признаат дека имаат проблем и имаат тенденција да го менуваат операторот кога им се советува да прифатат заштитни мерки.

Предлагаме секој што се занимава со зависност од коцкање да контактира со една од следниве организации за совет и насоки:

Gunsbet објави еден од најперспективните проекти за соработка во својата историја
2021-09-18

Gunsbet објави еден од најперспективните проекти за соработка во својата историја

Гансбет - еден од најдобро оценет онлајн казино платформи на современиот пазар, неодамна се пријави за соработка со SoftSwiss – платформа која поседува една од најнапредните спортски книги во индустријата. 

Објава на платформата за спортски книги на Алфа филијали на казиното Gunsbet
2021-08-13

Објава на платформата за спортски книги на Алфа филијали на казиното Gunsbet

Алфа филијалите се веројатно една од најголемите придружни програми на Казино кои работат само со највисоко рангираните казино. Тие го започнаа своето патување од почетокот на 2021 година. И до денес, компанијата е позната по тоа што ги претставува некои од најдобрите онлајн казина таму.