Gunsbet - Responsible Gaming

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Играчите треба да имаат пријатно искуство секогаш кога ќе пристапат во казиното. Играњето игри треба да донесе радост, а не фрустрација. За жал, за некои играчи коцкањето може да стане огромен проблем и работите можат брзо да излезат од нивните раце. Зависноста од коцкање е сериозен проблем и секој што се занимава со овој проблем може да контактира со една од следниве организации:

Казиното Gunsbet сака нивните играчи да уживаат во нивните игри во секое време и поради таа причина, тие сериозно го сфаќаат одговорното играње. Тие сакаат да понудат извор на забава за играчите кои се полнолетни за коцкање.

Gunsbet е лиценцирано казино и соработува со развивачи на софтвер кои обезбедуваат игри кои се развиени според највисоките стандарди.

Самоисклучување - Играчите кои имаат потешкотии во контролирањето на количината на време и пари што ги трошат на коцкање, се советуваат да контактираат со поддршката за корисници. Играчите можат да побараат привремено или трајно затворање на нивната сметка. Она што треба да го имаат на ум е дека штом сметката е трајно затворена, таа не може повторно да се отвори. Од таа причина, играчите треба да контактираат со Поддршката за корисници, а агентот за клиенти ќе им помогне да донесат добро информирана одлука. Играчите можат да започнат со затворање на нивната сметка на одреден период, а ако тоа не функционира, тогаш треба трајно да ја затворат.

  • Ограничувања на игра - Играчите можат да постават ограничувања за игра, како што се ограничувања за загуби и облози по сесија, ден, недела или месец.
  • Проверка на реалноста – играчите можат да ја вклучат функцијата за проверка на реалноста која ќе ги потсети колку долго играле и колку победиле и изгубиле.

Превенција и третман

Зависноста од коцкање, исто како и секоја зависност е тешко да се лекува и ќе бара многу напор од давателот на коцкање, но исто така и од коцкарот. Многу развивачи на софтвер се посветени на донирање за истражување за превенција и третман на проблематично коцкање. NetEnt е финансиски поддржувач на GambleAware во ОК и исто така на меѓународната организација Gambling Therapy.

Она што е важно кај зависноста од коцкање е раното откривање. Кога проблемите со коцкањето стануваат очигледни, најверојатно е дека обично е предоцна и играчот ја изгубил контролата врз нивното коцкање.

Проблематичните коцкари имаат потешкотии да признаат дека имаат проблем и имаат тенденција да го менуваат операторот кога им се советува да прифатат заштитни мерки.

Предлагаме секој што се занимава со зависност од коцкање да контактира со една од следниве организации за совет и насоки:

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
PlaysonPlaytechPragmatic PlayPush GamingQuickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet