Преглед на игри со дилер во живо Gunsbet - Withdrawals

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Повлекувањето од нечија сметка е веројатно подеднакво возбудливо како и играњето игри. Од таа причина, Gunsbet го поедностави овој процес за играчите да можат нивните добивки да се рефлектираат на нивните сметки што е можно поскоро.

За да направат повлекување, сè што треба да направат играчите е да се упатат до благајната и да кликнат на делот Повлекување, да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат. Она што играчите треба да го имаат на ум овде е дека треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеа за депонирање на прво место.

За да им ги олесни работите на играчите, казиното Gunsbet додаде многу различни начини на плаќање играчите можат да го користат за да направат повлекување.

 • Виза е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што тие можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекување, а времето за обработка е помеѓу 1 и 3 дена.
 • MasterCard е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекување, а времето за обработка е помеѓу 1 и 3 дена.
 • Crypto Processing е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да направат повлекување на нивните добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 0,0005BTC, а максималниот износ е неограничен. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • Skrill е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • Neteller е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што тие можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • Банкарскиот трансфер е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што тие можат да го повлечат е ограничен на 500 долари, а максималниот износ е ограничен на 20.000 долари. Има такса од 25 долари за повлекување, а времето за обработка е помеѓу 1 и 3 дена.
 • iDebit е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 45 CAD, а максималниот износ е ограничен на 5.000 CAD. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • Instadebit е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 45 CAD, а максималниот износ е ограничен на 5.000 CAD. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • WebMoney е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • ecoPayz е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што тие можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 1.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • Rapid by Skrill е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • Sticpay е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што тие можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 3.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • Неосурф е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што тие можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • Venus Point е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • AstroPay е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што тие можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 500 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • UPayCard е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • PaySafeCard е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што тие можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 250 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
 • MuchBetter е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ е ограничен на 5.000 долари. Нема трошоци за повлекувања и времето за обработка е моментално.
Gunsbet објави еден од најперспективните проекти за соработка во својата историја
2021-09-18

Gunsbet објави еден од најперспективните проекти за соработка во својата историја

Гансбет - еден од најдобро оценет онлајн казино платформи на современиот пазар, неодамна се пријави за соработка со SoftSwiss – платформа која поседува една од најнапредните спортски книги во индустријата. 

Објава на платформата за спортски книги на Алфа филијали на казиното Gunsbet
2021-08-13

Објава на платформата за спортски книги на Алфа филијали на казиното Gunsbet

Алфа филијалите се веројатно една од најголемите придружни програми на Казино кои работат само со највисоко рангираните казино. Тие го започнаа своето патување од почетокот на 2021 година. И до денес, компанијата е позната по тоа што ги претставува некои од најдобрите онлајн казина таму.