Ivibet Казино Во Живо Преглед

IvibetResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде 100% до 100 € + 120 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Ivibet is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Играњето не може да биде подобро без да биде зачинето со профитабилни бонуси и редовни промоции. Новите играчи во Ivibet имаат право на дарежлив бонус за депозит на првите 2 депозити. Другите играчи можат да уживаат и во други пристојни бонуси, како што се бонусот за повторно вчитување во петок и битката со богатството на Викинг, меѓу другите редовни промоции достапни во казиното Ivibet. За жал, дилерите во живо се настрана во овие понуди. Казино игрите во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните бонуси.

Бонус кодовиБонус кодови
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Сепак, без никакви ветувачки бонуси за казино, играчите уживаат во добро избраниот избор на дилери во живо во Ivibet. Секој играч ќе добие парче од тортата, почнувајќи од титули на рулет во живо до бројни игри. Делот за казино во живо е поделен на категории за играчите лесно да се движат низ дилерите во живо. Играчите исто така можат да ја користат опцијата за пребарување за лесно да ги пронајдат своите омилени казино игри во живо.

Блек Џек во живо

Ветераните гејмери во казиното Ivibet често го посетуваат делот за блек џек во живо за возбудливо искуство во казиното. Играчите мора да користат вештини и духовити стратегии за да останат пред дилерите во живо. Целта е секогаш да имате посилна рака од дилерот, но да имате 21 или помалку. Некои од насловите на блек џек во живо вклучуваат:

 • Молња Блек Џек
 • Еден Блек Џек
 • Гравитација Блек Џек
 • Црниот руски Блек Џек
 • Азур Блек Џек

Рулет во живо

Во делот за казино во живо на Ivibet доминираат игри со рулет во живо. Има едноставна игра и возбудливо играчко искуство. Високи ролки и други видови играчи се добредојдени. Само започнете со учење на основите на рулетот. Најдобрите наслови вклучуваат:

 • PowerUp рулет
 • Молња рулет
 • Мега рулет
 • Рулет со двојна топка
 • Инстант рулет

Бакара во живо

Бакара во живо е игра со карти со бавно темпо. Некои од неговите варијации се насочени кон високи ролки. Имајте го вашиот среќен шарм и победничка стратегија за да останете профитабилни во оваа категорија. Постојат неколку алтернативи за обложување достапни за секоја варијација на бакара. Популарните избори вклучуваат:

 • Без Comm брзина Baccarat
 • Молња Блек Џек
 • Бакарат контролирано стискање
 • Fiesta Baccarat
 • Бакара од прво лице

Други игри во живо

Списокот на достапни казино игри во живо не завршува со блек џек, рулет и бакара; играчите исто така можат да најдат интересни избори во емисии на игри и покер секции. Покерот постои со векови и е многу чест меѓу искусни играчи. Па, пробајте ги емисиите на игри во живо за шанса да освоите голема победа. Други игри вклучуваат:

 • Монопол Биг Балер
 • Слатка Bonanza Candyland
 • Крајниот тексашки холдем
 • Карибите Студ покер
 • Џек или подобро

Software

Огромното казино лоби на Ivibet Casino произлегува од успешното партнерство помеѓу бројни провајдери на софтвер. Сепак, само дел од моќта на игрите во казино во живо. Овие игри се хостирани од вистински крупиери и се пренесуваат на вашиот екран во реално време и со висок квалитет. Казино игрите во живо нудат реално казино искуство поблиску до копнена казино сала. Играчите исто така можат да комуницираат меѓу себе или со дилери од реалниот живот преку функција за разговор во живо.

Мобилните плеери можат да ги фатат сите дејства на мобилните апликации или мобилните прелистувачи. Ivibet е оптимизиран со користење на модерна технологија за да биде достапен на различни уреди. Некои од студијата за игри што ќе ги видите во делот за казино во живо вклучуваат:

 • Прагматично играјте во живо
 • Еволуција во живо
 • Езуги
 • Подобро живеј
 • Vivo Gaming
Payments

Payments

Казиното Ivibet нуди бројни банкарски опции обезбедени со помош на модерна технологија за шифрирање SSL и најновите заштитни ѕидови. Играчите можат да ги завршат своите депозити или повлекувања користејќи банкарски трансфери, дебитни/кредитни картички, е-паричници или популарни опции за криптовалути. Депозитите имаат нула доцнења, со времето за обработка на повлекување одредено според вашиот метод на повлекување. TechOptions (CY) GROUP LTD е агент за плаќање на матичната компанија. Некои од популарните начини на плаќање вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • iDebit
 • Нетлер
 • Биткоин
 • Етереум

Deposits

Ivibet знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Ivibet нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Paysafe Card, Credit Cards, MiFinity , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Ivibet за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Paysafe CardPaysafe Card
+5
+3
Затвори

Withdrawals

Ivibet им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+145
+143
Затвори

Валути

Хонгконгшки долариHKD

Languages

И покрај тоа што е ново казино, казиното Ivibet се гордее што е глобален бренд. Поддржува широк опсег на јазици што неговите гејмери често ги користат. Платформата автоматски се преведува врз основа на локацијата на играчите. Во повеќето случаи, платформата е првенствено на англиски јазик. Сепак, играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу поддржаните јазици. Други јазици вклучуваат:

 • португалски
 • италијански
 • полски
 • кинески
 • норвешки
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Ivibet . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Ivibet се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Ivibet е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Ivibet е нова страница за крипто-коцкање која нуди услуги за спортско обложување и казино. Лансирана е во 2022 година и е во сопственост и управувана од TechOptions Group BV. Тоа е сестринска компанија на Hell Spin казиното. Ivibet е лиценциран и регулиран од страна на Управата за игри во Курасао. Со сите плаќања во оваа платформа управува TechOptions (CY) Group Limited, агент за плаќање. Коцкањето старее поинаку во ерата на технолошки нарушувања. Видовме дека коцкарите се префрлаат од казина од тули и малтер до удобноста на нивните домови, благодарение на стотиците иновативни онлајн казино сајтови. Повеќето платформи нудат и спортско обложување и казино игри. Ivibet е одличен начин. Лансиран е во 2022 година и е во сопственост на TechOptions Group BV, компанија за казино лиценцирана и регулирана од страна на Органот за игри на среќа Курасао.

Бидејќи е пионер од страсни ентузијасти за спортско обложување кои сакаат да создадат врвна спортска книшка со врвни услуги за обложување, Ivibet е специјализирана за спортско обложување. Сепак, ќе бидете изненадени од обемната колекција на казино игри напојувани од реномирани провајдери на софтвер. Во овој преглед на казино во живо, ќе се нурнеме во делот за дилери во живо и ќе видиме што нуди Ivibet.

Зошто да играте казино во живо во казиното Ivibet

Со посебна категорија на казино игри во живо, Ivibet нуди импресивен избор на дилери во живо. Варијации во живо на казино игри достапни во ова казино вклучуваат рулет, блек џек, емисии за игри, бакара и покер. Овие игри се напојувани од водечки студиа за игри, како што се Evolution live, Vivogaming, Pragmatic Play во живо и Spearhead. Ivibet има едноставен процес на регистрација во 2 чекори што може да се заврши за неколку минути.

Користејќи врвна технологија, Ivibet се гордее со иновативна платформа базирана на клиенти. Многу е лесно да се пристапи од различни уреди. Мобилните играчи уживаат и во иновативна мобилна апликација со интуитивен кориснички интерфејс. Ivibet поддржува плаќања со криптовалути покрај бројните конвенционални банкарски опции. И на крај, ова казино нуди сигурни и удобни услуги за поддршка на клиентите.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето за сметка со Ivibet отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Ivibet и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Услугите за поддршка се столбот на сите операции на онлајн казиното. Ivibet се стреми да стане врвна дестинација за сите онлајн играчи. Тој нуди исклучителни услуги за поддршка на клиентите преку различни канали за да се сместат различни играчи. На пример и навремена помош, можете да ги вклучите агентите за поддршка на Ivibet преку објектот за разговор во живо. Алтернативно, можете да контактирате со тимот за поддршка преку е-пошта (support@ivibet.com) или онлајн форма за контакт и добијте одговор во рок од 24 часа.

Зошто вреди да се играат дилери во живо на Ivibet Casino?

Никогаш не судете книга по корицата, така велат тие. Колку е вистинита оваа изјава, вие одлучувате! Од изгледот, Ivibet се прикажува себеси повеќе како спортска книшка отколку онлајн казино. Сепак, тие нудат импресивна колекција на казино игри, вклучувајќи ексклузивен избор на наслови на дилери во живо. Игрите се напојувани од врвни студија за игри како што се Pragmatic Play live, Evolution live и Vivo gaming. Иако игрите во казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните бонуси во казиното Ivibet, на играчите ќе им биде удобно да ги истражуваат различните игри достапни во ова казино. Исто така, поддржува бројни опции за плаќање, вклучително и популарни крипто плаќања. И на крај, казиното Ivibet се обидува да го редефинира онлајн искуството преку посветени и исклучителни услуги за поддршка на клиентите.

Секогаш коцкајте одговорно.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Ivibet за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Ivibet често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Ivibet обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Ivibet во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Ivibet . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Ivibet се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher