Преглед на игри со дилер во живо Locowin

LocowinResponsible Gambling
CASINORANK
7.53/10
БонусБонус $1850 + 500 бесплатни вртења
Големи бонуси за добредојде
Голема колекција на игри
Пријателска услуга за клиенти 24/7
Нови и ажурирани игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Големи бонуси за добредојде
Голема колекција на игри
Пријателска услуга за клиенти 24/7
Нови и ажурирани игри
Locowin is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното во живо на LocoWin нуди различни стимулации за да ги забавува играчите и да ги надополни нивните банкроти. Ова казино има неколку фасцинантни бонуси да зграби и значителна понуда за добредојде. Во LocoWin Live Casino, можете да го искористите единствениот бонус за добредојде. Со други активни бонуси, строго ви е забрането да играте казино игри во живо.

Бонус за добредојде:

 • 1-ви депозит: 100% до 350 евра
 • Вториот депозит: 85% до 350 евра
 • 3-ти депозит: 75% до 400 евра
 • 4-ти депозит: 50% до 400 евра
 • 5-ти депозит: 100% до 350 евра

Износите на бонусот мора да се обложуваат 36 пати, што е стандардно за индустријата.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

Ниту една друга сензација не се споредува со возбудата и возбудата од играњето во а казино во живо. Претпоставете дека ви се допаѓа околината за игри на казино во живо и претпочитате да го почувствувате дејството на игрите во реално време со другите гејмери од реалниот живот.

Во тој случај, LocoWin има добро организирана и забавна област за казино во живо каде што можете да играте игри во живо како Live Mini Roulette, Live Three Card Poker, Live Blackjack, Live Caribbean Stud Poker и други. Домаќини на овие игри се вистински крупиери, со што се обезбедува да се забавувате исто како во традиционално казино.

Рулет во живо

Во казиното Locowin има повеќе варијации на рулет од која било друга игра. Многумина доаѓаат од студијата на програмерите, додека други, како што се:

 • Портомасо Реал казино рулет
 • Oracle Реал казино рулет
 • Dual Play маси
 • Рулет со двојна топка
 • Молња рулет

Блек Џек во живо

Постојат неколку варијации на блек џек за избор, секоја со свои правила за двојни падови, сплит, дилер H17/S17 и други стандардни прописи за блек џек. Ако сте загрижени дека не можете да лоцирате седиште, повеќето верзии со -7 седишта ви овозможуваат да се обложувате зад масата, иако одредени табели, како што се:

 • Бесконечен Блек Џек
 • Еден Блек Џек
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Молња Блек Џек

Бакара во живо

Додека Evolution и Pragmatic Play Live обезбедуваат извонредни верзии на Baccarat, Езуги е вистинскиот експерт. Оваа компанија нуди широк спектар на варијации на оваа популарна игра на маса, вклучувајќи:

 • Нокаут Бакара во живо
 • Fortune Baccarat
 • Брзина крикет Baccarat
 • Супер 6 бакара
+13
+11
Затвори

Software

Еволуција коцкање, водечки лive дилер провајдер во бизнисот со игри, е одговорен за игри во живо. Има и други игри од познати развивачи на софтвер. Многу верзии на блек џек, рулет, бакара, видео покер и други нетрадиционални казино игри се достапни на маси во живо од високата класа. Следниве се некои од добавувачите на софтвер за игрите на LocoWin Lives Casino:

 • Прагматично играјте во живо
 • Езуги
 • Еволуција
Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Locowin нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како MasterCard, Visa, Credit Cards, Bank Transfer, Neteller , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Locowin е вашиот врвен избор.

Deposits

Финансирањето на вашата сметка е едноставно, а вие имате различни опции за плаќање да изберете од. Казиното LocoWin ги прифаќа следните начини на плаќање:

 • Неосурф
 • Доверливо
 • Paysafecard
 • ecoPayz
 • банкарски трансфер и многу повеќе.

Сите трансакции се обработуваат со користење на најнапредната банкарска технологија, со што се обезбедува безбедност на вашите плаќања и лични информации.

Минималниот износ на депозит е 10 евра, а минималниот износ за повлекување е 30 евра. Понатаму, трансакциите не носат никакви трошоци за обработка.

Withdrawals

Locowin им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+169
+167
Затвори

Languages

Играчите кои ќе изберат да се придружат на ова место ќе го сакаат неговиот уникатен пристап, како и неговата обемна библиотека за игри, која гарантира дека никој нема да биде незадоволен. На јазик поддржани од Locowin се:

 • германски
 • Англиски
 • шпански
 • фински
 • норвешки
ГерманскиDE
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Locowin . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Locowin се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Locowin е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Ќе бидете задоволни со Locowin Live Casino веднаш ако уживате во онлајн казина со светол, но елегантен дизајн. Иако навигацијата на платформи со живописни визуелни слики може да биде предизвик, имавме сосема спротивно искуство кога слетавме во онлајн казиното Locowin.

Кога станува збор за казино игрите, нема недостиг од опции, со над 2000 од најдобрите онлајн казино игри за избор. Може да барате нови изданија, најзначајни џекпот, игри на Megaways, виртуелни маси, видео покер и игри со дилери во живо.

Зошто Плат во казиното Locowin Live

Веб-страницата која е многу прифатлива за корисниците го елиминира секое погодување и обезбедува едноставен пристап заснован на искреност и правичност. На оваа платформа за игри, точно знаете што добивате.

Имате широк избор на промоции од кои можете да изберете ако сакате да го зајакнете вашиот биланс. Оние кои играат често можат да ја искористат и профитабилната програма за лојалност.

Ниту една друга сензација не се споредува со возбудата и возбудата од играњето во казино во живо. Претпоставете дека ви се допаѓа околината за игри на казино во живо и претпочитате да го почувствувате дејството на игрите во реално време со другите гејмери од реалниот живот.

За казиното Locowin

LocoWin Live Casino, основано и дебитирано во 2019 година, е релативно младо, но веќе добро етаблирано онлајн и оптимизирано за мобилни казино со фантастична репутација дека ги третира своите клиенти со најголема почит. Овозможено од реномирани софтверски компании за коцкање, казиното во живо LocoWin нуди стотици највозбудливи и најзабавни игри со дилери во живо во светот.

Malta Gammix Limited поседува, работи и е системски надгледуван LocoWin, кој Malta Gaming Authority го лиценцира, еден од најпрепознатливите, популарните и доверливите регулатори за игри на глобално ниво (MGA). Овие реномирани организации уверија дека веб-локацијата за казино LocoWin е секогаш привлечна, привлечна за новите потенцијални клиенти и целосно функционална.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето за сметка со Locowin отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Locowin и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Може да стигнете до службата за корисници на Locowin Casino 24 часа на ден, 7 дена во неделата, преку разговор во живо или е-пошта на [email protected]. Го искористивме разговорот во живо за да дознаеме повеќе за промоциите на Locowin Casino, начините на плаќање и другите релевантни информации, и добивме брз одговор.

Покрај тоа, казиното има корисна страница со ЧПП каде може да добиете одговори на најчесто поставуваните теми.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Locowin за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Locowin често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Locowin обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Locowin во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Locowin . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Locowin се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Казиното LocoWin е познато по тоа што добро се однесува кон своите клиенти, што го цениме. Со Crazy Cashbacks, може да барате различни фантастични зделки. Има потреба да се подобри времето за вчитување на веб-локациите и тие можат да ги искористат предностите на другите провајдери на софтвер за нивното казино во живо. Тие можат да додадат повеќе бонуси за да ги привлечат играчите на казино во живо.

Овој безбеден и безбеден оператор ја користи најновата технологија за игри за да гарантира дека локацијата на казиното е стабилна, течна и целосно оптимизирана. Оваа страница за казино лиценцирана од MGA нуди широк опсег на избори за плаќање за да ги задоволи потребите на сите и можете да бидете сигурни дека сè е праведно и легално.

Се надеваме дека нашиот преглед на LocoWin Casino ви обезбеди доволно информации за да донесете информирана одлука за овој центар за игри. Ако сте возбудени поради големиот избор на игри и сакате да започнете веднаш, одете во LocoWin казиното и придружете се.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher