Преглед на игри со дилер во живо MagicRed Casino

MagicRed CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.1/10
БонусБонус за добредојде 100% до 200 € + 100 бесплатни вртења
Џекпот од 5,5 милиони долари
Брза исплата
стапка на победа од 98%.
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Џекпот од 5,5 милиони долари
Брза исплата
стапка на победа од 98%.
MagicRed Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите во казиното се многу важни да ги привлечат своите коцкари. Некои онлајн и живи казина нудат одлични стимулации да ги забавуваат своите играчи. MagicRed Live казиното не нуди специјални бонуси за играчите на дилерите на црниот дроб. Тие само можат да го искористат бонусот за добредојде со барања за обложување од 0%.

 • Бонус за добредојде: До £/200 бонус за добредојде со 0x обложување
Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Игрите во MagicRed Live Casino им се допаѓаат и на сериозните и на случајните играчи. Има стотици игри за избор, сето тоа може да се ужива.

Казиното нуди голем опсег на казино игри во живо, кои Evolution Gaming ги пренесува со висок квалитет. Изборот на масата за казино им овозможува на играчите да се вклучат со дилерот во живо, како и со другите играчи на масата во текот на нивните сесии на играта. Тие дури може да симулираат животна средина за игри на казино, полна со звук и дејство во реално време на делење карти и игри што се играат. Игрите вклучени во казиното во живо се:

 • Фаќач на соништа
 • Дијамант ВИП Блек Џек
 • Блек Џек Fortune ВИП
 • Француски рулет
 • Стискање на бакара
 • Автоматски рулет и многу други

Software

Игрите со дилери во живо не се исти како и видео игрите достапни на друго место на страницата. Овие игри во живо се поставени за да им обезбедат на играчите најдобро можно интерактивно искуство. Pariplay обезбедува поддршка за овие игри, која ја вклучува целата библиотека со игри Pariplay. На поддржани провајдери на софтвер за игри со дилери во живо во MagicRed Live Casino се:

 • Еволуција игри
 • Париплеј
 • iSoftBet
+1
+-1
Затвори
Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, MagicRed Casino нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како MuchBetter, AstroPay, Visa, Neosurf, Neteller , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, MagicRed Casino е вашиот врвен избор.

Deposits

MagicRed Live Casino се грижи за благосостојбата и е посветено на обработка на плаќањата што е можно побрзо. MagicRed е безбеден и играчите не треба да се грижат да го користат за плаќање.

Постојат а различни опции за плаќање достапни, вклучувајќи:

 • Нетлер
 • Скрил
 • ecoPayz
 • Доверливо
 • PayPal

Минималниот износ што може да го испратат е 10 фунти, а максималната сума варира во зависност од методот. Освен банкарските трансфери, за кои може да потрае неколку дена, депозитите брзо се кредитираат.

Withdrawals

MagicRed Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+142
+140
Затвори

Languages

Достапноста на содржината на веб-локацијата на многу јазици ја прави попривлечна за глобалните корисници. За да комуницирате или да играте игри со дилер во живо, секој може да го избере својот претпочитан јазик.

Бидејќи страницата поддржува различни јазици, гејмерите нема да мора да се справуваат со бариерите на јазичните граници. Поддржани јазици од MagicRed live казино се:

 • Англиски
 • германски
 • норвешки
 • фински
 • шпански
ГерманскиDE
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај MagicRed Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, MagicRed Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

MagicRed Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

MagicRed Live Casino, кое првпат ги отвори вратите во 2014 година, беше повторно лансирано во 2016 година под нова сопственост и сега обезбедува стотици игри во казино, бонус за натпревар за депозит и ВИП клуб во ангажирано казино со дилер во живо. MagicRed Live Casino порасна во сила и им гарантира на своите играчи возбудливо, безбедно искуство со игри. Тој е во сопственост на Aspire Global International и лиценциран од Органот за игри на среќа на Малта.

Црвената шема на бои создава добредојден амбиент во казиното, а исто така прави интерфејсот да изгледа светло и привлечно. Логото со црвена капа со ѕвезди што излегуваат од него ја зголемува синхронизацијата на темата.

Зошто Плат во казино во живо

Некои онлајн казина заслужуваат повеќе внимание бидејќи обезбедуваат разновидни фантастични игри, како и одлично искуство на клиентите. Ова е особено точно кога станува збор за MagicRed, бидејќи тоа е навистина едно од најголемите достапни онлајн казина. Има неколку ситни недостатоци, но тие не го одземаат уживањето, а пријатните аспекти многу ги надминуваат неповолните.

Кога размислувате да играте во MagicRed, имајте на ум дека без разлика дали играчите претпочитаат да играат слотови или игри со дилери во живо, играчите ќе бидат соодветно згрижени.

MagicRed live казино ја користи најсовремената 128-битна технологија за шифрирање Secure Socket Layer (SSL) за да се осигура дека чувствителните информации безбедно се транспортираат преку интернет до нивниот безбеден сервер, кој е обезбеден со најсовремениот заштитен ѕид. .

MagicRed сака играчите да се забавуваат и да ги чистат мислите во секое време, поради што е обезбедена низа опции за депозит и брзи наплати кои се прифатливи за корисниците и безбедни. Aspire Global International LTD, фирма со седиште, лиценцирана и основана во Малта, ги обработува сите трансакции со кредитна/дебитна картичка. MagicRed ги добива најдобрите, најбезбедните и најсигурните трансакции од Aspire Global International LTD.

Обезбедува дека имаат сигурно и безбедно искуство со коцкање.

Кратки факти

Година на основање: 2016

Account

Регистрирањето за сметка со MagicRed Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди MagicRed Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Разговорот во живо на MagicRed е најдобриот начин да контактирате со нив доколку некој има прашање или проблем. Може да се кликне симболот за слушалки во горниот десен агол на екранот за да се отвори ова. Барања за разговор во живо често се реагира брзо, а персоналот е и информиран и љубезен.

Може да се стигне и до ова казино од телефон на +44 203 318 9367 или преку е-маил користејќи формулар на лице место. Има и дел за помош и дел ЧПП, кои одговараат на некои од најчесто поставуваните теми.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со MagicRed Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. MagicRed Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. MagicRed Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на MagicRed Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на MagicRed Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките MagicRed Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Играчите треба да можат да депонираат средства на нивната сметка во живо или онлајн казино во различни валути. MagicRed казиното во живо прифаќа различни валути, вклучувајќи:

 • евра
 • Американски долар
 • Фунта
 • Канадски долар
 • Крона.

За да извршите плаќање, едноставно најавете се и одете во лобито на благајната, изберете дали играчите сакаат да депонираат или подигнуваат пари и следете ги упатствата на екранот.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher
Казиното MagicRed им дава на играчите враќање на готовина од 20 евра за викенд
2023-07-11

Казиното MagicRed им дава на играчите враќање на готовина од 20 евра за викенд

Кога ги спомнувате бонусите за враќање на готовина, повеќето од вас веднаш помислуваат на автомати и други RNG игри. Но, тоа не е случај во казиното MagicRed. Оваа страница за коцкање со лиценца од ОК се стреми да им даде на играчите незаборавен викенд, благодарение на промоцијата на Cashback во Live Casino Weekend. Значи, за што е овој бонус и дали вреди да се бара? Прочитајте за да дознаете!