Melbet Live Casino Преглед - Tips & Tricks

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Казино игрите во живо нудат ниво на интеракција и уживање во игра што може да се совпадне со играње на вистинско казино. Казиното во живо може да изгледа малку збунувачки за почетниците, но нема што да се грижите, ќе споделиме неколку совети и трикови кои ќе им помогнат на играчите да ги подобрат своите шанси за победа.

Игрите во казино во живо нудат една предност што им недостига на другите казино игри, а тоа е фактот дека играчите можат да користат секаков вид на казино игра и стратегии за обложување.

Триковите и стратегиите се дел од културата на играње казино толку долго. Играчите почнаа да применуваат стратегии кога сфатија дека можат да влијаат на играта и нејзиниот исход.

Ги советуваме играчите да вежбаат стратегии пред да почнат да играат со вистински пари. Еден од најголемите недостатоци на игрите во казино во живо е недостатокот на демо-режим. Како и да е, правилата на игрите се исти, па играчите можат да ги практикуваат пред да одлучат да играат со вистински дилер во живо.

За многу години, играчите користат секакви математички пресметки за да дојдат до стратегија за обложување.

Некои од најпознатите стратегии ги вклучуваат стратегиите Martingale и Reverse Martingale, но исто така и Fibonacci и Labouchere се прифатени меѓу коцкарите. Секој од нив ја диктира големината на облогот за време на секоја последователна рака.

На почетниците им се советува да започнат со рамно обложување. Ова значи ставање на иста големина на облогот во текот на играта и на овој начин играчите имаат шанса да се изедначат. Пропорционалното обложување, од друга страна, е малку покомплексно каде играчите треба да ја удвојат големината на облогот по секоја загуба на раката. На играчите ќе им треба извесно време да совладаат некоја од овие стратегии пред да почнат да играат игри во казино во живо.

Водич за играње игри во казино во живо

Игрите во казино во живо стануваат сè попопуларни во последно време и секој играч би сакал да ги проба. Причината зад таквата огромна популарност е фактот што овие игри им овозможуваат на играчите да уживаат во возбудата од играњето во казино. Благодарение на дилерот во живо и играта што се пренесува во реално време, играчите можат да имаат искуство кое е исто толку блиско како играњето во копнено казино. Дилерите во живо се обучени професионалци кои ќе се однесуваат на ист начин како да работат во копнено казино. Уште повеќе, играчите можат да разговараат со дилерот и со други играчи користејќи ја функцијата за разговор.

Секоја маса е опремена со многу камери кои ќе им овозможат на играчите да ја гледаат играта од секој агол.

За да започнете со играње игри во казино во живо, играчите треба прво да создадат сметка. Откако ќе завршат со регистрацијата за сметка, тие треба да депонираат бидејќи игрите во казино во живо не се достапни во забавен режим.

Совети за играње игри во казино во живо

Прво и основно, многу е важно да имате добра интернет конекција кога играте казино игри во живо. Игрите во казино во живо се пренесуваат од вистинско студио и за тоа е потребна стабилна интернет конекција бидејќи никој не би сакал играта да има дефект.

Кога играат казино игри во живо, играчите можат да применат стратегија што ќе им помогне да ги подобрат своите шанси за победа. Не можеме да кажеме дека постои стратегија која ќе работи 100% цело време, но сепак е добро да се има таква и на тој начин играчите лесно ќе се движат низ секоја игра и ќе носат подобри одлуки.

Општо правило кога играте казино игри во живо или какви било игри во казино е секогаш да се обложувате на износот што играчот може да си го дозволи. Останувањето под контрола на буџетот ќе му овозможи на некој да се забавува и да го направи своето искуство пријатно.

Играчите мора да знаат кога да престанат со коцкањето бидејќи да се разбереме, невозможно е да се победи секој пат.

Казиното Melbet има многу различни промоции, а понекогаш и тие нудат промоции за нивните игри во казино во живо. Играчите треба одвреме-навреме да ја проверуваат страницата со промоции за да не пропуштат ништо.

Стратегии за победа во казино во живо

Казината во живо го подигнаа искуството со компјутерски игри на друго ниво, и штом играчите ќе им дадат шанса на игрите со дилер во живо, веројатно нема да се вратат на традиционалното коцкање. Казината во живо имаат видеа со врвен квалитет, мулти-камери и професионални дилери кои секогаш ќе комуницираат со играчите.

Ќе споделиме неколку совети кои на почетниците играчи ќе им бидат многу корисни:

Бонус за добредојде – кога креирате сметка во казино, играчите имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде. Ги советуваме да ја прифатат оваа понуда бидејќи тоа драстично ќе им ја подобри рамнотежата и ќе го продолжи гејмплејот. Бонусот за добредојде во казиното Melbet е за играње онлајн видео слот игри, но понекогаш казиното нуди некои промоции што може да се користат и за игри во казино во живо.

Поставете ограничувања за време и пари - искусните коцкари се свесни дека може да се изгуби чувството за време и пари кога играат игри во казино во живо. Да се разбереме, играњето во казино во живо е забавна активност и играчите лесно можат да се занесат кога се забавуваат. Казиното Мелбет нуди различни функции кои играчите можат да ги користат за да постават ограничувања на нивните сметки, за да можат да ја задржат контролата над нивните навики за коцкање.

Дејствувајте под притисок – кога играте казино игри во живо, има временско ограничување за секој играч да го направи својот потег, а на секој на кој му треба повеќе време од вообичаено да го анализира секој потег, тогаш им предлагаме на играчите да тренираат пред да почнат да играат игри во живо.

Совети и трикови за играње блек џек во живо

Блек Џек е популарна игра која е достапна во делот Казино во живо во казиното Мелбет. Правилата на играта се исти како во традиционалната игра и релативно лесно и брзо се учат. Како и да е, играчите секогаш бараат совети и трикови како да ја подобрат својата игра и да ги зголемат шансите за победа. За жал, мораме да признаеме дека не постои таен рецепт за секогаш да победувате кога играте блек џек во живо, но како и да е, играчите можат драстично да ги подобрат своите шанси за победа кога користат некоја од овие стратегии.

Прво и основно, многу е важно да ги знаете основните правила на Live Blackjack. Идејата на играта е да се добие рака која е поблиску до 21, без да се пробие и да биде повисока од раката на дилерот.

Играчите ќе добијат две карти откако ќе го стават својот облог, а исто така и дилерот. Само една од картите на дилерот ќе биде видлива, така што играчите треба да го одлучат својот следен потег врз основа на картите што можат да ги видат. Секој пат кога играчот има пар асови или 8-ки, тие треба да се поделат. Кога дели пар асови, играчот има шанса за блек џек само со една дополнителна карта. И кога станува збор за пар 8-ки, добра идеја е да се подели раката бидејќи 16 е најлошата рака во Блек Џек, а играчите најверојатно ќе паднат кога ќе погодат. И, кога се дели пар 8-ки, можно е да се добијат 18 со нивната следна картичка, што е добра рака.

Кога играчите имаат пар од 10-ки и 6-ки, тие никогаш не треба да се делат. Со пар од 10, играчот има дланка која изнесува вкупно 20, што е добра рака, особено затоа што е многу малку веројатно дека дилерот ќе добие дланка со вкупно 21. И кога играчите имаат пар од 6-ки, ако се поделат, што лесно може да доведе до 16 со нивната следна карта што е најлошата рака во Блек Џек.

Live Blackjack е многу популарна игра, така што има многу различни варијанти на истата. На играчите им се препорачува да ја изберат вистинската варијанта во лобито што одговара на нивниот стил на игра и буџет.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Депозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
CS:GO
Dota 2
FIFA
Greyhounds
League of Legends
Mortal Kombat
NBA 2K
StarCraft 2
Tekken
World of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Атлетика
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лотарија
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit CardsCryptoDebit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
MicrogamingNetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan