N1 Casino Live Casino Преглед - Payments

Age Limit
N1 Casino
N1 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Payments

Казиното N1 нуди различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање и повлекување средства. Некои од најкористените начини на плаќање вклучуваат Neteller и Skrill, а добрата вест е што и двата се достапни овде.

Минималниот износ што играчите можат да го депонираат ќе зависи од начинот на плаќање што ќе одлучат да го користат. Во повеќето случаи, минималниот износ на депозит е ограничен на 20 долари.

Казиното N1 не прифаќа начини на плаќање од трета страна, па играчите треба да депонираат банкарски сметки, банкарски картички и други начини на плаќање што се регистрирани на нивно име.

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 20 долари, додека максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што играчот ќе одлучи да го користи. До секој начин на плаќање во Касиерот, играчите можат да ги најдат сите потребни информации во врска со минималните и максималните износи на депозит и повлекување.

Играчите можат да користат кој било начин на плаќање што е достапен за депонирање и повлекување средства. Како и да е, не секој начин на плаќање ќе биде достапен за секого. Играчите можат да ја контактираат поддршката за корисници и да дознаат кој начин на плаќање е поволен за нивната земја на живеење. За Виза, следните земји не се поддржани: САД, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Јапонија, Кореја, Малезија и Сингапур. За MasterCard се поддржани следните земји: Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Латвија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Турција, Обединетото Кралство.

Секое повлекување ќе биде обработено речиси веднаш од казиното. Како и да е, на некои начини на плаќање може да бидат потребни до 5 работни дена за да се обработи повлекувањето.

Работната валута на казиното N1 е еврото, а играчите кои користат други валути ќе мора да имаат на ум дека ќе бидат вклучени такси поради конверзија на валути.

Играчите ќе мора да поминат низ процедура за верификација пред да можат да побараат повлекување. Ова е задолжителен чекор и играчите не можат да го прескокнат.

Играчите кои освоиле повеќе од 15.000 долари треба да имаат на ум дека казиното го задржува правото да ја подели исплатата на месечни рати додека не се исплати целиот износ.

Total score7.7
Добрите
+ Дарежливи бонус понуди
+ Достапна е 24/7 поддршка
+ ВИП програма

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (9)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за пријавувањеВИП бонус
Депозит бонус
Неделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (31)
Австрија
Аргентина
Белизе
Боливија
Бразил
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Канада
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Панама
Парагвај
Перу
Полска
Суринаме
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (16)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
Apple Pay
Bank transferCredit CardsDebit CardEcoPayz
Google Pay
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Trustly
Visa
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (11)
Amatic Industries
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
MicrogamingNetEntPlay'n GOPragmatic Play
SoftSwiss
ThunderkickYggdrasil Gaming