Преглед на игри со дилер во живо N1 Casino - Payments

N1 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.74/10
БонусБонус $400
Дарежливи бонус понуди
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП програма
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонус понуди
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП програма
N1 Casino is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Казиното N1 нуди различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање и повлекување средства. Некои од најкористените начини на плаќање вклучуваат Neteller и Skrill, а добрата вест е што и двата се достапни овде.

Минималниот износ што играчите можат да го депонираат ќе зависи од начинот на плаќање што ќе одлучат да го користат. Во повеќето случаи, минималниот износ на депозит е ограничен на 20 долари.

Казиното N1 не прифаќа начини на плаќање од трета страна, па играчите треба да депонираат банкарски сметки, банкарски картички и други начини на плаќање што се регистрирани на нивно име.

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 20 долари, додека максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што играчот ќе одлучи да го користи. До секој начин на плаќање во Касиерот, играчите можат да ги најдат сите потребни информации во врска со минималните и максималните износи на депозит и повлекување.

Играчите можат да користат кој било начин на плаќање што е достапен за депонирање и повлекување средства. Како и да е, не секој начин на плаќање ќе биде достапен за секого. Играчите можат да ја контактираат поддршката за корисници и да дознаат кој начин на плаќање е поволен за нивната земја на живеење. За Виза, следните земји не се поддржани: САД, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Јапонија, Кореја, Малезија и Сингапур. За MasterCard се поддржани следните земји: Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Латвија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Турција, Обединетото Кралство.

Секое повлекување ќе биде обработено речиси веднаш од казиното. Како и да е, на некои начини на плаќање може да бидат потребни до 5 работни дена за да се обработи повлекувањето.

Работната валута на казиното N1 е еврото, а играчите кои користат други валути ќе мора да имаат на ум дека ќе бидат вклучени такси поради конверзија на валути.

Играчите ќе мора да поминат низ процедура за верификација пред да можат да побараат повлекување. Ова е задолжителен чекор и играчите не можат да го прескокнат.

Играчите кои освоиле повеќе од 15.000 долари треба да имаат на ум дека казиното го задржува правото да ја подели исплатата на месечни рати додека не се исплати целиот износ.

Започнете ги прославите на почетокот на викендот во казиното N1 со бонус за маршрута во петок
2023-10-24

Започнете ги прославите на почетокот на викендот во казиното N1 со бонус за маршрута во петок

Петок често е посебен ден за повеќето играчи на казино бидејќи го означува почетокот на долгиот и забавен викенд. Така, за да се осигурате дека ќе го започнете викендот во вистинско расположение, казиното N1 ве поканува да побарате промоција на бонус за маршрута во петок. Тоа е возбудлив бонус кој ги наградува вашите петочни депозити со бонус кредити за бесплатно играње. Продолжете со читање за да ја отпакувате наградата за овој викенд!