Преглед на игри со дилер во живо N1 Casino

N1 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.74/10
БонусБонус $400
Дарежливи бонус понуди
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП програма
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонус понуди
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП програма
N1 Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Играчите можат да ги зграпчат многу различни бонуси кога креираат сметка во казиното N1. За да ги започнете работите на десната нога, казиното нуди не еден туку четири бонуси за добредојде кои ќе им помогнат на играчите да ја продолжат својата игра и да ја подобрат својата рамнотежа. Има многу различни бонуси што можат да ги бараат откако ќе завршат со обложување на понудата за добредојде.

Комплетна листа со бонуси од N1 Casino
Депозит бонусДепозит бонус
+5
+3
Затвори
Games

Games

Казино игрите се суштински дел од секое казино. Играчите можат да најдат различни видови игри во казиното N1, а оние кои уживаат во дилерските игри во живо можат да најдат цел дел со некои од најдобрите игри овде.

Software

Се чини дека современите казина го достигнаа својот максимум и се многу поинакви од оние во минатото. Ова е благодарение на посветеноста на провајдерите на софтвер кои постојано се обидуваат да го подобрат искуството на играчите на секој можен начин. Сè уште има казина кои го развиваат својот софтвер, но повеќето од казина користат трети лица провајдери.

Payments

Payments

Казиното N1 нуди различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање и повлекување средства. Некои од најкористените начини на плаќање вклучуваат Neteller и Skrill, а добрата вест е што и двата се достапни овде.

Deposits

За да играат игри за вистински пари во казиното N1, играчите треба да направат депозит. Достапни се различни начини на плаќање, така што играчите можат да го најдат оној кој најмногу им одговара. Уште повеќе, новите играчи кои ќе се регистрираат за сметка и ќе го направат својот прв депозит имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го подобри нивното салдо.

Казиното N1 ги прифаќа следните валути: EUR, USD, NOK, CAD, RUB и PLN.

Withdrawals

Различни начини на плаќање се достапни во казиното N1 за играчите да можат да ги повлечат своите добивки. За да направат повлекување, сè што треба да направат е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување од Касиерката. Кликнете на начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете ја сумата што сакаат да ја повлечат.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Играчите кои креираат сметка и ја користат веб-страницата на казиното N1, потврдуваат и гарантираат дека коцкањето преку Интернет е легално и дозволено во нивната јурисдикција. За жал, има ограничени земји на кои не им е дозволено да играат игри со вистински пари во казиното и играчите треба да го проверат списокот и да видат дали нивната земја на живеење е на неа.

+107
+105
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+3
+1
Затвори

Languages

Казиното N1 е достапно на неколку различни јазици. Тоа се англиски, германски, француски, руски, фински, норвешки и полски.

+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај N1 Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, N1 Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Казиното N1 се грижи играчите секогаш да бидат заштитени додека играат. Казиното ја користи најновата SSL енкрипција која ги штити податоците. Уште повеќе, казиното ги има сите потребни лиценци за работа. Ова ни покажува дека казиното мора да следи одредени правила и на тој начин играчот секогаш е заштитен.

Responsible Gaming

Коцкањето во онлајн казино и играњето казино во живо е забавен начин да поминете некое време. Како и да е, секогаш има некои кои губат контрола и имаат потешкотии да ги контролираат своите нагони за коцкање. Од таа причина, многу е важно да се разбере дека коцкањето не е начин да се заработи приход. Играчите кои веруваат дека коцкањето почнува да им пречи на нивната нормална дневна рутина и дека трошат повеќе пари од вообичаеното, треба да размислат да земат некои мерки за контрола на нивните навики за коцкање. Казиното N1 нуди различни функции кои ќе им помогнат на играчите да ја задржат контролата врз количината на пари и времето што го трошат.

Една од најкорисните карактеристики е функцијата Лична граница која ќе им помогне на играчите да постават ограничувања на износот што го депонираат, губат и обложуваат во играта. Играчите можат да ги постават своите граници во делот Лични ограничувања на нивната сметка.

Играчите можат да ги променат ограничувањата во секое време. Кога сакаат да го намалат лимитот, тоа ќе стапи на сила веднаш, додека зголемувањето ќе се случи само по потврдата на е-пошта и откако претходното ограничување ќе истече.

Ограничувањето на депозитот им овозможува на играчите да го ограничат износот што го трошат за еден ден, една недела или еден месец.

Ограничувањето на загубата им овозможува на играчите да постават ограничувања за загуби за еден ден, една недела и еден месец. Она на што играчите треба да обрнат внимание овде е дека загубата се заснова на почетниот депозит, а не на добивката на депонираната сума.

Ограничување на облогот е ограничување што играчите можат да го постават на износот што го обложуваат за еден ден, една недела или еден месец.

Ограничувањето на сесијата е ограничување што играчите можат да го постават за времето што го поминуваат играјќи игра.

Ограничувањето за ладење им овозможува на играчите да постават период на разладување за 1 ден, 3 дена, 1 недела, 1 месец, 3 месеци или 6 месеци. За време на периодот, лимитот е активните играчи нема да можат да депонираат средства на нивната сметка.

Ограничувањето на самоисклучување им овозможува на играчите да се држат настрана од коцкање одреден период. Играчите можат да изберат да се самоисклучат од коцкање на 6 месеци, 9 месеци, 1 година или на неопределен период. Најдоброто нешто што треба да направите овде е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе му помогнат на секој играч да ја донесе најдобро информираната одлука. Откако ќе истече периодот на самоисклучување, сметката на играчот автоматски повторно ќе се активира.

Казиното N1 прифаќа играчи кои се полнолетни за коцкање и тие прават се што е во нивна моќ за да ги спречат малолетниците да се приклучат на казиното. Од таа причина, казиното ќе побара од секој играч да испрати доказ за нивната возраст. Како и да е, поради широката достапност и природата на Интернетот, малолетниците можеби сè уште ќе можат да се регистрираат и да играат во онлајн казино. Од таа причина, на родителите им се советува да ги заштитат своите деца од пристап до веб-страниците за игри. Специјален софтвер како Cyber Patrol, Gam Block и Net Nanny може да помогне овде.

Проверка на реалноста

Коцкањето е забавна активност и фаќањето е честа појава кога играте онлајн игри. Од таа причина, казиното ќе му испраќа на секој играч известување на час за да го потсети на времето што го поминал играјќи ја играта. Ова ќе им помогне на играчите да размислуваат за нивните облози и можеби да размислат да паузираат некое време.

Играчите кои се занимаваат со зависност од коцкање може да размислат да контактираат со една од многуте организации за поддршка што ќе им помогнат на сите со совети и упатства. Некои од најпопуларните организации ги вклучуваат следните:

Како да играте казино игри во живо и да не бидете зависни

Луѓето лесно можат да се зависат од коцкање ако не внимаваат. На почетокот сето тоа започнува како безопасна забава и со текот на времето станува нарушување. Зависниот коцкар не може да одолее на нагонот за коцкање иако коцкањето има лоши ефекти врз него.

Дури и играчите кои не се целосно надвор од контрола може да имаат проблеми со коцкањето. Терминот „проблематско коцкање“ се однесува на секој тип на коцкање што има потенцијал да предизвика штета на благосостојбата на играчот. Секој што троши прекумерно време и пари и продолжува да се коцка и покрај негативниот ефект што коцкањето го има врз нивниот живот, се смета дека е зависник. Оваа зависност обично е поврзана со други форми на ментална болест како што се манија или депресија, злоупотреба на супстанции и стрес, само за да наведеме неколку.

Ќе споделиме неколку совети кои ќе му помогнат на секој играч да ја контролира својата навика за коцкање и да ужива во играњето игри. Постојат некои вообичаени митови кои се вртат околу коцкањето, а ние ќе се обидеме да ги разоткриеме:

Играчите кои секојдневно се коцкаат развиваат зависност - проблематичните коцкари може да се обложуваат секој ден или од време на време. Штом коцкањето почнува да резултира негативно во животот, дури тогаш коцкањето станува проблем.

Играчите кои можат да си дозволат да се коцкаат не можат да развијат зависност - постојаното коцкање може да предизвика различни видови на проблеми не само финансиски. Играчите кои се опседнати со коцкање и кои не можат да го контролираат својот нагон за коцкање ќе почнат да имаат проблеми во нивните односи, може да ја загубат работата и да почнат да развиваат проблеми со менталното здравје.

Прекумерното коцкање е знак на слабост и недостаток на интелигенција - зависноста од коцкање може да му се случи на секого, без разлика кој е. Така, на играчите им се советува да пристапат кон оваа форма на забава со претпазливост.

Партнерите се тие што се виновни што ги охрабруваат своите сакани да се коцкаат - обично, проблематичните коцкари ќе ги обвинат сите за нивната зависност, освен самите себе.

На проблематичните коцкари им требаат пријателите и семејството да им помогнат со нивниот долг - брзото решение може да изгледа како најдобра опција, но на овој начин коцкарите се само охрабрени дека секогаш ќе има некој што ќе ги спаси од неволја, со што ќе им се овозможи да го задржат своето коцкање навики.

Симптоми на зависност од коцкање

Зависноста од коцкање не покажува никакви знаци на почетокот. Затоа зависниците од коцка откриваат дека имаат проблем кога веќе се длабоко во неволја. На почетокот, проблематичните коцкари дури и негираат дека имаат проблем.

Имајќи нагон да го чуваат своето коцкање во тајност од другите и поради таа причина, проблематичните коцкари обично ги преувеличуваат своите добивки или ги кријат своите навики за коцкање.

Добрата вест е дека играчите можат да престанат да се коцкаат ако се решени. Тие можат да побараат помош од своите најблиски или да контактираат со една од многуте организации за поддршка на коцкањето.

Како да играте одговорно

На почетокот, коцкањето изгледа како безопасна забава. Уште повеќе, играчите можат да освојат извонредни суми кога се коцкаат. И, ова е адреналинот кој им е потребен на многумина, но за жал некои веруваат дека ќе победат секогаш кога ќе играат во казино и вака почнува се. Еве неколку корисни трикови кои ќе го одржат секој играч на вистинскиот пат.

Коцкањето не е работа – можно е да се освои многу кога се коцка, особено ако среќата е на нивна страна. Како и да е, на долг рок, казиното е она што ќе победи почесто од коцкарот. Коцкањето не треба да се гледа како извор на приход или инвестиција. Ова е едноставно забавна активност со можност да постигнете голема победа и тоа е одлично. Но, ако не победат, тогаш не треба да се вознемируваат.

Не обложувајте повеќе отколку што можете да си дозволите - играчите треба да се коцкаат само со парите што можат да си ги дозволат. Во никој случај не треба да се коцкаат со пари наменети за нешто друго, особено пари за секојдневни трошоци како храна или сметки. Многу е важно да се задржи строга граница на трошење при коцкање и играчите кои се плашат да загубат толку многу пари треба да го намалат буџетот за коцкање.

Не бркајте загуби – многу играчи не сакаат да го прифатат фактот дека изгубиле многу пари, па продолжуваат да се коцкаат за да се обидат да ги повратат. Најдоброто нешто што еден играч треба да го направи кога е во серија на губитници е да престане да се коцка и да се врати на игра следниот ден или недела.

Не играјте предолго – факт е дека времето лета кога некој се забавува. Коцкањето е забавна активност и играчите имаат тенденција да губат патека кога ја играат својата омилена игра. Играчите треба да постават временско ограничување за нивната гејмерска сесија и на овој начин ќе поминат само ограничено време играјќи.

Останете подалеку од ризични ситуации - секогаш кога играчот ќе почувствува дека не може правилно да процени, треба да се држат настрана од коцкање. Тие никогаш не треба да се коцкаат кога се под влијание на супстанции што го менуваат умот.

Самопомош за коцкари

За некои играчи, коцкањето е активност за одмор во која уживаат особено кога имаат некои лични проблеми. Тежок ден на работа или кавга со партнерот може да изгледа како одличен изговор да поминете некое време на коцкање. Како и да е, има попродуктивни работи што може да се направат за да се опуштите и да се опуштите како дружење со пријателите, преземање ново хоби или користење техника за релаксација.

Проблематичните коцкари треба да знаат дека не се сами и дека треба да ја подобрат својата мрежа на поддржувачи. Посета со пријателите и семејството треба да биде првото нешто што треба да го направат.

Коцкари анонимни се одлична група за поддршка на врсниците каде што коцкарот може да најде спонзор кој ќе обезбеди суштински совети и поддршка.

Проблемите со коцкањето често се предизвикани од депресија и анксиозност. А лошата вест е дека овие прашања ќе продолжат дури и кога коцкањето повеќе не е дел од нивниот живот, па затоа е многу важно да побараат стручна помош и да се справите со нив.

Барањето помош не е знак на слабост. Ова едноставно значи дека едно лице не е во состојба да се справи со проблемот самостојно и дека му треба помош и поддршка.

About

About

Тимот на казино N1 создаде производ со кој можат да бидат многу горди. Тие можат да кажат дека имаат казино што им обезбедува на играчите најзадоволително искуство со игри. Играчите можат да најдат широк спектар на игри од некои од најпознатите провајдери. Казиното N1 има корисничка поддршка која е секогаш достапна за нивните играчи и широк спектар на безбедни начини на плаќање за да го направат искуството што е можно поудобно.

N1 Interactive Ltd е одговорен за неколку локации за казино кои се високо ценети за висококвалитетен софтвер, импресивен избор на игри, промоции и одлична услуга за клиентите, што му донесе голема репутација на брендот низ Канада и Европа. Делот за дилер во живо е местото каде што повеќето играчи се спојуваат за да играат над 100 игри со искуство како она на автентично копнено казино.

N1 Casino

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

Играчите кои би сакале да играат игри во казиното N1 треба прво да создадат сметка. Ова е едноставен процес и сè што треба да направат играчите е да кликнат на копчето Приклучи се сега и да внесат некои лични податоци. Играчите треба да ги внесат точните лични податоци бидејќи ќе мора да поминат низ процедурата за верификација пред да можат да побараат повлекување.

Support

Казиното N1 добро знае дека витален дел од секое казино е пултот за помош. Играчите можат да контактираат со казиното користејќи ја функцијата Разговор во живо или да испратат е-пошта до support@n1casino.com.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Коцкањето преку Интернет е сè попопуларно секој нов ден. Тоа е затоа што нуди повеќе игри отколку казино од тули и малтер. Уште повеќе, штом играчот ќе се приклучи на семејството на казино N1, тој ќе ги фати рацете за многу различни бонуси и промоции. Ќе споделиме неколку совети и трикови со играчите, особено со почетниците.

Promotions & Offers

Казиното N1 е преполно со промоции и понуди за привлекување играчи. Секој нов играч кој креира сметка ќе добие многу дарежлив бонус за добредојде првиот пат кога ќе депонира на својата сметка. И забавата не застанува тука, бонусот за добредојде се пренесува преку следните четири депозити, а згора на тоа, има тони други бонуси за повторно вчитување кои се достапни на редовна основа.

Mobile

Mobile

Мобилното играње е најновото дополнување на онлајн казина. Благодарение на паметните телефони и таблетите, играчите можат лесно да пристапат до нивните сметки без разлика каде се наоѓаат, се додека имаат стабилна интернет конекција.

Affiliate Program

Affiliate Program

Секој што ќе се приклучи на филијалата на казиното N1 може да заработи до 40% провизија. Играчите треба да се регистрираат за сметка и да чекаат за одобрување. Добрата вест е дека казиното N1 му дава шанса на речиси секој што сака да стане партнер и да го промовира својот производ. Бесплатно е да се приклучите на affiliate програмата и ова е одлична можност што ќе им овозможи на партнерите да заработат заедно со казиното N1.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher
Започнете ги прославите на почетокот на викендот во казиното N1 со бонус за маршрута во петок
2023-10-24

Започнете ги прославите на почетокот на викендот во казиното N1 со бонус за маршрута во петок

Петок често е посебен ден за повеќето играчи на казино бидејќи го означува почетокот на долгиот и забавен викенд. Така, за да се осигурате дека ќе го започнете викендот во вистинско расположение, казиното N1 ве поканува да побарате промоција на бонус за маршрута во петок. Тоа е возбудлив бонус кој ги наградува вашите петочни депозити со бонус кредити за бесплатно играње. Продолжете со читање за да ја отпакувате наградата за овој викенд!