n2-LIVE казино софтвер | Преглед и оцена

Има многу познати азиски провајдери на софтвер за казино во живо, а N2-Live е еден од нив. Брендот е специјализиран за производство на содржина со дилери во живо и има добар асортиман на живи маси со некои од најпопуларните казино игри. Откако започна како мало претпријатие, инвеститорот изненадувачки постигна голем успех за неколку години, освојувајќи го источниот пазар и привлекувајќи интерес од милиони европски љубители на казино. Единственото поништување на N2-Live е можеби фактот што неговите игри не се достапни во многу онлајн казина. Сепак, тоа не е нешто за што треба да се грижите бидејќи популарноста не мора да значи квалитет.

n2-LIVE казино софтвер | Преглед и оцена
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За n2-LIVE

Иако е еден од врвни провајдери на софтвер, вреди да се истакне дека n2-LIVE не работи како независна фирма. Наместо тоа, брендот е повеќе од EntwineTech подружница. EntwineTech (првично Enterasia) е филипински добавувач на казино во живо, основан во 2004 година. Фокусирајќи се на маси за бакара и производи со ориентална тематика, компанијата успеа да биде еден од најпопуларните развивачи во Азија.

Но, како настана n2-LIVE? Сопствениците на EntwineTech знаеја дека конкуренцијата во индустријата за игри на игри е жестока, па затоа мораа да бидат на врвот на нивната игра. За да се истакне во позадината на оваа остра конкуренција, компанијата одлучи да се прошири.

Меѓутоа, проширувањето немаше никаква врска со нова земја, регион или содржина; се работеше за регистрирање присуство во свет на игри во живо. Работејќи во тандем со AngelLive, EntwineTech продолжи и го основа n2-LIVE во 2013 година. Првично, n2-LIVE се бореше на пазарот поради лошата камера и отсуството на некои важни карактеристики во неговите производи.

Надградба на софтверот

Четири години по основањето, n2-LIVE го надгради софтверот за игри во живо за да вклучи симултано обложување со повеќе маси, разновидни опции за обложување и податоци за обложување во реално време. Денес, брендот сè уште редовно ги надградува своите игри за да се осигура дека ги испорачува најдобрите можни производи. И иако има уште малку работа за да ги достигне индустриските кралеви (Evolution, Playtech, итн.), сепак може да се пофали со робусно портфолио на игри во живо што одговара на неговите целни пазари.

Лиценцирање

Лиценците за игри на n2-LIVE доаѓаат од две јурисдикции: Филипините и Островот Ман. Како бонус, игрите на компанијата се тестирани и прогласени за фер од страна на GLI (Gaming Labs International).

Единствени карактеристики на n2-LIVE

n2-LIVE се издвојува во индустријата за софтвер за казино во живо со своите уникатни карактеристики кои се грижат и за операторите и за играчите. Во срцето на неговите понуди се професионалните дилери кои поминуваат низ ригорозни обуки за да обезбедат врвно искуство со игри. Овие добро обучени професионалци се камен-темелник на n2-LIVE, носејќи експертиза и софистицираност во секоја игра.

Главните карактеристики на n2-LIVE вклучуваат:

 • Професионални дилери: Високо обучен за да обезбеди привлечно и ефикасно искуство со игри.
 • Деноноќно работење: Платформата работи 24/7, нудејќи глобални искуства од казино во живо без прекин.
 • Сеопфатни технички решенија: n2-LIVE обезбедува широк сет на технички решенија прилагодени на потребите на индустријата, обезбедувајќи безбедно и ефикасно работење на казиното.
 • Следење на ризик и одговор: Одделот за ризик n2-LIVE спроведува динамично следење деноноќно. Тие предупредуваат за сомнително обложување и обезбедуваат планови за одговор на ризик засновани на актуарска анализа на клиентите.
 • Прилагодување и ексклузивност: n2-LIVE нуди:
  • Прилагодени табели прилагодени на специфичните потреби на операторот.
  • ВИП маси за поексклузивно искуство со игри.
  • Поддршка за промоција за подобрување на ангажираноста и лојалноста на играчите.

Посветеноста на софтверот за квалитет и безбедност, во комбинација со неговата способност да нуди решенија нарачани, го позиционира како фаворит во доменот на софтверот за казино во живо.

n2-LIVE Studios

Вообичаено, секој нов развивач мора да работи напорно за да го постави студиа за дилер во живо и да изгради база на клиенти, меѓу другото. Ова не беше случај со n2-LIVE бидејќи развивачот не започна од нула; веќе имаше инфраструктура на која требаше да се изгради. Се разбира, N2-Live помина низ одредена болка на почетокот, но таа не беше толку силна како болката што ја доживуваат другите почетни компании.

Главното студио во Манила

Кога беше лансиран n2-LIVE, компанијата веднаш почна да стримува игри од главното студио на EntwineTech во Манила (главниот град на Филипините). Ова е модерно казино студио во живо со модерна опрема. Нема ништо како премногу тишина или премногу врева овде; се е добро избалансирано. Некои од најдобрите провајдери за игри знаат дека ова е неопходно за да се создаде извонредно искуство.

Студиото во Малезија

На врвот на студиото во Манила, n2-LIVE има и студио во живо Малезија, што се чини дека е повеќе резервна копија. Ова студио е корисно ако објектот во Манила е преоптоварен или ако има технички проблем. За волја на вистината, ова е паметен потег за да се осигура дека играчите секогаш имаат простор на масите.

Латвиското студио

Сега, и студијата во Манила и Малезија се наоѓаат во Азија, и тие конкретно служат на азиската заедница за коцкање. Откако го освои азискиот пазар, EntwineTech ја прошири својата империја во Европа и на тој начин настана латвиското студио. n2-LIVE започна со стриминг игри од ова студио веднаш штом беше отворено. Таквата стратешка локација со лесен пристап до повеќе играчи и онлајн казина ќе го стави инвеститорот во добра позиција за успех. Студиото располага со дилери кои зборуваат англиски, кои обезбедуваат англиски играчи да уживаат во најдоброто можно искуство.

Најпопуларните опции на n2-Game Portfolio

N2-Live има добар опсег на казино игри во живо, вклучувајќи иновативни виртуелни дилери. За време на играта, играчите можат да се префрлаат помеѓу a жив дилер и виртуелен дилер, и тие можат да го изберат од блек џек, рулет, бакара и Сик Бо. Играчите не мора да се држат до еден наслов бидејќи развивачот им дозволува да играат до четири игри истовремено. Значи, некој може да го гледа тркалото на рулетот што се врти додека, во исто време, се обложува на Банкар/Играч/Врево. Навистина, инвеститорот заслужува аплауз за ова. Има и дел за домаќините во лобито на дилерот во живо. Овде, играчите можат да комуницираат и да разговараат со нивните омилени домаќини.

n2-ЖИВО рулет

Чиста и добро претставена, N2-Live's во живо рулет маси имаат повеќе агли на тркалата и атрактивни дилери. Има 37 џебови за обложување, а играчите можат да видат некои практични статистики за играта, вклучувајќи ги и претходните резултати. Достапни се и виртуелни и живи опции за дилер, така што играчите можат непречено да се префрлаат помеѓу двете. Со облози кои почнуваат од 1$ до 500$, ниту еден буџет не е премал или преголем за рулет N2-Live.

n2-LIVE Крајниот Блек Џек

Ultimate Blackjack нуди иновативен пристап кон традиционална блек џек игра. Оваа верзија уникатно сместува неограничен број играчи на масата, осигурувајќи дека никој не мора да чека за место. Играта се игра со шест палуби, од кои секоја се состои од 52 карти, сите управувани преку машина за континуирано мешање. Оваа машина не само што ги меша палубите, туку и обезбедува свеж сет на карти за секоја нова игра, бидејќи претходно користените картички се отстрануваат. Дилерот влече карти директно од оваа машина за мешање, додавајќи динамичен и ефикасен елемент во играта.

n2-Живо Baccarat

Во сржта на портфолиото на игри на N2-Live е живо бакара, со верзии со повеќе и со еден играч. Сите табели го содржат таканаречениот режим „Без комисија“, кој може да се овозможи или оневозможи, во зависност од желбата на играчот. Исто така, постои уникатна функција за вештачка интелигенција позната како Smart Bet System, која го пресметува најдобриот начин за победа и нуди предлози.

n2-LIVE Sic Bo

Sic Bo е игра со азиска тематика со три коцки. Sic Bo од N2-Live е брз и возбудлив за играње. Се игра со ставање облози на која било од трите коцки, кои се фрлаат за да се добие добитна комбинација од броеви пред да се објават резултатите.

ситонски казино

Онлајн казина во живо напојувани со n2-LIVE софтверска понуда a различни примамливи бонуси дизајниран да го подобри искуството на играчот и да ги зголеми можностите за победа. Еве некои од значајните бонуси во кои играчите можат да уживаат:

 • Бонуси за добредојде: Често дарежливи, тие им се даваат на новите играчи како поттик да почнат да играат. Тие можат да вклучат натпревар на првиот депозит или бесплатни кредити.
 • Бонуси за депозити: Играчите добиваат дополнителни средства или процентуално совпаѓање на нивните депозити, зголемувајќи го нивниот фонд за продолжена игра.
 • ВИП награди: Приспособени за високи ролери, тие вклучуваат ексклузивни бонуси, пристап до специјални маси и персонализирана услуга за клиенти.
 • Поени и програми за лојалност: Редовните играчи заработуваат поени за нивната игра, кои може да се претворат во кредити, бонуси или други награди.
 • Прилагодени промоции: n2-LIVE нуди уникатни промотивни настани прилагодени на преференциите на играчите и спецификите на операторот на казино.
Бонус за добредојде
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е n2-LIVE?

n2-LIVE е интерактивна платформа за игри дизајнирана специјално за казина во живо. Софтверот обезбедува целосен пакет производи за коцкање, како што се Рулет, Бакара, Казино Холдем, Блек Џек и Сик Бо. Обезбедува и динамичен кориснички интерфејс, иновативна функционалност за обложување, анализа на информации и ВИП табели. n2-LIVE е целосно приспособлив, дозволувајќи им на играчите и операторите да го прилагодат искуството на играта според нивните преференции.

Кои се придобивките од користењето на n2-LIVE?

n2-LIVE нуди голем број поволности и за играчите и за операторите на казино. За играчите, софтверот обезбедува сеопфатно решение за коцкање со широк спектар на казино игри во живо. Корисничкиот интерфејс е интуитивен и лесен за користење, обезбедувајќи им на играчите непречено и пријатно искуство со игри. Играчите исто така имаат корист од динамичните опции за обложување, бонуси и награди на n2-LIVE.

За операторите на казино, n2-LIVE обезбедува приспособлива платформа со алатки и функции за да помогне во управувањето со операциите поефикасно. Ова вклучува back-office систем за анализа на податоци и известување, како и широк спектар на функции за подобрување на искуството на клиентите.

Кои карактеристики ги обезбедува n2-LIVE?

n2-LIVE обезбедува сеопфатен пакет на функции дизајнирани да го олеснат непреченото и пријатно искуство во казино во живо. Ова вклучува кориснички интерфејс, неколку прилагодени карактеристики и иновативна функционалност за обложување. Ова исто така вклучува функција која им овозможува на играчите да разговараат со други играчи, како и функција која им овозможува на операторите да креираат ВИП табели со специјални награди и промоции.

Дали играчите можат да играат n2-LIVE на нивните мобилни уреди?

Да, n2-LIVE е целосно компатибилен со мобилни телефони. Играчите можат да пристапат до платформата на кој било уред со iOS или Android. n2-LIVE нуди и мобилна апликација која е оптимизирана за брз и лесен пристап до игри во казино во живо.

Дали n2-LIVE игрите се безбедни?

Да, n2-LIVE става силен акцент на безбедноста и правичноста. Сите игри n2-LIVE се напојувани од технологијата Random Number Generator, а платформата редовно се тестира и сертифицира од независни ревизори. Ова осигурува дека сите податоци и трансакции се чуваат безбедни и безбедни.

Дали n2-LIVE нуди корисничка поддршка?

Да, n2-LIVE обезбедува корисничка поддршка 24/7 преку е-пошта, разговор во живо и телефон. Тимот за поддршка на корисниците е достапен да одговори на какви било прашања или да помогне со какви било технички проблеми.

Дали n2-LIVE е достапен на повеќе јазици?

Да, n2-LIVE е достапен на повеќе јазици, вклучувајќи англиски, француски, шпански, германски, италијански и повеќе. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу јазиците во поставките.