Преглед на игри со дилер во живо National - Account

NationalResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
National is not available in your country. Please try:
Account

Account

Играчите кои сакаат да играат за вистински пари во National Casino треба прво да создадат сметка. Креирањето сметка е едноставен процес и играчите ќе бидат завршени за само неколку минути. Првото нешто што треба да направат е да кликнат на копчето Регистрирај се и да го пополнат формуларот.

Кога играчот ќе се упати на веб-страницата на официјалното казино, треба да кликнете на копчето Регистрирај се сега. Има неколку чекори низ кои треба да поминат кога ќе ги пополнат информациите, а тие ги вклучуваат следните:

  • Детали за најавување - е-пошта и лозинка (согласете се да добивате ексклузивни бонуси и промоции преку е-пошта и СМС)
  • Информации за сметката – Изберете ја земјата, валутата и внесете го телефонскиот број
  • Потврдете ја вашата сметка - име, презиме, пол, датум на раѓање, град, целосна адреса и поштенски број. Играчот треба да потврди дека е полнолетен за коцкање и да ги прифати Условите и правилата на казиното.

Потврда на сметката

Играчите треба да се погрижат да ги внесат точните податоци, бидејќи подоцна ќе треба да поминат низ процедурата за верификација. За да го направат тоа, играчите треба да испратат копии од правните документи.

Општата идеја овде е казиното да го потврди идентитетот на секој играч. Ова се документите што казиното ќе ги побара од секој играч:

ИД – играчите можат да испратат копии од важечки официјални документи за идентификација како пасош, национална лична карта или возачка дозвола.

Доказ за адреса - за да ја докаже вашата адреса, играчите треба да испратат копија од документ што го покажува нивното име и адресата на живеење. Тие можат да испратат копија од сметка за комунални услуги, извод од банка или документи за осигурување.

Доказ за начин на плаќање – во некои случаи казиното ќе бара од своите играчи да докажат дека се сопственици на начинот на плаќање што го користеле.

Во некои случаи, казиното може да побара селфи фотографија од играчот кој ја држи својата лична карта до лицето.

Најдобар начин да ги испратите документите е да ги поставите на веб-страницата. Друг начин за испраќање на документите е преку е-пошта. Ова е нешто што треба да се направи порано или подоцна. Затоа им предлагаме на играчите да ја потврдат својата сметка во моментот кога ќе ја создадат. Казиното ќе бара потврда кога играчот ќе го поднесе првото барање за повлекување.

Играчите можат да стигнат до Поддршка за корисници и рачно да ја потврдат својата сметка, што за некои е најзгодниот начин. Тие треба да контактираат со Поддршка за корисници и претставник на казиното ќе го информира играчот кои документи треба да ги испратат.

Сите документи се чуваат во шифрирана база на податоци и се заштитени, така што играчите можат да се чувствуваат безбедно да депонираат средства на нивната сметка.

Како што споменавме претходно, казиното може да бара доказ за начинот на плаќање и играчите треба да испратат документи за да го потврдат тоа. Видот на документот ќе зависи од користениот метод на депонирање.

Играчите кои користат кредитна/дебитна картичка за депонирање, ќе мора да испратат фотографија од картичката. Треба да се видат само првите 4 и последните 6 броеви на картичката, како и името и датумот на истекување. Нема потреба да се испраќа задната страна на картичката.

Играчите кои користат е-паричници треба да испратат слика од екранот на сметката кога се најавени. Името на играчот, ID на сметката и URL-то на страницата треба да бидат видливи.

Играчите кои користат банкарска сметка за депонирање, ќе треба да испратат неодамнешен извод од банка каде што се видливи нивното име и логото на банката.

Кога играчите ја потврдуваат својата сметка, има неколку клучни точки што треба да ги имаат на ум за да имаат успешен процес на верификација. Има примери на играчи кои поминале многу време обидувајќи се да ја потврдат својата сметка, само затоа што не ги испратиле точните документи.

Првото нешто што играчите треба да го имаат на ум е дека треба да испратат валидни документи. Тие не можат да испраќаат документи со истечен рок и очекуваат да им биде одобрена сметката. Она што треба да се погрижат е дека кога ќе испратат копија, датумот на издавање е јасно видлив.

Следното нешто на кое треба да обрнат е дека без разлика дали испраќаат фотографија или скенирање, целиот документ треба да биде видлив. Особено кога испраќаат фотографија, треба да бидат видливи сите четири агли.

Една од најчестите грешки што играчите ја прават е тоа што испраќаат документи кои се матни и со мала резолуција. Играчите треба да се уверат дека користат камера или телефон за да направат јасна фотографија пред да ја испратат.

Играчите кои менуваат некои од нивните лични податоци како презиме или адреса, ќе мора да испратат дополнителни документи за да се уверат дека нивните податоци се совпаѓаат со нивната сметка.

Играчите никогаш не треба да креираат сметка користејќи туѓи податоци. Сметката е лична и играчот треба да ги користи само своите податоци за да создаде една.

Како да се најавите?

Играчите ќе мора да се најавуваат на нивната сметка секогаш кога ќе сакаат да играат. Ова се прави на веб-страницата на официјалното казино каде што треба да ги внесат своето корисничко име и лозинка. Предлагаме играчите секогаш да се одјавуваат од нивната сметка кога ќе завршат. На овој начин тие ќе имаат заштита на нивната сметка од други луѓе кои ја користат.

Како да затворите сметка?

Тоа можат да го направат играчите кои сакаат да се одморат од коцкањето или да ја затворат својата сметка на подолг период. Најдобар начин е да контактирате со Поддршката за корисници и да ги известите за причините зошто некој играч сака да ја затвори својата сметка. Тие ќе им понудат различни опции и ќе им помогнат да одлучат која е најдобра за нив.