Преглед на игри со дилер во живо National - Countries

NationalResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
National is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

Националното казино прифаќа играчи од земји каде коцкањето преку Интернет е дозволено со закон. Играчи од Израел, Соединетите Американски Држави, Обединетото Кралство, Франција и нејзините прекуокеански територии (Гвадалупе, Мартиник, Француска Гвајана, Реунион, Мајот, Сент Мартин, Француска Полинезија, Валис и Футуна, Нова Каледонија), Холандија, Малта, Обединетите Арапски На Емирати, Турција, Латвија, Холандски Западни Инди, Естонија, Белорусија, Литванија, Гибралтар, Џерси, Украина, Белгија и Курасао им е забрането да играат игри со обложување со вистински пари во NationalCasino.

Играчите кои ја прекршуваат политиката за ограничени земји нема да можат да ги повлечат своите добивки.

Играчи од Шведска не може да учествува во било каков вид на промотивни програми, да добива ВИП награди и да разменува комп поени.

Играчи од Финска не може да прима бонуси засновани на депозит.

NetEnt игрите се недостапни за Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Еквадор, Етиопија, Франција, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Италија, Иран, Ирак, Израел , Кувајт, Латвија, Литванија, Мексико, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Филипини, Португалија, Романија, Сингапур, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Судан, Сирија, Тајван, Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Обединетото Кралство , Соединети Американски Држави, Јемен, Зимбабве.

Видео слот за Street Fighter не е достапен за следните земји:

Ангила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Барбадос, Бахамите, Белизе, Бермуди, Боливија, Бонер, Бразил, Британските Девствени Острови, Канада, Кајманските Острови, Кина, Чиле, Островот Клипертон, Колумбија, Костарика, Куба, Курасао, Доминика , Доминиканска Република, Ел Салвадор, Гренланд, Гренада, Гвадалупе, Гватемала, Гвајана, Хаити, Хондурас, Јамајка, Јапонија, Мартиник, Мексико, Монсерат, Островот Наваса, Парагвај, Перу, Порторико, Саба, Свети Вартелемеј, Свети Евстатиј, Свети Китс и Невис, Света Луција, Сент Мартен, Сент Мартин, Сент Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Јужна Кореја, Суринам, Островите Туркс и Каикос, Соединетите Американски Држави, Уругвај, Девствени Острови на САД, Венецуела.

Видео слот за Fashion TV не е достапен во следните земји:

Куба, Јордан, Турција, Саудиска Арабија.

Видео слот Planet of the Apes не е достапен на следните територии:

Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Турција, Украина.

Видео слот Vikings не е достапен во дополнителните јурисдикции:

Азербејџан, Камбоџа, Канада, Кина, Франција, Индија, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Папуа Нова Гвинеја, Катар, Русија, Јужна Кореја, Тајланд, Турција, Украина, Соединетите Американски Држави.

Видео слот Narcos не е достапен на следните територии:

Индонезија, Јужна Кореја.

Дополнително, универзалните чудовишта (Дракула, суштество од црната лагуна, проклетството на фантомите и невидливиот човек) се достапни само на следните територии:

Андора, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Грузија, Исланд, Лихтенштајн, Молдавија, Монако, Црна Гора, Норвешка, Русија, Сан Марино, Србија, Украина, Северна Македонија, Турција, Австрија, Кипар, Финска, Германија, Грција, Унгарија, Ирска, Луксембург, Малта, Холандија, Полска, Словачка и Словенија.

Играчите од следните земји немаат право да освојат џекпот од игрите на џекпот понудени од NetEnt (како, но не ограничувајќи се на Арапски ноќи): Австралија, Азербејџан, Кина, Данска, Индија, Израел, Италија, Јапонија, Малезија, Катар, Русија, Шпанија, Тајланд, Тунис, Турција, Обединетите Арапски Емирати, Украина. Казиното ќе направи разумни напори да ги спречи играчите од овие земји да стигнат до игрите, но доколку играчите од која било од наведените земји го освојат џекпотот, добивката џекпот ќе биде поништена. Играчите од Канада немаат право да ги играат игрите од NYX.