Преглед на игри со дилер во живо National - FAQ

NationalResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус за добредојде до 100 € + 100 бесплатни вртења
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
National is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Прочитајте за списокот со најчесто поставувани прашања за казиното во живо во Националното казино.

Како да активирате бонус?

Секој бонус во National Casino доаѓа со свои специфични барања. Најдоброто нешто што играчите можат да го направат е да го посетат делот Промоции на веб-страницата и таму ќе ги најдат сите потребни информации. Играчите кои имаат проблеми да активираат бонус треба да контактираат со поддршката за корисници и тие ќе им помогнат да го решат проблемот.

Не го добив мојот бонус за депозит. Што да правам?

Обично има неколку причини зошто играчите не го добиле својот бонус. Ќе наведеме некои од најчестите причини:

  • Играчите кои го бараат пакетот за добредојде по втор пат на истата сметка не можат да добијат бонус.
  • Играчи кои го бараат бонусот по втор пат со сметка која веќе добила бонус, на пример сметка со иста IP адреса, адреса на е-пошта, начин на депонирање, само за да именуваме некои.
  • Играчите кои ќе депонираат помалку пари од минималниот износ наведен нема да го добијат бонусот за депозит.
  • Играчите кои ја оневозможиле можноста за учество во промоции во поставувањето на нивната сметка нема да добијат бонус за депозит.
  • Играчи кои живеат во земја на која жителите не смеат да учествуваат во промоции на казино.

Кои документи треба да ги испратам за да го потврдам мојот идентитет?

Играчите треба да поминат низ процесот на верификација пред да можат да побараат повлекување на нивните добивки. За да го потврди идентитетот, играчот треба да испрати копии од правните документи.

Што е RTP на слотови?

Секој слот има уникатен играч за враќање на играчот кој го поставува давателот на софтверот. Играчите кои сакаат да го проверат RTP на одреден слот може да го направат тоа на веб-страницата на давателот.

Колку е потребно за казиното да процесира повлекување?

Во Националното казино, сите повлекувања се обработуваат што е можно поскоро. Откако играчот ќе побара повлекување, казиното ќе го обработи повлекувањето во рок од 24 часа. Играчите кои користат е-паричници за повлекување може да ги добијат своите добивки речиси веднаш, додека другите начини на плаќање може да траат помеѓу 3 и 5 работни дена.

Кои опции за плаќање се достапни во Националното казино?

Националното казино додаде многу различни опции за плаќање што играчите можат да ги користат и за повлекувања и за депозити. Она што играчите треба да го имаат на ум е дека не се достапни сите решенија за плаќање во секоја земја. Најдоброто нешто што треба да направите овде е да се упатите до Касиерот и да кликнете на делот Депозит. Овде тие можат да ги најдат сите опции за плаќање што се достапни во нивната земја на живеење.

Што значи зборот „облог“?

Облогот е бројот на пати кога играчот треба да игра преку цела сума од парите од бонусот пред да може да ги повлече. Обично, бонусите доаѓаат со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

Што треба да направам ако мојот депозит е неуспешен?

Играчите кои не можат да додадат пари на нивната сметка треба да проверат некои од следниве работи:

  • Играчите треба двапати да ги проверат своите информации за плаќање. Проверете дали информациите за плаќање што ги дале се точни и проверете дали причината зошто плаќањето е неуспешно е мала печатна грешка.
  • Играчите можат да пробаат друг начин на плаќање доколку се сигурни дека претходно внесувале точни податоци, но не извршиле уплата.

Ако ништо од ова не функционира, најдоброто нешто што треба да направите овде е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот.

Колку време е потребно за да се потврди сметката?

Откако играчите ќе ги испратат сите потребни документи, нивната сметка треба да се потврди во рок од 72 часа. Доколку играчите не добиле известување во рок од неколку дена од казиното, треба да контактираат со поддршката за корисници. Во некои случаи, казиното може да побара дополнителни документи за да ја заврши проверката.

Кој е минималниот облог во слотови?

Минималниот облог за секоја игра со видео слот е различен. Најдобар начин за проверка е да ја отворите играта по избор и да видите колку е дозволено минималното и максималното обложување.