National Казино Во Живо Преглед - Security

NationalResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
Бонус
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
National
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Security

Security

Веб-страницата на Националното казино е управувана и управувана од TechSolutions (CY) Group Limited (рег.број HE 377018) со седиште лоцирана на Parthenonos 5, Flat 103, 2020, Никозија, Кипар како агент за наплата и управувана од TechSolutions Group NV како лиценца носител (8048/JAZ2017-067) со адреса на булевар Абрахам Мендез Чумачеиро 50, Курасао. Лиценца за Kahnawake бр. 00867 издадена на 19 мај 2021 година. Ова е јасен знак дека казиното е безбедно и безбедно.

Националното казино има законска обврска да обработува лични податоци од играчите за да им дозволи да учествуваат во активностите на казиното. Играчите треба да ја прифатат Политиката за приватност на казиното, а казиното може периодично да врши измени на оваа Политика.

Казиното треба да собира лични информации од секој играч и тие ги користат на следниов начин:

  • Обработка на облози и трансакции и тоа ќе ги вклучи кредитната картичка и системот за плаќање на играчот.
  • Обезбедување на играчи со игри и други услуги.
  • Помош при поставување и управување со нечија сметка.
  • Вршење на потребните проверки.
  • Обезбедување на играчи со промотивни понуди.
  • Следење на трансакциите за да се избегне измама и перење пари.

Казиното нема да собира никакви лични информации без знаење на играчот. Казиното може законски да добива одредени информации од давателите на услуги, како што се компаниите за спречување измами.

Националното казино обезбедува безбедна услуга за коцкање на играчите за да се осигура дека нема да бидат украдени податоци, и поради таа причина тие ги користат најновите технолошки достигнувања за да обезбедат таква безбедност.

Казиното користи 128-битен SSL, што е технологија што се користи во многу правни и финансиски институции.

Уште повеќе, National Casino користи техники против измама за да спречи секаков вид финансиска измама на веб-страницата.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот