Преглед на игри со дилер во живо Oxi Casino

Oxi CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
Бонус100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Oxi Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Атрактивните бонуси се дел од продажните поени за онлајн казината. Тие го подобруваат искуството со коцкање нудејќи им промотивни додатоци на играчите. Бонусите на платформата имаат минимални повлекувања на добивки од бонуси. Платформата ги обесхрабрува играчите да користат бонуси под лажни стратегии што може да доведат до нефер добивки. Барањата за обложување на бонус мора да бидат исполнети пред играчот да може да се повлече. Во Oxi Casino, секоја бонус понуда има временска рамка за важење за активирање и користење на бонусот. За жал, ентузијастите на дилерите во живо се исклучени од овие бонуси бидејќи игрите во казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните игри.

Бонус за добредојдеБонус за добредојде
Games

Games

Лобито во живо на Oxi Casino им нуди на играчите возбудливо искуство во казино во реално време. Делот е преполн со реномирани дилери во живо кои ја донесоа својата експертиза на платформата. Тие користат најсовремена технологија за да обезбедат играчите да добијат HD прегледи на соодветните игри и привлечна сесија за коцкање. На платформата има и популарни и уникатни опции за игри на казино во живо.

Блек Џек во живо

Блек џек во живо е веројатно најиграната казино игра во живо. Популарно е познат како 21 бидејќи целта е да се има посилна рака од дилерот, но една помалку или еднаква на 21. На играчите им требаат вештини и стратегија за да останат профитабилни додека играат блек џек во живо. Казиното Окси содржи бројни варијации на блек џек во живо. Некои од најдобрите табели за блек џек во живо вклучуваат:

 • Блек Џек Букурешти
 • Блек Џек злато
 • Блек Џек Вегас Газа
 • Блек Џек Двојна изложеност
 • Пет Рака Вегас Блек Џек

Рулет во живо

Рулетот во живо исто така се рангира меѓу најдобрите казино игри во живо во светот. Тоа е игра што ги крши нервите бидејќи очекувањето на победата се одредува со тркалачка маса и тркалање коцки. Многу игри со рулет во живо се разликуваат во зависност од правилата и достапните странични облози. Популарните игри со рулет во живо во казиното Окси вклучуваат:

 • Вегас рулет 500x
 • EZ дилер рулет тајландски
 • Европската мрежа RouletteS
 • Рулет со брзина во живо
 • Мини рулет

Бакара во живо

Live baccarat е казино игра во живо позната по својот висок влог и значајни добивки. Тоа е исто така игра со карти со едноставни правила, но бара стратегија и трпение за да се одземат добрите добивки. Постојат повеќе варијации на бакара во живо за да изберете во казиното Окси. Тие вклучуваат:

 • Без провизија Baccarat
 • Марина Казино Baccarat
 • Брзина Бакара
 • Бакара Супер Шест
 • ВИП Fortune Baccarat

Други игри во живо

Oxi Casino не го ограничува искуството на играчите со популарните опции за игри во живо. Други уникатни казино игри во живо се достапни за да се разбие монотонијата и да се понудат повеќекратни избори за членовите. Тие се движат од опции за покер во живо до емисии на игри. Други казино игри во живо во казиното Окси вклучуваат:

 • Пари или несреќа
 • Има или нема договор
 • Монопол во живо
 • 32 картички
 • Казино Hold'Em
+1
+-1
Затвори

Software

Oxi Casino го разгледа корисничкото искуство за време на неговиот развој и имаше за цел да ги вклучи врвните студиа за игри. Платформата соработува со реномирани играчки студија за да обезбеди играчите да добијат импресивно искуство во казино во живо. Казино игрите во живо се одржуваат на различни казино подови од вистински крупиери. Студијата за игри користат модерна технологија за да ја фатат целата акција со висок квалитет и да ја пренесуваат во реално време. Преносите се оптимизирани за репродукција на повеќе уреди, вклучувајќи компјутери, таблети и мобилни уреди.

И покрај тоа што имаат бројни провајдери на софтвер на одборот, само ограничени студиа за игри се домаќини на казино игри во живо. Играчите можат да користат различни филтри и опции за сортирање, како што е лентата за пребарување, за брзо да ги најдат омилените игри. Некои од најдобрите студиа за игри на Oxi Casino вклучуваат:

 • Прагматично играјте во живо
 • Еволуција во живо
 • Езуги
 • LuckyStreak
 • BetGames
Payments

Payments

Флексибилните начини на плаќање им овозможуваат на корисниците да вршат трансакции на платформата. Ова е наменето за олеснување на лесните депозити и повлекувања. Минималниот депозит во казиното Окси е 20 евра, додека дневниот лимит за повлекување е 400 евра. Играчите можат да уживаат во повисоки лимити со израмнување во ВИП програмата. Некои од популарните опции за плаќање во казиното Окси вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • Нетлер
 • Скрил
 • PaySafeCard

Deposits

Oxi Casino знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Oxi Casino нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Payz, Credit Cards, PaysafeCard, Skrill, Neteller , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Oxi Casino за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Oxi Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+166
+164
Затвори

Languages

За лесна пристапност, онлајн казината ги инкорпорираат јазиците што нивната целна публика може да ги користи на платформата. Бидејќи Oxi Casino е глобално достапно онлајн казино, вклучува повеќе јазици на платформата за играчи во различни региони. Ова помага при обложување и лесно разбирање на условите за користење. Јазиците во казиното Окси вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • португалски
 • руски
 • француски
ПортугалскиPT
+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Oxi Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Oxi Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Oxi Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Казиното Окси е основано во 2022 година. Сопственост и управуван е од Altacore NV, компанија лиценцирана и регулирана од Централната влада на Холандските Антили (популарно позната како Курасао). Oxi Casino работи со Altaprime Limited (компанија подружница на Altacore NV) како нејзин агент за плаќање. Заработи сведоштва и одобренија од различни форуми за играчи. Околината, компанијата, интеракцијата и исчекувањето на резултатите во различните казино игри прават целокупно возбудливо искуство за играчите. Сепак, непристапноста на познатите казина и зафатените распореди често ги ограничуваат ентузијастите на казината на чести патувања во нивните омилени казина. Воведувањето на игри во казино во живо донесе подобри денови за сите ентузијасти на дилерите во живо. Oxi Casino е нов учесник на пазарот со импресивни карактеристики дизајнирани да го трансформираат вашето искуство во казино во живо. Казиното е поставено на бела позадина со спој на црвена боја и возбудувања на Дивиот Запад и богатството на древниот Египет.

Дефинитивно ќе наидете на египетски артефакти додека ги предизвикувате крупиите од реалниот живот во возбудливото казино искуство. Делот за казино во живо се состои од врвни дилери во живо од реномирани студиа за игри. Овој преглед на казино во живо ќе обезбеди длабинска анализа на сите достапни функции во делот за казино во живо на Окси Казино.

Зошто да играте казино во живо во казиното Окси

Oxi Casino може да биде нов член на iGaming индустријата. Сепак, има уредно дизајнирана платформа и кориснички интерфејс. Ова им овозможува на членовите лесно да пристапат до сите функции. Платформата се гордее со разновидните казино алтернативи, вклучително и казино лоби во живо што нуди искуство во казино во реално време.

Oxi Casino работи со врвни провајдери на софтвер за да обезбеди играчите да ги добијат најдобрите игри со дилери во живо. Тоа е легитимен ентитет лиценциран според законите на Курасао преку неговата матична компанија, Altaore NV. Има услуги за поддршка на клиентите 24/7 и е достапен на повеќе јазици. Окси Казино нуди бројни начини на плаќање, со Altaprime Limited како агент за плаќање.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето за сметка со Oxi Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Oxi Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Окси Казино има солиден оддел за услуги на клиентите за да ги задоволи сите прашања на платформата. Тимот за поддршка е секогаш активен со 24/7 пристап. Ова им помага веднаш да се справат со предизвиците на играчите и им олеснува брзи решенија за пресврт. Можете да контактирате со поддршката на Oxi Casino преку разговор во живо или е-пошта (support@oxi.casino).

Зошто вреди да се играат дилери во живо на Oxi Casino?

Oxi Casino е ново крипто-пријателско онлајн казино основано во 2022 година. Нуди огромна колекција на игри и производи, вклучително и наслови на дилери во живо од реномирани играчки студија. Сите игри се хостирани од вистински крупиери и се пренесуваат во реално време, нудејќи им на играчите фантастично искуство во казиното.

Окси казиното е лиценцирано и регулирано од Комисијата за еИгри во Курасао, добро познат регулатор за игри. Се напојува од Advabet, врвен давател на ИТ решенија за игри. Играчите уживаат во безбедна средина благодарение на технологијата за шифрирање SSL и заштитните ѕидови. Oxi Casino поддржува бројни опции за плаќање и валути. Во случај на поплака или барање, има сигурен тим за поддршка на подготвеност.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Oxi Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Oxi Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Oxi Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Oxi Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Oxi Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Oxi Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher