Преглед на игри со дилер во живо Pin-Up Casino - FAQ

Pin-Up CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $5.300 + 250 бесплатни вртења
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Најдете ги најчесто поставуваните прашања за Pin-Up казиното овде.

Колку казино игри во живо нуди Пин-ап казиното?

Во овој момент, има повеќе од 70 различни игри во казино во живо достапни во Пин-ап казиното. Добрата вест е што казиното постојано додава нови наслови во портфолиото, така што оваа бројка наскоро ќе се промени.

Може ли да играм игри со дилер во живо бесплатно?

Играчите можат бесплатно да пробаат која било од игрите во казиното освен игрите со дилер во живо. За да играат во делот за казино во живо, играчите треба прво да направат депозит.

Како да се регистрирате за сметка во Пин-ап Казино?

За да играат за вистински пари во Пин-ап казиното, играчите треба прво да создадат сметка. За да се регистрираат, играчите треба да кликнат на копчето Приклучи се сега и да ги пополнат потребните информации. Откако ќе имаат сметка, тие можат да ги искористат предностите на многу дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го зголеми нивниот биланс и ќе ја продолжи нивната игра. Бонусните средства може да се обложуваат на онлајн видео слотови или игри во казино во живо, без разлика што играчот претпочита.

Не добив е-пошта за потврда. Што да правам?

Првото нешто што играчите треба да направат е да ја проверат својата папка Спам бидејќи е-поштата можеби завршила таму. Ако нема е-пошта за потврда во папката Спам, контактирајте со поддршката за корисници и тие ќе направат се што е во нивна моќ за да го решат проблемот.

Кои валути се достапни во Пин-ап казиното?

Играчите можат да користат различни валути за депонирање и повлекување средства. Она што треба да го запомнат е дека штом ќе направат депозит користејќи една валута, не можат да го променат подоцна.

Може ли да имам повеќе од една сметка во Пин-ап Казино?

На играчите им е дозволено да креираат само една сметка во Пин-ап казиното. Создавањето повеќе сметки за да се искористи понудата за добредојде е нелегално, а играчите кои го прават тоа ризикуваат да бидат суспендирани сите нивни сметки.

Може ли да се регистрирам ако сум под 18 години?

Коцкањето е нелегално за малолетните играчи. За да можат да креираат сметка, играчите треба да бидат полнолетни. Од таа причина, казиното поминува низ процедура за верификација за да се увери дека секој што создава сметка е полнолетен за коцкање.