Pin-Up Casino Live Casino Преглед - FAQ

Age Limit
Pin-Up Casino
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

FAQ

Најдете ги најчесто поставуваните прашања за Pin-Up казиното овде.

Колку казино игри во живо нуди Пин-ап казиното?

Во овој момент, има повеќе од 70 различни игри во казино во живо достапни во Пин-ап казиното. Добрата вест е што казиното постојано додава нови наслови во портфолиото, така што оваа бројка наскоро ќе се промени.

Може ли да играм игри со дилер во живо бесплатно?

Играчите можат бесплатно да пробаат која било од игрите во казиното освен игрите со дилер во живо. За да играат во делот за казино во живо, играчите треба прво да направат депозит.

Како да се регистрирате за сметка во Пин-ап Казино?

За да играат за вистински пари во Пин-ап казиното, играчите треба прво да создадат сметка. За да се регистрираат, играчите треба да кликнат на копчето Приклучи се сега и да ги пополнат потребните информации. Откако ќе имаат сметка, тие можат да ги искористат предностите на многу дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го зголеми нивниот биланс и ќе ја продолжи нивната игра. Бонусните средства може да се обложуваат на онлајн видео слотови или игри во казино во живо, без разлика што играчот претпочита.

Не добив е-пошта за потврда. Што да правам?

Првото нешто што играчите треба да направат е да ја проверат својата папка Спам бидејќи е-поштата можеби завршила таму. Ако нема е-пошта за потврда во папката Спам, контактирајте со поддршката за корисници и тие ќе направат се што е во нивна моќ за да го решат проблемот.

Кои валути се достапни во Пин-ап казиното?

Играчите можат да користат различни валути за депонирање и повлекување средства. Она што треба да го запомнат е дека штом ќе направат депозит користејќи една валута, не можат да го променат подоцна.

Може ли да имам повеќе од една сметка во Пин-ап Казино?

На играчите им е дозволено да креираат само една сметка во Пин-ап казиното. Создавањето повеќе сметки за да се искористи понудата за добредојде е нелегално, а играчите кои го прават тоа ризикуваат да бидат суспендирани сите нивни сметки.

Може ли да се регистрирам ако сум под 18 години?

Коцкањето е нелегално за малолетните играчи. За да можат да креираат сметка, играчите треба да бидат полнолетни. Од таа причина, казиното поминува низ процедура за верификација за да се увери дека секој што создава сметка е полнолетен за коцкање.

Total score8.7
Добрите
+ Повлекувања во рок од 24 часа
+ Разговор во живо 24/7
+ Мобилен пријателски дизајн
+ Широк спектар на врвни провајдери за игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (9)
Азербејџански
Англиски
Германски
Казахстански
Португалски
Руски
Турски
Украински
Шпански
БонусиБонуси (10)
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (14)
Азербејџански манати
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Бугарски лева
Евра
Индонезиски рупии
Казахстански тенгес
Колумбиски пезоси
Молдавски леу
Полски злоти
Руски рубли
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Азербејџан
Бразил
Индија
Казакстан
Перу
Русија
Турција
Узбекистан
Украина
Чиле
ИгриИгри (21)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (18)
Bank transferBitcoinCredit CardsCryptoDebit CardEcoPayzMaestroMasterCard
Multibanco
Neteller
PayKasa
Payeer
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
SkrillVisa
WebMoney
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming
Amatic Industries
BGAMING
Belatra
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gamomat
HabaneroIgrosoft
Iron Dog Studios
Microgaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Wazdan
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet