Преглед на игри со дилер во живо Pin-Up Casino - Responsible Gaming

Pin-Up CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $5.300 + 250 бесплатни вртења
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Коцкањето е активност на која играчите треба да пристапат со одредена претпазливост. Факт е дека некои играчи развиваат зависност од коцкање и престануваат да го гледаат коцкањето како забава и наместо тоа, тие го гледаат како начин да заработат приход.

Онлајн казино игрите се игри на среќа и нема шанси играчите да влијаат на исходот на играта. Затоа, коцкањето треба да се прави умерено и со средства што играчите се подготвени да ги загубат.

Играчите можат да уживаат во играњето казино игри во секое време без да имаат проблем. Сè додека играчот е свесен што да очекува од неговата сесија и дека не е можно секогаш да се победи во казино, дури и ако ги знаете сите правила на играта.

Сите казино игри се водат од генератор на случаен број кој обезбедува случајни резултати кои не се поврзани на кој било начин со претходниот исход, ниту со следниот. Коцкањето станува проблем штом играчите ќе почнат да го гледаат коцкањето како извор на приход. Обично се занесуваат со идејата дека секогаш ќе победуваат кога играат што воопшто не е точно.

Пин-ап казиното се грижи за своите играчи и тие сакаат сите да имаат пријатно искуство во казиното. Од таа причина, тие нудат одговорни програми за коцкање кои се однесуваат на превенција, бидејќи ова е првиот чекор во запирање на развојот на проблематичното коцкање.

Што значи да се коцкаш одговорно?

Играчите треба одговорно да пристапат кон коцкањето. Ова значи дека треба да прават редовни паузи, да се коцкаат со парите што можат да си дозволат да ги загубат и да си постават временски ограничувања. Да бидам искрен, коцкањето е забавна активност и играчите лесно можат да се занесат кога се забавуваат и да ја изгубат перспективата на времето и парите што ги трошат. Играчот може да постави временско ограничување од два часа, на пример, и откако ќе помине рокот, казиното ќе испрати известување дека го достигнал дневниот лимит.

Основната свест е првиот чекор кон одговорно коцкање, но сепак, некои луѓе се повеќе изложени на ризик од проблематично коцкање од другите. Ова е многу комплицирано нарушување кое вклучува вклучени психолошки, генетски и други фактори.

Децата кои се воспитани од проблематичен коцкар се изложени на поголем ризик и самите да станат коцкари. Зависноста од коцкање, исто така, се јавува заедно со други борби за ментално здравје како депресија и посттрауматско стресно нарушување.

Играчите кои се борат со зависноста од коцкање треба да размислат веднаш да побараат помош. Постојат многу различни организации со кои можат да контактираат за совет и насоки. Некои од најпознатите ги вклучуваат следните:

Кога играчите ќе контактираат со една од овие организации, тие ќе добијат конкретни ресурси за помош во нивната област. И уште повеќе, овие организации не се само за проблематичните коцкари, туку и за нивните семејства и пријатели или секој кој на кој било начин се занимава со коцкање.

Играчите можат да контактираат и со Пин-ап казиното и да побараат ограничувања на нивната сметка. Постојат неколку програми што ги нуди казиното и најдоброто нешто што треба да се направи овде е да се поврзеш со Поддршката за корисници и тие ќе му помогнат на секој да донесе подобро информирана одлука.

Тест за самооценување

Играчите можат да го проверат своето однесување кон коцкањето со едноставно одговарање на следниве прашања:

 • Дали често се коцкате подолго отколку што сте планирале?
 • Дали имате силна желба да се коцкате повеќе по голема победа?
 • Дали имате потреба да се коцкате повеќе за да ги вратите парите што сте ги изгубиле од коцкање?
 • Дали се коцкате додека не ги изгубите сите пари?
 • Дали губите сон поради вашето однесување на коцкање?
 • Дали некогаш се чувствувате несреќно поради вашите навики за коцкање?
 • Дали ги користите вашите приходи и заштеди за да се коцкате и да ги оставите вашите сметки да останат неплатени?
 • Дали сте се обиделе да престанете да се коцкате, но не успеавте?
 • Дали некогаш сте размислувале да го прекршите законот за да го финансирате вашето коцкање?
 • Дали позајмувате пари за да го финансирате вашето коцкање?
 • Дали некогаш сте продале нешто за да го финансирате вашето коцкање?
 • Дали некогаш сте се почувствувале депресивни или самоубиствени поради вашите навики за коцкање?
 • Дали се чувствувате каење после коцкање?
 • Дали понекогаш се коцкате за да добиете пари за финансиски обврски?
 • Дали се коцкате кога сте депресивни или досадни?

Играчите треба да имаат на ум дека тестот за самооценување е само мал чекор за играчите да видат дали имаат проблеми со коцкањето или не. Не треба да се каже дека на сите овие прашања треба да се одговори вистинито.

Самоисклучување

Играчите кои веруваат дека не можат да ги контролираат своите навики за коцкање можат да побараат само-исклучување. Играчите можат да побараат нивната сметка да биде затворена за една година, пет години или 10 години. Тие треба да запомнат дека оваа одлука не може да се смени и штом ќе се самоисклучат од нивната сметка, нема да можат да ја отворат својата сметка, да депонираат и да играат за вистински пари додека не заврши периодот на самоисклучување.

Како да се исклучите од коцкање?

Постојат неколку различни начини за само-исклучување на коцкањето. Најдоброто нешто што треба да направите овде е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе го водат секој играч низ постапката. Уште повеќе, тие ќе побараат од играчот причините за самоисклучувањето и ќе му помогнат да донесе подобро информирана одлука.

Ги советуваме играчите да контактираат со една од следниве организации доколку се занимаваат со зависност од коцкање: