Pin-Up Casino Live Casino Преглед - Software

Age Limit
Pin-Up Casino
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Software

Пин-ап казиното соработува со различни провајдери на софтвер за да им ги донесе најдобрите игри на своите играчи. Казиното ги користи овие добавувачи на софтвер затоа што тие се прославија во индустријата за онлајн казино. Тие нудат фер и сигурни игри и играчите можат да се чувствуваат сигурни и безбедни кога играат во казиното.

Казиното во живо во Pin-up, исто така, заслужува многу пофалби исто како и виртуелното казино. Причината зад ова е што тие се потпираат на искусни развивачи на игри кои трошат многу време и напор кога ќе смислат нова игра.

Кои добавувачи на софтвер го напојуваат казиното во живо?

Делот за казино во живо во Pin-up Casino е напојуван од различни провајдери на софтвер за да им донесат плејада на различни игри на нивните играчи. Уште повеќе, казиното ги користи и своите провајдери на софтвер. Еден од најголемите и добро етаблирани софтверски провајдери што ги носат своите игри е Еволуција игри. Ова е една од најиновативните компании кога станува збор за игри во казино во живо.

Еве список на сите провајдери на софтвер што го напојуваат делот за казино во живо:

  • 7Mojos во живо
  • Автентични игри
  • Еволуција
  • Езуги
  • Игри во живо
  • Среќна низа
  • Playtech во живо
  • Прагматичен во живо
Total score8.7
Добрите
+ Повлекувања во рок од 24 часа
+ Разговор во живо 24/7
+ Мобилен пријателски дизајн
+ Широк спектар на врвни провајдери за игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (9)
Азербејџански
Англиски
Германски
Казахстански
Португалски
Руски
Турски
Украински
Шпански
БонусиБонуси (10)
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (14)
Азербејџански манати
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Бугарски лева
Евра
Индонезиски рупии
Казахстански тенгес
Колумбиски пезоси
Молдавски леу
Полски злоти
Руски рубли
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Азербејџан
Бразил
Индија
Казакстан
Перу
Русија
Турција
Узбекистан
Украина
Чиле
ИгриИгри (21)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (18)
Bank transferBitcoinCredit CardsCryptoDebit CardEcoPayzMaestroMasterCard
Multibanco
Neteller
PayKasa
Payeer
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
SkrillVisa
WebMoney
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming
Amatic Industries
BGAMING
Belatra
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gamomat
HabaneroIgrosoft
Iron Dog Studios
Microgaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Wazdan
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet