Преглед на игри со дилер во живо Play Ojo

Play OjoResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус 80 бесплатни вртења
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Play Ojo is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на Play Ojo за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

И покрај тоа што нема никакви стимулации за депозит, PlayOjo сè уште се лути, благодарение на преку 2000 игри што ги нуди. Казиното може да се пофали со видео покер, слотови, рулет, блек џек, слотови за џекпот и казино во живо. Најдобрите игри за проба на PlayOjo вклучуваат London Roulette, Starburst, 8th Wonder, Vikings Go Berzerk итн.

Software

Подигнувањето на такво богато портфолио на игри доаѓа со значителен придонес од врвните играчи во индустријата. Казиното PlayOjo соработува со компании како NetEnt, NextGen Gaming, Evolution Gaming и Amaya Gaming итн. Сепак, имаше поплака во врска со софтверот SkillOnNet кој беше снимен како нуди неслучајна функција за коцкање видео покер.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Play Ojo нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како MuchBetter, Neteller, Bank Transfer, Q Card, Visa , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Play Ojo е вашиот врвен избор.

€10, $10
Минимален депозит
€20, $10, $5
Минимално повлекување

Deposits

Депонирањето пари на сметка на PlayOjo е многу лесно со долгата листа на даватели на плаќања кои соработуваат со казиното. Играчите можат да ги вчитаат своите сметки користејќи Neteller, Skrill, банкарски трансфер, PayPal, Visa, MasterCard, Maestro и Pay Safe Card меѓу другите платформи. Трансакциите се инстант, а минималниот износ на депозит е 10 долари.

Withdrawals

Повлекувањето на добивките е исто така лесно како и депонирањето, но времето на пресврт варира од една до друга платформа. Повеќето повлекувања од е-паричник ќе траат 24 часа, додека повлекувањата на кредит или дебит се појавуваат за два до пет дена. Банкарските трансфери се исто така прифатени и траат од два до седум дена. Максималните ограничувања за повлекување се ограничени на 10000 УСД.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+172
+170
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+6
+4
Затвори

Languages

PlayOjo не се смета за глобално казино, бидејќи служи на мал географски пазар во ОК, плус земјите што зборуваат англиски и скандинавските и нордиските региони. Освен на англиски, тој е достапен само на фински, норвешки и германски јазик. Интерфејсот има забележливо јазично мени во горниот десен агол.

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Play Ojo . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Play Ojo се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Play Ojo е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

Алатки за самоограничување

  • Алатка за ограничување на депозити
  • Алатка за ограничување на временската сесија
  • Алатка за самоисклучување
  • Алатка за време на ладење
  • Алатка за самооценување
About

About

PlayOjo е средно големо онлајн казино со седиште во Малта, во сопственост и управувано од SkillOnNet Ltd. кое исто така ги води QueenVegas, LuckyNiki и EUCasino, меѓу другите казина во живо. Основано во 2017 година, казиното е регулирано од неколку признати тела за коцкање, вклучително и Управата за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање во ОК. Казиното е јавно ревидирано од eCOGRA за фер игра.

Кратки факти

Компанија: Skill On Net Limited
Година на основање: 2017

Account

Регистрирањето за сметка со Play Ojo отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Play Ojo и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Интерфејсот PlayOjo е лесен и може да се пристапи од десктоп, таблет или мобилен телефон. Достапно е како инстант игра, а тоа значи дека играчите не бараат преземања; само прелистувачот и флеш приклучокот, тоа е тоа. Веб-страницата е одговорна на сите уреди и е обезбедена со SSL шифрирање за безбедност на податоците.

Разговор во живо: Yes
Телефонска поддршка: 2031500852

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Play Ojo за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Play Ojo често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Play Ojo обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Play Ojo во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

PlayOjo има неколку планови за промоција, но за жал, бонус за депозит не е меѓу нив. Постои програма за лојалност која на играчите им доделува бесплатни вртења за секој депониран долар или евро. Ова е исто така меѓу ретките казина кои нудат бесплатни вртења на нови играчи без депозит. Казиното PlayOjo нема никакви барања за обложување или какви било нефер услови.

Live Casino

Live Casino

PlayOjo казиното нема толку добра услуга за клиенти. Да, има поддршка за разговор во живо, но таа не е достапна 24/7, а посетителите треба да бидат најавени за да контактираат со агентите, а тие обично се зафатени. Казиното во живо има и меѓународна телефонска линија и адреса за е-пошта за понатамошен контакт.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher