Преглед на игри со дилер во живо Royal Spinz

Royal SpinzResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус 120 бесплатни вртења
Игри за инстант победа
Дизајн што е лесен за користење
Повеќејазично казино
Неверојатни бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Игри за инстант победа
Дизајн што е лесен за користење
Повеќејазично казино
Неверојатни бонуси
Royal Spinz is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на Royal Spinz за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Бонус кодовиБонус кодови
+3
+1
Затвори
Games

Games

Казиното нуди над 300 игри, што е значителен број за толку младо претпријатие. Овде може да се играат слотови, карти и игри на маса. Најголем дел од видео слотови доаѓаат од Xplosive, Fugaso и Booongo, овозможувајќи им на играчите пристап до некои од најновите наслови како Planet Fortune, Mr Luck и Signs of Fortune.

Software

RoyalSpinz соработува со Felix Gaming, GameART, Betsoft, Booongo, GameScale, Play'n GO и Fugaso за да обезбеди онлајн игри. Други фирми кои го напојуваат софтверот на казиното се LuckyStreak, BG, Spinomenal, MrSlotty и SA Gaming. Иако имињата како NetEnt, Microgaming и Evolution Gaming не се појавуваат овде, партнерите на казиното го имаат она што е потребно за да понудат најдобро искуство со игри.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Royal Spinz нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како MasterCard, Neteller, Credit Cards, WebMoney, Visa , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Royal Spinz е вашиот врвен избор.

Deposits

Казиното RoyalSpinz посветува големо внимание на потребите на играчите кога станува збор за депозитите. Како што рече, методите за депонирање вклучуваат Neteller, Paysafe Card, Postepay, AstroPay, биткоин паричници, EasyEFT, EcoPayz, EcoCard, Euteller, MULTIBANCO, MasterCard, SafetyPay, Siru Mobile, Skrill и QIWI (за Русите). Достапни се и други методи за депозити како SOFORT, Sporopay, TrustPay, Trustly, Visa, iDEAL и Zimpler.

Withdrawals

Минималниот износ за повлекување е 100 евра, додека максималниот е 5000 евра (месечен лимит). Neteller и Skrill може да се користат за брзи исплати, што може да потрае до 24 часа. Преносот на жици трае од еден до пет дена, додека повлекувањето на кредитна картичка може да потрае до 10 дена од обработката, што е вообичаено меѓу онлајн казината.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Валути

ЕвраEUR

Languages

За играчите на онлајн казино, ништо не е подобро од играњето на игрите на јазикот што го разбираат. За да се осигура дека играчите од различно јазично потекло ќе уживаат во нивното искуство со игри, казиното RoyalSpinz нуди неколку јазици, кои вклучуваат германски, норвешки, руски, шпански, италијански, француски, фински, шведски, дански и англиски, кој е најпопуларниот јазик што се зборува во секој континент.

+6
+4
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Royal Spinz . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Royal Spinz се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Royal Spinz е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Откако започна во април оваа година (2018), RoyalSpinz Casino е едно од најновите онлајн казина во индустријата, а неговиот сопственик е фирма со седиште во Курасао, Game Tech Group NV, лиценцирана е од владата на Курасао, што значи дека е се утврди дека е безбеден и праведен и покрај тоа што е нов.

Кратки факти

Година на основање: 2018

Account

Регистрирањето за сметка со Royal Spinz отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Royal Spinz и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Казиното RoyalSpinz ги охрабрува своите играчи да комуницираат со клиентската поддршка еден-на-еден преку многу опции, кои вклучуваат разговор во живо и е-пошта; support@royalspinz.com. Тимот за поддршка е исто така достапен преку телефонска услуга (+357-2528-1876), која работи деноноќно, за да се осигури дека проблемите на играчите не бараат подолго од очекуваното решавање.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Royal Spinz за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Royal Spinz често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Royal Spinz обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Royal Spinz во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Секој играч има можност да аплицира за бесплатните бонуси на казиното за да може да има салдо на своите сметки за обложување. Тие исто така добиваат бесплатни вртења на редовна основа. Играчите автоматски се додаваат во ВИП-програма, каде што заработуваат поени кои можат да се променат во готовина за обложување.

Live Casino

Live Casino

Играчите на RoyalSpinz Casino имаат свет на опции за играње, вклучувајќи дилер во живо, Flash, мобилна мрежа, инстант игра и мобилен телефон. Со сите овие методи на играње, јасно е дека казиното ја има удобноста и удобноста на играчите во срцето. Мобилното казино е компатибилно со сите уреди со iOS и Android.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher