Преглед на игри со дилер во живо Slottica

SlotticaResponsible Gambling
CASINORANK
7.56/10
БонусБонус 30 бесплатни вртења
Достапна е 24/7 поддршка
Минимален депозит $2
Освојте награди како гаџети
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Достапна е 24/7 поддршка
Минимален депозит $2
Освојте награди како гаџети
Slottica is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

За да привлечат нови коцкари во нивните онлајн казино игри и да продолжат да играат, Slottica Casino има наредено неколку промоции. Има бонус за добредојде што има бонус за депозит и бесплатни вртења за љубителите на слотот. Исто така, има многу други промоции и награди, на пример, бонуси за повторно вчитување, бесплатни вртења, и влезови на лотарии и турнири.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Slottica Casino има многу онлајн казино игри генерирани од софтвер и игри со дилери во живо кои се пренесуваат директно од копнените казина. Списокот на игри вклучува бакара, рулет, блек џек, слотови, џекпот, и така натаму. Љубителите на казино кои исто така се занимаваат со спортско обложување можат да го направат своето во Slottica бидејќи страницата исто така има кладилница.

Software

Списокот на продавачи на софтвер за казино кои обезбедуваат игри за Slottica ги вклучува Neon Valley Studios, Spadegaming, Харизматичен, Quickspin, Push Gaming, Lucky Streak, SA Gaming, Habanero, Игра уметност, WorldMatch, August Gaming, Pragmatic Play Ltd., Red Tiger Gaming, Evolution Gaming, Tom Horn Gaming, Play 'n GO, NetEnt, Microgaming, Amatic Industries, Playtech, Плејсон, игри со маскота итн.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Slottica нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Visa, MasterCard, Credit Cards, Neteller, WebMoney , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Slottica е вашиот врвен избор.

Deposits

Slottica Casino соработува со неколку платформи за плаќање преку Интернет за да им овозможи на играчите да влезат во коцкање со вистински пари на лесен начин. Играчите можат безбедно и безбедно да депонираат пари во казиното користејќи Visa, SOFORT Banking, Совршени пари , MasterCard, NeoSurf и ecoPayz. Ве молиме имајте предвид, постои минимален и максимален лимит за депозит.

Withdrawals

Повлекувањето во Slottica казиното е прилично лесно и едноставно сè додека коцкарите ги потврдиле своите сметки и ги исполниле условите за обложување каде што е потребно. Достапните опции за повлекување во ова казино вклучуваат MasterCard, Perfect Money, ADV Cash, ecoPayz и биткоин. Тука повторно има минимален и максимален лимит за повлекување по трансакција.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+189
+187
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+19
+17
Затвори

Languages

Slottica е онлајн казино што прифаќа играчи од целиот свет, иако некои земји се ограничени. За да се осигура дека играчите се удобни, казиното поддржува неколку популарни меѓународни јазици. Казиното е достапно на англиски, португалски, украински, шведски, јапонски, чешки, фински, шпански, германски, полски и турски.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Slottica . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Slottica се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Slottica е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Започнато во 2019 година, Slottica е меѓу онлајн казината управувани од Atlantic Management BV, истиот оператор кој стои зад казината како што се Lucky Bird Casino, All Right Casino и Казино Спинамба. Slottica казиното е лиценцирано и регулирано во јурисдикцијата на Курасао, каде што поседува лиценца за CIL Master Gaming (5536/JAZ).

Slottica

Account

Регистрирањето за сметка со Slottica отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Slottica и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Slottica Casino има преземено мерки за да се осигура дека сите поплаки, грижи и прашања на клиентите се решаваат и решаваат што е можно побрзо. Играчите можат да контактираат со поддршката за корисници преку разговор во живо. Постојат и други канали за да стигнете до Slottica, вклучувајќи адреса за е-пошта, телефонски број и детален дел за ЧПП.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Slottica за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Slottica често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Slottica обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Slottica во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Што се однесува до љубителите на игри со дилер во живо, Slottica има бонуси за казино во живо кои започнуваат од пакетот за добредојде. Покрај на бонус за добредојде, играчите добиваат други промоции и награди, на пример, понуди за повторно вчитување казино во живо, подароци и многу повеќе. За евиденција, Slottica исто така има промоции за мобилните казино коцкари.

Mobile

Mobile

Slottica е одлична локација за коцкање за сите типови на коцкари, од играчи на казино до обложувачи. Веб-страницата е достапна како инстант игра на мобилни и десктоп прелистувачи, така што не се потребни никакви преземања или екстензии за да започнете. Што повеќе? Казиното е дизајнирано за мобилни казино игри, па дури има и апликација за Android.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher