Ultra Casino - Games

Age Limit
Ultra Casino
Ultra Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Games

Ултра казиното е преполно со различни игри од некои од најпознатите провајдери на софтвер. Играчите можат да ги најдат своите омилени игри овде и добрата вест е што повеќето од игрите се достапни во демо-режим. Така играчите можат да истражат што нуди играта и да ги практикуваат правилата. Само игрите на казино во живо не се достапни во забавен режим.

слотови

Онлајн видео слот игрите се меѓу најпопуларните игри во онлајн казина. Причината зад ова е што тие се толку лесни за играње. Уште повеќе, играчите немаат интеракција со дилерот, бидејќи за новодојденците ова може да биде застрашувачко до одредено ниво. Видео слотови обично се играат на пет ролни, но има и слотови со повеќе макари. Специјалните симболи ја прават играта поинтересна. Играчите кои слетуваат три или повеќе симболи на макари ќе активираат функција.

Слотовите се најлесните игри за играње и играчите на никаков начин не можат да го предвидат исходот од спинот. Како и да е, има некои стапици кои играчите можат да ги искористат во своја полза. Некои игри плаќаат почесто, но помали суми, додека други плаќаат од време на време, но тие имаат потенцијал да платат неверојатни суми во само едно вртење. Од таа причина, им предлагаме на играчите да ги прочитаат правилата на игра пред да одлучат да играат. Сите правила и стратегии за играње видео слот игри може да се најдат на следниот линк.

Блек Џек

Блек Џек е играта на една маса која можеше да се победи во минатото. Во денешно време, табелите за блек џек користат повеќе од една палуба истовремено, така што играчите не можат да бројат карти. Фактот дека Блек Џек може да се победи беше доволен за да предизвика бум во играта и тој е популарен и денес. Играчите можат драстично да ја намалат предноста на куќата на помалку од 1 процент во блек џек. Играчите треба прво да ги научат основните правила на играта, а подоцна да вежбаат стратегија за удирање, стоење, удвојување и разделување парови. За да ги прочитате правилата на играта, играчите можат да го следат овој линк.

Видео покер

Видео покер е игра која е доста популарна меѓу љубителите на слотовите. Она што го прави видео покер различен е тоа што играта додава елемент на вештина. Jacks or Better е основната игра и нуди 99,5% враќање на играчот на долги патеки. Постојат многу различни варијанти на играта, така што играчите можат сигурно да најдат нешто што им се допаѓа. Играчите треба да го научат рангирањето на рацете пред да одлучат да играат бидејќи не сакаат да отфрлат добра карта. Сите правила за играње видео покер може да се најдат на следниот линк.

Покер

Покерот е веројатно една од најкомплексните казино игри. За да ги научат правилата на играта, играчите треба да вложат малку напор во тоа. Играта е комбинација од знаење, вештина и среќа и можеби ќе потрае некое време за да ја совладате, но на крајот вреди. Откако играчите ќе научат како да ја играат играта, ќе можат да си ја пробаат среќата играње покер на турнир. Секој што сака да чита за правилата и стратегиите што се вртат околу покерот може да ги најде сите информации на оваа врска.

Бакара

Baccarat е неверојатна игра во која играчите можат да поминуваат часови играјќи. Тоа е една од оние игри каде што можат да седат и да се релаксираат бидејќи дилерот треба да ја заврши целата работа. Сè што треба да направат играчите е да одлучат за износот што сакаат да се обложуваат и на кого да се обложуваат. Достапни се три облози во Бакара, облог на Банкер, облог на Играч и облог на нерешено. Облогот нерешено е најпривлечен за играчите бидејќи нуди најдобра исплата, но шансите да се случи овој исход се мали, па на играчите им се препорачува да го избегнуваат овој облог. Секој што сака да научи како функционира бакарата може да ги најде сите правила и стратегии на следниот линк.

Рулет

Рулетот е игра што играчите го претпочитаат бидејќи нуди возбудлива и софистицирана игра. Има таква разновидност на облози што играчите никогаш нема да се досадуваат кога играат. Едно нешто што треба да го запомнат е дека некои облози нудат подобри исплати додека други нудат помали исплати. Откако ќе се стават сите облози, дилерот ќе ја фрли белата топка на тркалото на рулетот што се врти. Кога топката ќе падне во еден од џебовите, ова ќе го покаже победничкиот број. Постојат многу различни варијанти на играта, но добрата вест е што основните правила се исти. Играчите можат да ги најдат сите правила и стратегии за рулет на следниот линк.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Фински
Француски
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
EcoPayz
Interac
Jeton
Klarna
MasterCardMuchBetterNeteller
Revolut
Skrill
Sofort
Trustly
Venus Point
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (46)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Foxium
Gameplay Interactive
Gamevy
Gamomat
Genesis Gaming
Golden Hero
Golden Rock Studios
GreenTube
Iron Dog Studios
Just For The Win
Kalamba Games
Kiron
Leap Gaming
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
PariPlay
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Scientific Games
Sigma Games
Skillzzgaming
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet