Преглед на игри со дилер во живо ViggoSlots - Games

ViggoSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.13/10
БонусБонус за добредојде до 1.000 € + 170 бесплатни вртења
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
ViggoSlots is not available in your country. Please try:
Games

Games

Игрите се суштината на Viggoslots Casino, и поради таа причина, казиното соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да им ги донесе најдобрите игри на своите клиенти. Сите игри во казиното се достапни во забавен режим, така што играчите можат да добијат вкус на она што го нудат. Единствените игри кои не се достапни во демо-режим се игрите во казино во живо.

слотови

слотови

Слотовите се без сомнение најпопуларниот тип на игра и во копнените и во онлајн казина. Не постојат сложени правила за совладување, но сепак постои таква разновидност што ниту една друга игра не може да ја понуди. Играчите можат да добијат огромни исплати во едно вртење, а тоа е уште една причина зад огромната популарност што ја уживаат овие игри. За да го направите тоа, играчите треба да слетаат комбинација од соодветни симболи на активна линија за плаќање. Класичните слотови имаат ограничен број линии за плаќање што се движи помеѓу 1 и 5.

Како и да е, бројот на линии за плаќање што ги имаат новите и посложени игри со видео слот, ги зголемува шансите почесто да се приземјувате добитни комбинации. Она што ги прави слотови интересни за играчите се различните карактеристики што ги нудат, возбудата од активирање на бонус функција и гледањето на вистинскиот потенцијал на играта ги прави уште попривлечни. Добра идеја е да ги разгледате основните правила на играта пред играчите да одлучат да играат за вистински пари. Сите правила за играње слотови може да се најдат на следниот линк.

Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек е игра со карти која доби екстремна популарност откако беше спомната во некои популарни филмови. Ова е игра со карти која ја играат стотици играчи ширум светот. Блек Џек е игра на вештини која им овозможува на играчите да ја совладаат во огромна мера со примена на стратегија што значително ќе го намали работ на куќата. Добрата вест е дека основните правила на Блек Џек се прилично јасни и играчите можат брзо да ги совладаат.

За да победат, играчите треба да добијат рака поголема од раката на дилерот без да надминат 21. Откако ќе го стават својот облог, првично ќе добијат две карти и имаат различни опции за подобрување на раката, како што се удирање, делење или удвојување , само да наведам некои. Сите правила за играње Блек Џек може да се најдат на следниот линк.

Бакара

Бакара

Baccarat е игра која датира од 19 век, а популарна е и денес. Има многу различни варијанти на играта, но основните правила се исти, па откако играчот ќе ги совлада, лесно може да се прилагоди на која било варијанта таму. За да почнат да играат, играчите треба да стават облог и ќе добијат две карти. Во некои случаи, може да се работи со трета картичка.

Правилата за третата карта се доста комплицирани, но добрата вест е што играчот не мора да ги знае за да има успешна сесија. Како и да е, секогаш е добро да знаат што се случува пред нив, за да можат да прочитаат за сите правила како да се игра бакара на следниот линк.

Рулет

Рулет

Рулетот е уште една многу интригантна игра достапна во казиното Viggoslots. Правилата на играта не се толку комплицирани и фактот што се можни големи исплати за мали облози го поттикнува интересот за оваа игра. Постојат различни варијанти на рулет кои се изведени од само три класични верзии, европски, американски и француски рулет.

Најпопуларната варијанта на рулет е европската бидејќи работи во корист на играчот благодарение на долниот раб на куќата. Играчите имаат можност да стават неколку различни облози и познавањето на правилата за тоа како функционираат тие облози драстично ќе ги подобри нивните шанси за победа. Сите правила за тоа како да се игра рулет и различните стратегии што ги вклучува играта може да се најдат на следниот линк.

Покер

Покер

Покер е интересна игра што може да се најде во казиното Viggoslots. Правилата на играта се некако комплицирани, но не би требало да бидат многу тешки за учење. Играчите треба да посветат малку време на учење на правилата на играта. Добрата вест е дека основните правила на играта се лесни.

Постојат многу различни варијанти на играта, но Тексас Холдем е најпопуларниот, а ова е игра што често се игра на турнирите. Играчите треба да се фокусираат на кругот на обложување и да го научат рангирањето на рацете. Сите правила за играње покер можете да ги најдете на следниот линк.

Видео покер

Видео покер е популарна казино игра која нуди возбуда на играчите без оглед на нивното ниво на вештина. Играта е комбинација од покер и видео слот игри. Видео покерот датира од 1970-тите, а првпат беше претставен како модерна варијанта на традиционалниот покер. Целта на играта е да се добие одреден сет на картички кои нудат исплати.

Комбинацијата на карти е речиси иста како во покерот, така што на играчите кои се запознаени со класичната игра ќе им биде лесен за играње видео покер. Сите правила за играње видео покер игри може да се најдат на следниот линк.