ViggoSlots Казино Во Живо Преглед - Responsible Gaming

ViggoSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.13/10
БонусДо 1000 €
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
ViggoSlots
До 1000 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Во казиното Viggoslots, одговорното играње се сфаќа сериозно. Тие сакаат да понудат извор на забава за играчите да уживаат во безбедно и безбедно опкружување за игри.

Играчите кои се занимаваат со зависност од коцкање треба да ги преземат работите во свои раце и да се обидат да ја надминат зависноста.

Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Казиното Viggoslots, како дел од нивното одговорно играње, нуди функции кои ќе им помогнат да промовираат одговорно играње и да го одржат играњето безбедно и забавно.

Самоисклучување – играчите на кои им е тешко да го контролираат времето и парите што ги трошат на коцкање, можат да контактираат со Поддршката за корисници и да побараат од нив привремено или трајно да ги затворат своите сметки. За време на периодот на само-исклучување, играчите нема да можат да депонираат средства и да играат игри за вистински пари.

Граници за играње – Играчите можат да постават ограничувања за играње и да примаат порака кога ќе се достигнат границите. Овие ограничувања вклучуваат севкупна загуба и ограничувања за облози по сесија, ограничувања за облози за одредена игра и максимален единечен облог по натпревар.

Проверки на реалноста - Играчите можат да се потсетат на времето што го поминале на коцкање и колку освоиле и изгубиле. Проверката на реалноста испраќа известувања за време на нивната игра, вклучувајќи информации за тоа колку време играчот треба да помине играјќи.

Играчите кои се занимаваат со зависност од коцкање треба да размислат за контакт со една од многуте достапни организации за поддршка. Некои од најпопуларните вклучуваат анонимни коцкари и терапија за коцкање.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот