Преглед на игри со дилер во живо ViggoSlots - Software

ViggoSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.13/10
БонусБонус $1.000 + 170 бесплатни вртења
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
ViggoSlots is not available in your country. Please try:
Software

Software

Нудењето на некои од најдобрите игри е сигурен начин за привлекување нови играчи, а Viggoslots ги има скоро сите најпопуларни наслови во своето портфолио за игри. Тие соработуваа со некои од добро признатите софтверски компании, а некои од нив ги вклучуваат следните:

  • Microgaming
  • Netent
  • Isoftbet
  • Quickspin
  • Езуги
  • Кирон
  • Еден допир
  • Betsoft
  • Ендорфина
  • EvoPlay

Софтверските компании главно се фокусираат на технологија, дистрибуција и развој на производи. Тие постојано се обидуваат да дојдат до нови производи кои потрошувачите и компаниите ќе ги користат секој ден.

Редовните коцкари добро ја знаат софтверската компанија која стои зад нивната омилена игра. И со текот на годините, неколку провајдери ја добија борбата да се здобијат со важност над другите. А играчите по дифолт се повеќе заинтересирани да се регистрираат на страница која нуди популарни игри бидејќи играчите бараат беспрекорно и извонредно искуство со игри. Ќе разгледаме пет од најпопуларните провајдери на софтвер, а добрата вест е што Viggoslots нуди игри од сите нив.

Playtech – Playtech е основана во 1999 година и оттогаш тие напојуваат многу сајтови за коцкање ширум светот. Тие постојано додаваат интересни игри во нивното и онака богато портфолио. Нивните игри се уникатни, со одлична графика и посебни карактеристики.

Microgaming – ова е уште еден провајдер на софтвер кој долго време е на коцкарската сцена. Microgaming беше првиот провајдер на софтвер кој понуди онлајн казино игри. Моментално имаат повеќе од 800 уникатни игри и постојано работат на создавање нови игри. Компанијата е особено популарна како водечки снабдувач на класични казино игри, џекпот и прогресивни игри. Во подоцнежните години, тие се целосно посветени и на создавање игри во казино во живо.

BetSoft – Ова е уште една компанија која датира од 1999 година и оттогаш се стекна со репутација како водечки провајдер на софтвер на кој и веруваат и казината и играчите.

NetEnt – NetEnt е провајдер на игри кој успеа да маневрира со силна конкуренција во индустријата за коцкање и да остане на врвот. Тие смислија некои од најпопуларните игри како Dazzle Me, Dead or Alive, Arabian Nights и многу други.

Еволуција игри – Не можеме да зборуваме за игри во казино во живо без да го спомнеме Evolution Gaming. Компанијата е создадена во 2006 година и оттогаш нејзините игри се достапни во речиси секое онлајн казино. Тие постојано се обидуваат да смислат нов производ и играчите се загрижени секогаш кога лансираат нова игра.