Преглед на игри со дилер во живо ViggoSlots - Tips & Tricks

ViggoSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.13/10
БонусБонус $1.000 + 170 бесплатни вртења
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
ViggoSlots is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Казино игрите во живо стануваат изборна платформа за игри, па затоа е важно да разберете како правилно да ги играте. Со овој длабински водич за почетници, ќе му помогнеме на секој играч да стане експерт кога станува збор за играње во казино во живо.

Реално искуство во казино во живо

Реално искуство во казино во живо

Казиното во живо е толку блиску колку што играчот ќе дојде до вистинско искуство во казино. Коцкарите можат да играат низа казино игри во живо со дилер во живо во реално време. Игрите се емитуваат од студио или казино во вистинска земја.

Но, пред да може да играте во казино во живо, прво треба да креирате сметка. Ова може да изгледа како голема обврска, но најдобриот начин за следење на банкротот, времето на игра и добивките е да имате сметка. Сè што треба да направат играчите е да се регистрираат за сметка која нема да одземе повеќе од неколку минути од нивното време. Тие ќе треба да внесат некои лични податоци како име, адреса, телефонски број и земја на живеење.

Првата работа што играчите треба да ја направат откако ќе ја постават својата сметка е да го ограничат износот што ќе го депонираат. Ова е одличен начин да се задржи контролата на тоа колку играчот ќе се коцка.

Како се игра против дилер во живо?

Дилерот во живо е главната поента на секоја игра во казино бидејќи тие извршуваат неколку функции во текот на играта. Прво, тие се главната точка на контакт, па ако играчот има прашање во врска со играта што ја игра, може да разговара со дилерот во живо. Играчите можат да ја искористат функцијата за разговор и да ги пишуваат своите прашања додека дилерот во живо ќе им одговори вербално. Играчите можат да разговараат и со други играчи.

Совети и трикови за казино во живо

Има неколку технички работи што играчот треба да ги земе предвид пред да одлучи да игра игри во казино во живо.

  1. Проверете го нивниот интернет – не можеме да замислиме ништо полошо од тоа да се најавиме во казиното во живо и да добиеме баферски пренос. Играчите треба да се уверат дека интернет-врската може да се справи со играта пред да почнат да играат.
  2. Обложувајте се што можете да си дозволите – Играчите треба да се обложуваат само на сумата што можат да си ја дозволат, а ова е совет кој важи за сите игри.
  3. Не бркајте загуби – ова е лизгава патека за повеќето играчи и не можеме да замислиме сценарио каде бркањето загуби ќе заврши добро. На крајот на денот, казиното секогаш ќе добива повеќе од играчот, па затоа е добра идеја да престанете да се коцкате во моментот кога играчот ќе ги загуби сите свои средства бидејќи ќе има уште еден ден за играње.
  4. Знајте кога да се откажете – слично на претходниот совет, играчите треба да знаат кога да престанат со коцкањето. Можно е да постигнете големи добивки кога се коцкате, но и губењето е дел од искуството. Така, играчите можат едноставно да застанат и да дојдат да играат уште еден ден.
  5. Бонтон во казино во живо – кога играат игри во казино во живо, играчите треба да го почитуваат дилерот во живо и другите играчи. Во копнено казино или во лоби во казино во живо нема да се толерира гаден јазик.

Забавувајте се – на крајот на краиштата, коцкањето треба да биде забавна активност, па играчите треба да уживаат во ова уникатно искуство.

Како да победите кога играте игри во казино во живо

Казино игрите во живо нудат многу забава, но сепак, најдобриот дел од играњето е победата. За да победат додека играат казино игри во живо, играчите треба да ги комбинираат знаењето и искуството и, пред сè, многу среќа. Најважното нешто во врска со секоја игра во казино во живо е да ги знаете правилата на играта, а тоа драстично ќе ги подобри шансите на играчот за победа. Како и да е, еве неколку од најдобрите совети што играчите можат да ги земат предвид:

  • Знајте кога да држите и кога да виткате – кога играат блек џек во живо, играчите треба да преземат акција на секоја рака што е извлечена од чевелот. Знаењето како да игра блек џек ќе му даде предност на секој играч. Постои лист за измами што играчите лесно можат да го најдат, и ова објаснува кој треба да биде најдобриот потег во зависност од картите што ги има играчот во моментот.
  • Ставете го облогот Банкер – кога играте бакара во живо, облогот Банкер ќе победува почесто од кој било друг облог. Играчите обично ги привлекува облогот Тај бидејќи нуди најдобра исплата, но ова е најлошиот можен облог што можат да го стават почетниците.
  • Играјте европски рулет – кога играат рулет во живо, играчите треба да ја земат предвид варијантата со една нула. Двојните нула тркала може да ви дадат друга опција за обложување, но куќниот раб на ова тркало е многу повисок, така што играчите треба да го избегнуваат, барем додека се почетници.
  • Никогаш не земајте осигурување – Блек Џек нуди осигурителен облог, кој изгледа добро на хартија, но ретко оди во корист на играчот.