Процес на депозит и повлекување со виза во казина во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Не треба да изненадува што Visa е меѓу ултра популарните начини на плаќање во живите казина, со оглед на тоа колку е вообичаена и доверлива кај онлајн коцкарите. Овој водич ќе ве води низ основите за користење на вашата Visa за финансирање на вашата сметка и за повлекување на вашите добивки во најдобрите казина во живо што прифаќаат Visa. Ајде да се нурнеме!

Процес на депозит и повлекување со виза во казина во живо

Што се казина во живо

Казината во живо ги комбинираат најдобрите карактеристики и на виртуелните и на копнените казина за да создадат атмосфера која е и автентична и возбудлива за коцкарите. Казината во живо користат HD видео стриминг за пренос на казино игри во реално време со персонал од дилери директно од вистинска компанија. Овие игри се достапни преку десктоп и мобилни уреди, така што играчите никогаш не мора да останат без можност да играат.

Блек Џек, рулет, бакара, и покерот, како и изборите инспирирани од шоуто на игри како Dream Catcher и Monopoly Live, се меѓу најиграните игри на маса и карти во казина во живо. Играчите можат да разговараат со дилерите и другите играчи кои ги користат функциите за разговор во живо на казиното, со што ќе се направи посоцијално и попривлечно искуство.

Казината во живо обично се трудат да примат играчи со различно јазично потекло и ограничувања за обложување, покрај тоа што обезбедуваат сеопфатен избор на игри. Многубројните физички коцкарски установи имаат повеќејазични дилери на нивните маси, како и широк опсег на ограничувања за обложување за нивните игри за да ги примат играчите од сите буџети.

Како да направите депозити користејќи виза во казина во живо

Еве што треба да знаете за да ја користите вашата Visa картичка за да го направите вашиот прв Visa депозит:

 1. Изберете реномирана казино во живо: Пред да направите какви било депозити или повлекувања, проверете дали казиното со дилер во живо на кое сте се населиле е целосно лиценцирано.
 2. Креирај сметка: Пријавете се и завршете ја регистрацијата со пополнување на формуларот и потврдување на сметката.
 3. Одете во делот за каса: Пребарување во безбедни начини на плаќање Виза xas вашата претпочитана опција за депозит.
 4. Внесете ги деталите за вашата картичка: Внесете го бројот на виза, датумот на истекување и CVV.
 5. Наведете го износот на депозитот: Депонирајте кој било износ што го сакате, запомнувајќи ги минимумот и максимумот на казиното.
 6. Потврдете ја трансакцијата: Погледнете ги деталите и потврдете ја уплатата.

Како да направите повлекувања користејќи виза во казина во живо

Сега да ги погледнеме подетално повлекувањата на визата во најдоброто казино Visa:

 1. Проверете го вашиот биланс: Проверете го салдото на вашата сметка во казино и барањата за обложување пред да одите во благајната.
 2. Одете во делот за каса: За да започнете со вашиот Повлекување на виза казино, одете во опциите за повлекување во благајната.
 3. Внесете детали за повлекување: Внесете ги деталите за вашата картичка и износот за повлекување.
 4. Потврдете го вашиот идентитет: За да повлечете пари од одредени казина, мора да обезбедите дополнителна идентификација и/или доказ за престој.
 5. Потврдете ја трансакцијата: Ве молиме прегледајте го вашето барање за повлекување и потврдете го. Повлекувањата на сметката на Visa вообичаено траат помеѓу еден и пет работни дена за да се завршат.

Алтернативни начини на плаќање за да направите депозити и повлекувања во живо во казино

Овде, ќе ги разгледаме добрите и лошите страни на неколку различни методи за депозит и повлекување што често се користат во казино што прифаќа Visa:

Други кредитни/дебитни картички: MasterCard и Visa

Добрите страни:

Конс:

 • Може да има надомест за повлекување во одредени казина.
 • Повлекувањата траат многу подолго од другите опции.

е-паричници: PayPal, Skrill и Neteller

Добрите страни:

 • Депозитите и повлекувањата се едноставни и често се завршуваат во рок од 24 часа.
 • Побезбедни трансакции без откривање финансиски информации на врвното онлајн казино Visa.
 • Врвни апликации за плаќање.

Конс:

 • Кога правите трансакција или разменувате валута, некои е-Паричници ќе ви наплатат надомест.
 • Бонуси за депозит за е-паричници не се нудат од сите казина.

Криптовалути: Bitcoin, Ethereum и Litecoin

Добрите страни:

 • Блокчејн технологијата обезбедува анонимност и висок степен на безбедност.
 • Депозитите и повлекувањата се завршуваат брзо, често во рок од неколку минути.
 • Нема потреба да се даваат чувствителни информации на казиното.

Конс:

 • Вашиот буџет за игри може да биде засегнат од непредвидливата вредност на криптовалутите.
 • За жал, не секое онлајн казино е крипто-пријателско.
Payment MethodProsCons
Other Credit/Debit Cards: MasterCard & VisaWorldwide recognized and widely available, Safe payments with top-notch fraud prevention, Deposits are processed instantlyThere may be a fee for making a withdrawal at certain casinos, The withdrawals take much longer than other options
e-Wallets: PayPal, Skrill & NetellerDeposits and withdrawals are simple and often completed within 24 hours, Safer transactions without disclosing financial information to the top online Visa casino, Top-notch payment appsWhen making a transaction or exchanging currency, some e-Wallets will charge you a fee, Deposit bonuses for e-wallets are not offered by all casinos
Cryptocurrencies: Bitcoin, Ethereum & LitecoinBlockchain technology provides anonymity and a high degree of security, Deposits and withdrawals are completed quickly, often within minutes, There is no need to provide sensitive information to the casinoYour gaming budget may be affected by the unpredictable value of cryptocurrencies, Unfortunately, not every online casino is crypto-friendly

Совети како да ги направите најдобрите депозити и повлекувања во казина во живо

Еве неколку совети пред да извршите исплата на Visa казино во претпочитаното онлајн казино:

 • Казината во живо треба да бидат лиценцирани и контролирани. Потврдете ја лиценцирањето од страна на почитувани органи за коцкање како што е Комисија за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC) или на Орган за игри на среќа на Малта (MGA).
 • Искористете го максимумот од вашата банка со вложување депозити за време на периодите на бонус и промоција. Провери во живо казино промоции како што се бонусите за пријавување, бонусите за повторно вчитување и други начини да го зголемите вашето почетно салдо.
 • Запомнете дека некои казина може да наметнат такси или за вашиот депозит или за повлекување кога користите Visa. Дознајте кои казина во живо на Visa обезбедуваат најниски или никакви такси за трансакции со истражување.
 • Поставете ограничувања за трошење и придржувајте се до нив додека играте. Поставувањето ограничувања за депозит и повлекување може да ви помогне да го задржите вашето играње под контрола, а многу казина со вистински пари ја обезбедуваат оваа функција.
 • Зголемете ја безбедноста на вашите финансиски зделки со користење на двофакторна автентикација (2FA). Ова ја штити вашата сметка на казино со ограничување на пристапот само до вас.

Заклучок

Играчите во казина во живо ќе ја ценат леснотијата на користење на Visa за депозити и повлекувања. Ако ги следите советите во овој водич за Live CasinoRank, може да играте казино игри во живо со сета возбуда и без мака да се занимавате со пари. Само не заборавајте да играте одговорно!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали има такси за користење на Visa во живи казина?

Казината може да наплаќаат различни такси. Кога правите депозит или повлекување, некои казина во живо ќе ви наплатат надомест, додека други ќе го сторат тоа бесплатно.

Дали е безбедно да се користи Visa во живи казина?

Да, Visa користи врвна безбедност за да ги заштити финансиските податоци на корисниците. Меѓутоа, за безбедно да играте во живи казина, треба да играте само во оние кои се реномирани, лиценцирани и регулирани.

Може ли да ја користам мојата дебитна Visa картичка во живи казина?

Повеќето казина во живо со задоволство прифаќаат Visa дебитни и кредитни картички и за депозити и за повлекувања.

Дали има алтернативи за Visa за трансакции со казино во живо?

Казината во живо дозволуваат широк спектар на начини на плаќање, вклучувајќи MasterCard, е-паричници (PayPal, Neteller, Skrill) и криптовалути (Bitcoin, Ethereum).

Која е минималната сума за депозит и повлекување со помош на Visa во казина во живо?

Различни казина имаат различни барања за минимален депозит и повлекување. Типичниот минимален депозит е 10-20 УСД, додека типичното минимално повлекување е 20-50 УСД. Ако сакате да знаете кои се ограничувањата на казиното, треба да ги прочитате.

Visa vs MasterCard Live казина 2024

Visa vs MasterCard Live казина 2024

Користењето на сигурна опција за плаќање е клучно за да имате позитивно искуство со обложување во казино во живо. Кога станува збор за онлајн коцкањето, Visa и MasterCard се два од најприфатените начини на плаќање. Сепак, од клучно значење е да се разберат сличностите и разликите помеѓу овие два платежни гиганти пред да се донесе конечна одлука. За да ви помогне да направите едуциран избор за вашата онлајн кредитна картичка за коцкање за обложување во живо во казино, овој есеј ќе ги спореди и спротивстави Visa и MasterCard во однос на обработката на плаќањата, трошоците за трансакции и безбедносните карактеристики. Сега е време да се споредат Visa и MasterCard за употреба во установи за коцкање со вистински пари.

Водич за користење на Visa подарок картичка во живи казина

Водич за користење на Visa подарок картичка во живи казина

Замислете ја возбудата да ги играте вашите омилени казино игри во живо без мака од комплицирани начини на плаќање или загриженост за безбедноста. Картичките за подарок Visa нудат идеална опција за онлајн играчите, обезбедувајќи непречен и заштитен метод за финансирање на вашите искуства во казино во живо. Со широко прифаќање и едноставна употреба, овие при-пејд картички брзо се здобија со популарност меѓу љубителите на казино во живо.