20bet - Tips & Tricks

Age Limit
20bet
20bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Играњето игри во казино е многу интуитивно, па дури и на играчите кои штотуку го откриваат светот на онлајн коцкањето ќе им биде лесно. Како и да е, секогаш е добра идеја да знаете малку за игрите што тие одлучуваат да ги играат, особено кога станува збор за игрите во казино во живо. Тоа е затоа што, за разлика од другите казино игри, казино игрите во живо не се достапни во забавен режим.

Казиното во живо е нераскинлив дел од казиното 20Bet, а играчите го сакаат тоа затоа што можат да ги играат своите омилени игри и во исто време да се дружат со дилерот и другите играчи.

Искуството во А казино во живо ќе зависи од многу фактори како што се провајдер на софтвер, избор на игра, и компетентноста на дилерите во живо, само да наведам некои. За да им помогнеме на играчите да го имаат најдоброто можно искуство во казино во живо, направивме листа на топ 10 совети за казино во живо:

  • Најдете казино на кое ќе му верувате - многу е важно да знаете дека играчот игра во безбедно и фер казино во живо. Го уверуваме секој играч дека 20Bet е казино на кое може да му верува бидејќи ги има сите потребни лиценци за работа.
  • Имајте доволно пропусен опсег - играњето во казино во живо бара беспрекорен пренос во живо и беспрекорна игра. За да бидете сигурни дека овие работи се можни, играчите треба да имаат доволно пропусен опсег. Многу е важно да ги проверите техничките барања и да бидете сигурни дека нивната интернет конекција е доволно добра за непречена игра.
  • Не бркајте загуби - многу е важно да играте во казино во живо со парите што играчите можат да си дозволат да ги загубат. Можно е да постигнете големи добивки кога играте казино игри во живо, но исто така постои голема шанса да ги загубат сите свои средства. Кога го прават тоа, не треба да бркаат загуби. Ќе има уште една можност за играње, а ако среќата не е на нивна страна, најдобриот потег е да го напуштат казиното и да се вратат уште некој ден.
  • Знајте кога да застанете - играчите треба да знаат дека бркањето загуби е големо „не“ кога играте игри во казино во живо. Во исто време, некои играчи никогаш не се задоволни со своите добивки и не знаат кога да престанат. Учењето како да се балансира нивната игра е многу важен дел од играњето во казино.
  • Разговарајте со шефот на јамата - секоја игра во живо во казино има претпоставен познат како Пит Бос. Во случај дилерот во живо да направи грешка, најдоброто нешто што треба да направите е да се обратите кај Пит Бос. Ако дилерот навистина направи грешка, на играчот ќе му бидат вратени облозите.
  • Користете стратегија - играњето игри во казино во живо бара одредено знаење. Познавањето на правилата на играта што ќе решат да ги играат, ќе им одземе долг пат. Згора на тоа, користењето на добра стратегија драстично ќе ги подобри нивните шанси за победа. Мораме да кажеме дека овие стратегии нема да функционираат постојано, но ќе им помогнат на играчите да ги подобрат своите шанси за победа.
  • Научете го бонтонот за казино во живо – кога играте во казино во живо, обично има повеќе играчи кои ја играат истата игра. Од таа причина, важно е да се биде добар клиент и да се знае бонтонот за казино во живо. Играчот треба да заземе место само кога е подготвен да игра, и многу е важно да се однесувате со почит кон другите играчи и со дилерот.
  • Организирајте го вашето време – коцкањето е забавна активност и можно е да се изгуби чувството за времето. Поради таа причина, играчите треба да го организираат своето време. Некои функции ќе им помогнат на играчите да го следат времето што го поминуваат во казиното.
  • Искористете ги промоциите – Казиното 20Bet нуди неколку промоции специјално дизајнирани за игри во казино во живо. Ги советуваме играчите да се логираат на нивните сметки од време на време за да не пропуштат ништо. Барањето бонус е одличен начин да се зголеми рамнотежата и да се дозволи играчите да ја продолжат својата игра.
  • Забавувајте се – најважното нешто кога играте казино игри во живо е да се забавувате. Понекогаш играчите забораваат да уживаат во играта што ја играат затоа што бркаат загуби или се желни да победат.
Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (32)
Јапонија
Австралија
Австрија
Азербејџан
Аргентина
Бразил
Венецуела
Виетнам
Данска
Ерменија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камбоџа
Канада
Кенија
Лаос
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Португалија
Саудиска Арабија
Тајланд
Турција
Украина
Филипини
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
AstroPay Card
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit CardsCryptoDebit CardEcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetterNeteller
Perfect Money
Prepaid Cards
Skrill
SticPay
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Genesis GamingHabanero
Iron Dog Studios
LuckyStreak
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet