Вести

April 28, 2021

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Кога станува збор за светот на онлајн коцкањето, малкумина можат да се совпаднат со Playtech во однос на понудите на игри и позицијата на пазарот. За да го зацврсти својот статус, компанијата неодамна склучи профитабилен договор со 888 кој ќе ги види иновативните игри со генератор на случаен број (RNG) и дилерите во живо на 888casino. Важно е да се запамети дека 888casino моментално е едно од најпопуларните онлајн казина, правејќи ја оваа зделка важна за Playtech.

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888

Playtech Goes For 888

Со додавање 888 на својата палета на врвни соработници, Playtech, како еден од најдобрите развивачи на софтвер за онлајн казино, дополнително ќе го прошири својот пазар. Како дел од договорот, 888 ќе биде домаќин казино во живо игри стримувани од следната генерација на казиното во живо на програмерите лоцирано во Рига, Латвија. Ова студио работи од 2017 година, затоа очекувајте широк спектар на содржини.

Зборувајќи за содржината на играта, 888 дилер соба во живо ќе биде дом на игрите во живо на Playtech, вклучително и Рулет, Блек Џек, Бакара, покер и Сик Бо Делукс. Договорот вклучува и популарни наслови како Adventures Beyond Wonderland, Live Slots, Spin a Win, Rubik's Cube и Sporting Legend's Suite. Севкупно, 888 играчи ќе добијат нешто посебно од оваа зделка.

Договорот од корист на двете страни

Претставниците на Playtech брзо го изразија своето задоволство по ова сосема ново партнерство. Според извршниот директор на компанијата на Live Casino, Едо Хаитин, оваа зделка доаѓа кога Playtech лансира повеќе варијанти на игри од кога било. Тој додаде дека Playtech е воодушевен што работи со 888, кои имаат значителни инвестиции во индустријата на Live Casino. Комерцијалниот директор на Playtech, Јори Арами, додаде дека компанијата се радува на поуспешни партнерства во иднина.

Што се однесува до 888, компанијата изрази задоволство што работи со партнери кои ќе ја зајакнат нејзината позиција на пазарот и едвај чекаат да соработуваат со нивниот нов партнер. Според Гај Коен, СВП, шеф на B2C на 888, компанијата верува дека содржината на RNG и Live Casino на Playtech ќе го прошири својот постоечки пакет на игри. Се најдобро на новите партнери!

Други возбудливи партнерства

Во други поврзани вести, Playtech објави во ноември 2020 година дека ќе биде партнер со Casumo, уште еден добро почитуван бренд iGaming. Договорот значи дека казиното во живо и RNG игрите на Playtech сега се достапни во Шведска, Шпанија, ОК и Данска преку онлајн казиното. Но, ова беше само првата од многуте зделки што следеа со други брендови како CasinoSecret, Dunder и Kazoom Casino. Не само што овие казина ќе пристапат до посеопфатна колекција на брендирани игри на Playtech, туку ќе понудат и прогресивни наслови.

За поновите прашања, компанијата објави на 18 март 2021 година дека ќе го продолжи партнерството со Flutter Entertainment за уште пет години. Flutter Entertainment управува со популарни онлајн казино и спортски брендови како Sky Casino, Betfair и Paddy Power. Според петгодишното продолжување, сите брендови на Flutter Entertainment ќе продолжат да ги нудат ексклузивните казино игри во живо и RNG наслови на Playtech.

Еве што рече Конор Грант, извршен директор на Одделот за Обединетото Кралство и јас на Flutter: „Задоволни сме што потпишавме договор за продолжување со Playtech. еден од водечките светски добавувачи на висококвалитетни производи за игри“ 

Идни проекции за Playtech

Одејќи според неодамнешните зделки што Playtech успеа да ги затвори, слободно може да се каже дека компанијата оди на места. Додека индустријата за офлајн коцкање продолжува да се бори со Ковид-19, Playtech е зафатена со тоа што коцкарите од различни јурисдикции пристапуваат до нивните омилени игри на маса од удобноста на нивните домови. Сè на сè, љубителите на онлајн казино во живо треба да очекуваат повеќе зделки на Playtech во наредната иднина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести