Преглед на игри со дилер во живо CasinoChan

CasinoChanResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус $400 + 120 бесплатни вртења
ВИП бонуси
Поддршка за повеќејазичен разговор
Разновидност на бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП бонуси
Поддршка за повеќејазичен разговор
Разновидност на бонуси
CasinoChan is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

CasinoChan ги убедува играчите со а голем бонус за добредојде и ги држи приврзани со различни привлечни и профитабилни промоции на казино во живо. Набргу по пријавувањето, достапен е 100% бонус за добредојде за депозит за совпаѓање до 400 евра. Дозволени се само почетници. 18+. Важат следните услови и услови. Обложување на 40x. Бонусите што се нудат за игрите во казино во живо се:

 • Бонус за добредојде: 100% натпревар бонус за депозит до 400 евра
 • 50% Понеделник Вчитај повторно: 50% бонус за повторно вчитување до 100 евра
 • ВИП маси
Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Игрите со дилери во живо на CasinoChan нема да ги разочараат коцкарите. Добро е опремен да ги прими дури и најпребирливите клиенти, со приближно стотина маси за блек џек, најчести распореди на рулет, интригантен избор на бакарат на Езуги и неколку специјални игри за разбивање на монотонијата. Некои од најпопуларните наслови се наведени овде.

Рулет во живо

CasinoChan исто така нуди голем број на живи верзии на рулет да ги задоволи потребите на ентузијастите на популарната игра на маса. Казиното има мешавина од култни класици и нови наслови од големи фирми, како што се оние наведени подолу.

 • Европски рулет
 • Рулет во живо
 • ВИП рулет во живо
 • Суомалаинен Рулет
 • Свенск рулет

Блек Џек во живо

Поголемиот дел од популарните класични наслови се достапни во CasinoChan. Над 100 живи варијации Блек Џек се достапни за играчите. Гејмерите исто така можат да изберат да се приклучат на ВИП табелите во живо доколку се квалификуваат. Односно, треба да се биде подготвен да се обложува поголеми влогови од нормалното.

 • Брзина Блек Џек
 • Блек Џек Макао
 • Моќ Блек Џек
 • Прво лице Молња Блек Џек
 • Дијамант ВИП Блек Џек

Бакара во живо

CasinoChan, исто така, се грижи за ентузијастите на бакара, нудејќи повеќе од 15 различни маси за бакара со разновидни сорти. Едноставно изберете ја омилената верзија на играта и поврзете се во студио во живо за интересна игра.

 • Молња Бакара
 • Брзина Бакара
 • ВИП Бакара во живо
 • Салон Privé Baccarat
 • Бакара со брзина во живо

Software

Областа за игри во живо на кое било онлајн казино првенствено се потпира на добавувачите на софтвер на бродот. CasinoChan го имплементира и го извршува овој план така што ги бара само врвните развивачи на софтвер во индустријата за да биде домаќин на делот за игри во живо. На поддржани провајдери на софтвер за ова казино во живо се:

 • Еволуција игри
 • Vivo Gaming
 • Автентични игри
 • Прагматична игра
 • Езуги

Она што може да се очекува од областа за игри во живо на CasinoChan е беспрекорното играње и брзина. Студиото е специјализирано за луксузни и напредни средини за игри.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, CasinoChan нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Neteller, Visa , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, CasinoChan е вашиот врвен избор.

Deposits

CasinoChan знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа CasinoChan нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Neteller, Visa , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од CasinoChan за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

VisaVisa
+1
+-1
Затвори

Withdrawals

CasinoChan им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+140
+138
Затвори

Валути

BitcoinBitcoin
+1
+-1
Затвори

Languages

Поголемиот дел од игрите на страницата се емитуваат на англиски јазик, со неколку наслови достапни на други јазици. Низ поголемиот дел од студијата, шармантните женски дилери се домаќини на гејмерите. Сепак, постојат голем број студија со подеднакво квалификувани и добредојдени машки дилери во живо.

Ова казино во живо ги поддржува и следниве јазици:

 • дански
 • италијански
 • германски
 • чешки
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај CasinoChan . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, CasinoChan се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

CasinoChan е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

CasinoChan е ново казино во живо што прифаќа играчи од целиот свет и нуди исклучителни бонуси. Основана е во 2019 година под контрола на Dama NV и расте популарноста со текот на годините.

Тие брзо се качија на биткоинот и сега прифаќаат различни опции за плаќање со криптовалути.

Веб-страницата има чист дизајн кој им овозможува на огромните копчиња да се истакнат. Впечатливиот квалитет на симболите на играта придонесува за способноста на целната страница да го привлече вниманието на читателите на прв поглед. Постојните играчи на CasinoChan добиваат фантастични бонуси кога ги играат своите омилени игри.

Зошто Плат во казино во живо

CasinoChan е најдобрата страница за онлајн игри наменета да го искористи максимумот од искуството со коцкање. Добавувачите на премиум софтвер се задолжени за над 150 игри во живо достапни за да им обезбедат на играчите висококвалитетна игра. Веб-страницата е поставена на забавна и лесна рамка, така што прелистувањето низ него додека ја барате нивната омилена игра е едноставно.

Казиното има мноштво атрактивни бонуси, практични начини на плаќање и корисен тим за услуги на клиентите. Сепак, ова е само врвот на ледениот брег. Потопете се во прегледот на казино во живо на CasinoChan за да добиете целосна слика за тоа што да очекувате од платформата за игри.

CasinoChan Live Casino е сертифицирано како безбедно и безбедно. Тој користи 128-битна шифрирање на безбеден слој на приклучоци (SSL) и има строга политика за приватност. Direx NV е фирмата зад казиното во живо, реномиран оператор со огромна мрежа. Дирекс е лиценциран од владата на Курасао.

Услугата за клиенти е достапна преку разговор во живо и е-пошта за какви било прашања или проблеми. Играчите може веднаш да започнат разговор со квалификуван претставник со отворање на прозорец користејќи го копчето за разговор во живо на страницата. Некој обично ќе се поврзе во рок од пет минути, врз основа на искуството. Навистина е безбедно да се игра овде.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето за сметка со CasinoChan отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди CasinoChan и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Се издвојува одговорната услуга за клиенти на платформата. Платформата за разговор во живо е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата за играчите да контактираат со тимот за грижа за корисници. Гејмерите може да испратат и е-пошта до [email protected], и љубезен претставник за услуги на клиентите ќе им се вратиме што е можно поскоро.

Друга алтернатива е да ја користите контакт формата дадена на веб-страницата. За жал, не можат да контактираат со персоналот преку телефон, но останатите опции се повеќе од доволни.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со CasinoChan за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. CasinoChan често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. CasinoChan обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на CasinoChan во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на CasinoChan . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките CasinoChan се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher