CookieCasino Казино Во Живо Преглед

CookieCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
/10
БонусДо 200 долари
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
CookieCasino
До 200 долари
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Бонусите и промоциите се важни аспекти на секое казино. Тие можат да бидат трик дизајниран да привлече почетници понекогаш, но исто така може да се земат предвид, а искусните играчи можат да ги искористат за да ги максимизираат своите награди.

За жал, Cookie Casino не нуди никаков вид бонуси за игрите во казино во живо. Можеби во иднина би сакале да понудат промоции и бонуси за играчите со дилерски игри во живо.

+2
+0
Затвори
Games

Games

Казиното за колачиња има ан https://livecasinorank.com/. Овој елемент од понудата вклучува речиси 200 маси за дилери во живо. Во овој дел доминира Evolution Gaming, главниот снабдувач на игри во казино во живо. Како резултат на новите карактеристики и сорти на игра, како и висококвалитетни дилери и доводи, се достапни.

Различни варијанти на блек џек во живо, рулет и бакара се достапни за забава на играчите на Cooke Live Casino. Pragmatic Play има широк избор на игри со рулет и блек џек, додека Evolution Gaming е одговорен за повеќето од најдобрите светски игри во живо и игри на маса.

На најпопуларните казино игри во живо вклучуваат:

 • Монопол.
 • Игра на зарове.
 • Бакара.
 • Има или нема договор.
 • Фаќач на соништа.
 • Молња коцки.

Блек Џек во живо

Вистински дилер ја меша палубата, што е исклучително блиску до тоа како се прави во вистинските казина. Ова додава реализам и е значајна предност за оние кои се вешти во броење карти.

Бакара во живо

Со воведувањето на дилер во живо, оваа игра навистина замина, бидејќи нејзиното јадро е токму дијалогот помеѓу играчите и крупиите. За повеќето луѓе, играњето бакара сам е навистина досадно. Таа ја врати популарноста како резултат на верзијата во живо.

Рулет во живо

Освен темпото, играњето рулет со дилери е сосема слично на играњето во коцкарски клуб. Со вистински човек, играњето е многу побавно. Тоа, сепак, не може да се смета за недостаток. Овој тип на рулет е многу позабавен и создава одлична атмосфера.

Тркало на среќата

И покрај неговата едноставност, Тркалото на среќата е доста популарно. Блескавото тркало обично го врти убава жена. Таа, исто така, разговара со играчите, им дава инструкции како да ставаат облози и ги објавува победничките позиции.

Покер во живо

Гејмерите може да играат a различни покер игри со дилери, вклучувајќи Texas Hold'em, Caribbean Stud, Three-Card Poker и други. Тие исто така можат да комуницираат со дилерот користејќи го полето за разговор додека играат.

Software

Сите игри со дилер во живо се развиени од некои од врвни развивачи на софтвер во бизнисот со коцкање преку Интернет. Се разбира, гејмерите сакаат играта во казино да биде не само фасцинантна, туку и да има прекрасен дизајн и да биде релативно едноставна за играње. Можеби уште поважно, тие сакаат секој натпревар да биде сигурен и доверлив. Добавувачите на софтвер за казино игри во живо во Cookie Casino се:

 • Еволуција игри
 • Прагматична игра
Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, CookieCasino нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Maestro, Credit Cards, MasterCard, Debit Card, Visa , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, CookieCasino е вашиот врвен избор.

Deposits

Казиното за колачиња обезбедува неколку методи за депонирање и повлекување средства. Подолу се наведени сите можни извори на плаќање за играчите и земени во предвид сите грижи. Нема такси за депозити или повлекувања во Cookie Casino. Некои од начините на плаќање се:

 • Виза
 • Paysafe
 • Доверливо
 • Скрил
 • Нетлер

Минималниот износ за депозити е 20 евра и 10 евра за повлекување.

Withdrawals

CookieCasino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

+2
+0
Затвори

Languages

Јазичните опции се важни за одредување на рангот на кое било казино во живо. Играчите ширум светот можат лесно да пристапат до казино во живо ако содржината е достапна на јазик што тие можат да го разберат. За среќа, Cookie Live Casino поддржува повеќе јазици.

Јазичната поддршка за Cookie Casino е достапна на:

 • Англиски
 • полски
 • германски
 • француски
 • фински и многу други
+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај CookieCasino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, CookieCasino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

CookieCasino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Cookie Live Casino штотуку започна во 2020 година, но веќе привлече огромен број играчи. Казиното за колачиња доби целосна лиценца и регулатива од страна на Органот за игри на среќа на Малта (MGA).

Оваа таканаречена ЕУ лиценца е високо ценета во секторот за игри и не се добива лесно. Строгите прописи на Cookie Casino бараат високо ниво на безбедност и сериозност.

Дизајнот на веб-страницата е многу интерактивен и лесен за корисниците. Маскотата на страницата е колаче од цртан филм што носи круна, на кое повремено му се придружува анимирана шолја кафе.

Зошто Плат во казино во живо

Казино за колачиња! Ова ново ново казино во живо, со добро дизајнирана тема која вклучува многу крцкави колачиња во природна големина, е најновиот казино бренд создаден од лидерите во индустријата N1 Interactive Ltd.

Cookie Casino претставува различни прекрасни причини да се регистрирате, почнувајќи со вкусни воведни бонуси за игри со дилери во живо, 24/7 служба за корисници, динамичен дизајн на веб-локација и многу повеќе.

Казиното во живо е опремено со плејада висококвалитетни игри од големи студија, вклучувајќи слотови и игри на маса. Оваа евалуација најмногу ќе се фокусира на казиното во живо на Cookie Casino. Со над 200 маси достапни за играчите, оваа понуда на дилер во живо е една од најдобрите наоколу.

Сите игри на Cookie Live Casino се создадени од некои од најголемите развивачи на софтвер во бизнисот со онлајн коцкање. Се разбира, играчите сакаат нивната игра во казино да биде не само фасцинантна, туку и да има прекрасен дизајн и да биде релативно едноставна за играње. Можеби уште поважно, тие сакаат секој натпревар да биде сигурен и доверлив.

Cookie Casino е во согласност со современата практика да се направи која било игра достапна за играње на кој било уред. Ова е само нормално, бидејќи, во сегашниот свет, бројот на играчи кои го користат својот компјутер или лаптоп за да играат казино игри континуирано се намалува, а таблетот и мобилниот телефон рапидно го зголемуваат својот удел.

Да се игра Cookie Casino е многу безбедно и радосно. Коцкарите ќе уживаат да играат овде.

Брзи факти

Година на основање: 2020
Веб-страница: CookieCasino

Account

Регистрирањето за сметка со CookieCasino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди CookieCasino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Услуги на клиентите е важен фактор во тестирањето на интегритетот на казино во живо. Cookie казиното има восхитувачки перформанси и во овој поглед. Ако коцкарите имаат какви било прашања или имаат некакви проблеми, услугата за разговор во живо е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, со насоки и активности.

 • Е-пошта
 • Разговор во живо

Персоналот е вешт и реагира брзо. Тие можат или да пополнат формулар за контакт или е-пошта за поддршка на support@cookiecasino.com. За жал, не постои дел за ЧПП каде што тие можат брзо да одговорат на општите прашања. Генерално, услугата за клиентите е задоволителна.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со CookieCasino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. CookieCasino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. CookieCasino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на CookieCasino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на CookieCasino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките CookieCasino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Казиното во живо во Cookie Casino има многу работи за него. Нема многу подобар производ од овој, со своите 200+ маси, голем број на фасцинантни варијации и леснотија на користење.

Достапен е широк избор на опции за плаќање, а ограничувањата за повлекување и времетраењето се приближно просечни за индустријата. Главниот недостаток е тоа што не се достапни бонусите за игри со дилер на црниот дроб.

Како резултат на тоа, играчите на дилерите во живо ќе се чувствуваат удобно во Cookie Casino. Ве молиме слободно придружете се на ова возбудливо казино.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот