Преглед на игри со дилер во живо Ditobet

DitobetResponsible Gambling
CASINORANK
9.7/10
БонусБонус $400
Безбедна платформа
Дарежливи бонуси
Брза исплата
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Безбедна платформа
Дарежливи бонуси
Брза исплата
Ditobet is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите и промоциите во казиното се многу чести во казина во живо. Казиното Дитобет нуди широк спектар на редовни бонуси и промоции. Играчите на казино во живо се онлајн подобни за бонусот за враќање на готовина во казино во живо. Оваа придобивка го наградува играчот кој доживува суво трчање на нивните омилени игри со дилери во живо, освен во бакара. 5% од вкупниот влог се депонира назад на вашата сметка кога ќе ја напуштите табелата со празни раце.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+3
+1
Затвори
Games

Games

Лобито за казино во живо е добро дизајнирано со опции за навигација погодни за корисниците. Играчите можат да ги сортираат игрите користејќи список на студиа за игри. Казино игрите во живо на Ditobet се напојуваат од реномирани провајдери на софтвер како што се Ezugi, Pragmatic Play Live и Lucky Streak. Домаќини на игрите се вистински крупиери. Популарните категории вклучуваат блек џек, рулет, бакара и видео покер.

Блек Џек во живо

Блек џек во живо е популарна казино игра со пазарен удел од 77%. Блек џек во живо нуди повозбудливо искуство со игри со вистински крупиер кој ги меша палубите. Ги користи истите правила како и онлајн верзијата. Некои од популарните табели за блек џек вклучуваат:

 • FreeBet Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек
 • Салон Prive Блек Џек
 • Блек Џек Префрли
 • Молња Блек Џек

Рулет во живо

Рулетот во живо нуди автентично и возбудливо искуство со дилер во живо. Сите облози и игра се направени во реално време. Постојат бројни варијанти на рулет во живо и имаат различни правила. Играчите треба да предвидат каде ќе се смести топката од рулет откако дилерот ќе го заврти тркалото. Некои од варијантите вклучуваат:

 • Експрес рулет
 • Американски рулет
 • Рулет Драгонара
 • Рулет со двојна шанса
 • HD рулет

Бакара во живо

Бакара во живо доаѓа со игра како традиционална. Играчите имаат една задача; да го победи дилерот (банкарот) со тоа што има посилна рака со вредност блиску до 9. Играта вклучува 8 палуби од 52 карти. Играчите мора да ги вложат своите облози пред да се поделат картите. Еве некои од достапните варијанти:

 • Ѕирнете Бакара
 • Златен богатство Baccarat
 • Молња Бакара
 • Азиски бакара
 • Прво лице Молња Бакара

Други игри во живо

Казиното Ditobet не е ограничено на живи варијанти на блек џек, рулет и бакара; играчите можат да истражуваат други опции за дилер во живо. Тие вклучуваат видео покер, специјални игри и емисии на игри. Секој дилер во живо има уникатна игра и различни правила. Тие вклучуваат:

 • Ultimate Sic Bo
 • Руски покер
 • Казино ХолдЕм
 • Здраво-Ло
 • Лудо време

Software

Казиното Дитобет нема сопствени сопствени наслови во куќата. Сепак, во него има богата колекција на игри со дилери во живо напојувани од добро етаблирани и нови провајдери на софтвер. Сите достапни студија за игри се наведени во лобито на казиното во живо. Некои од студијата се фокусираат на обезбедување на привлечни џекпоти за играчите на казино во живо.

Игрите се емитуваат во реално време од различни студиа за игри што ги поседуваат овие провајдери на софтвер. Тие се домаќини од професионални и шармантни дилери во живо. Студијата за игри се опремени со модерни камери за квалитетни преноси. Некои од студијата за игри вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Прагматично играјте во живо
 • Езуги
 • AG Gaming
 • Popok Gaming
Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Ditobet нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Neteller, Visa, MuchBetter, Bank Transfer, MasterCard , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Ditobet е вашиот врвен избор.

Deposits

Казиното Ditobet поддржува голем избор на глобално признати начини за плаќање. Тие вклучуваат дигитални паричници, банкарски трансфери, плаќања со картички и крипто плаќања. Сите трансакции се шифрирани со SSL технологија за шифрирање. Повеќе детали за депозитите и повлекувањата се споделени во T&C. Некои од популарните банкарски опции вклучуваат:

 • ecoPayz
 • Visa/MasterCard
 • AstroPay
 • Биткоин
 • Етереум

Withdrawals

Ditobet им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+170
+168
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+5
+3
Затвори

Languages

Казиното Ditobet поддржува бројни локални јазици кои најчесто се зборуваат меѓу неговите играчи. Веб-страницата е совршено преведена на различни поддржани јазици. Играчите можат да се префрлаат помеѓу достапните јазици во горниот десен агол. Некои од популарните јазици достапни во Казиното Дитобет вклучуваат:

 • Англиски
 • француски
 • шпански
 • португалски
 • норвешки
+7
+5
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Ditobet . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Ditobet се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Ditobet е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Казино Дитобет е ново казино основано во 2021 година. Нуди огромна колекција на казино игри и спортски книги. Тој е во сопственост и управуван од Dito Capital NV Ditobet е лиценциран и регулиран според главната лиценца издадена на матичната компанија во Курасао. Ги заштитува податоците на плеерот користејќи ја најновата технологија за шифрирање и модерните заштитни ѕидови. Казиното Дитобет е меѓу новите учесници на пазарот за коцкање лансиран во 2021 година. Целосно е во сопственост на Дито Капитал NV, реномиран оператор на казино лиценциран и регулиран според законите на Курасао. Казиното Ditobet нуди спортски книги, ТВ емисии, казино игри и игри со дилери во живо. Иако бројни онлајн казина беа лансирани во последните неколку години, не сите имаат добра репутација.

Овој преглед ќе нагласи некои од карактеристиките поради кои вреди да се играат игри со дилери во живо во казиното Ditobet. Можеби нема да опфатиме сè, но дефинитивно ќе ги испитаме клучните аспекти што го прават одлична дестинација за казино во живо.

Зошто да играте казино во живо во казиното DitoBet

Казиното Дитобет е лиценцирано и регулирано од реномирана агенција за лиценцирање. Комисија за еИгри во Курасао. Агенцијата ги лиценцира онлајн казина да водат легални операции за е-игри под основна лиценца. Со пријавување во Ditobet Казино, играчите можат да бидат сигурни во неговата легитимност. Покрај тоа, играчите можат да ја потврдат лиценцата во секое време. Казиното Ditobet располага со одличен избор на игри со дилери во живо. Овие игри се напојувани од реномирани играчки студија.

Казиното Ditobet е оптимизирано да работи на различни платформи како што се компјутери, таблети и мобилни телефони. Сите игри се јасни и играат без никакви заостанувања и покрај вашиот уред. Крипто-упатените имаат на што да се насмевнат бидејќи Казиното Дитобет прифаќа и фиат и криптовалути. И на крај, Ditobet има пријателски и доверлив тим за поддршка на клиентите.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето за сметка со Ditobet отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Ditobet и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Ditobet Casino се гордее со професионален и доверлив тим за поддршка на клиентите. Овој тим работи деноноќно за да обезбеди навремена помош за сите играчи. Некои од честите прашања се одговорени во ЧПП. За други итни проблеми, играчите ја користат функцијата за разговор во живо. Алтернативно, играчите можат да стигнат до тимот преку е-пошта (support@ditobet.com) или телефонски повик.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Ditobet за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Ditobet често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Ditobet обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Ditobet во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Ditobet . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Ditobet се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Казиното Дитобет изгради солидна репутација во индустријата за коцкање благодарение на тимот за поддршка на клиентите. Обезбедува временска помош за своите играчи преку разговор во живо, е-пошта и телефонски повици. Работењето на Ditobet казиното е лиценцирано и регулирано со основна лиценца издадена на матичната компанија од Комисијата за еГејминг во Курасао.

Казиното Ditobet нуди импресивен избор на игри со дилери во живо. Тие се домаќини од вистински крупиери и се напојувани од реномирани и нови студиа за игри. Сите преноси на игри се оптимизирани за играње на повеќе уреди.

Забелешка: Казиното Ditobet прифаќа и фиат и криптовалути. Исто така, поддржува широк опсег на опции за плаќање обезбедени со технологија за шифрирање SSL.

Валути

Валути

Казиното Ditobet им овозможува на играчите да вршат трансакции со фиат или криптовалути. Поддржува бројни глобално признати валути и популарни криптовалути. Играчите можат да ја изберат својата претпочитана валута кога се регистрираат. Во повеќето случаи, казиното ќе му препорача претпочитана валута на играчот, во зависност од нивната локација. Популарните валути вклучуваат:

 • евра
 • американски долари
 • Русински рубли
 • Канадски долари
 • BTC/ETH/LTC/XRP
About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher
Играјте сега и добијте го вашиот 5% неделен готовина во живо во казино во Ditobet
2023-07-04

Играјте сега и добијте го вашиот 5% неделен готовина во живо во казино во Ditobet

Ditobet е релативно ново казино во живо основано во 2021 година од Dito Capital NV. Казиното има лиценца од Курасао и супер висока граница за повлекување што достигнува 30.000 евра. И за да ги зголемите вашите шанси да добиете исплата, Ditobet организира многу бонуси и промоции.