PlayJango Live Casino Преглед

Age Limit
PlayJango
PlayJango is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

За PlayJango

Врз основа на искуството, бројот на понудени игри во живо, методите за депонирање и друго, PlayJango добива 7.6 од 10 според играчите. Овој Live Casino е основан во 2017 и е со livekazinorank-mk.com од 13.01.2022 .

Игри во живо понудени на PlayJango

Играчите кои бараат забавни игри за играње може да се обратат до PlayJango . Овој Live Casino нуди возбудливи Live Casino бонуси, а исто така нудат и различни забавни игри како што се Покер, Лотарија, Казино Холдем, Покер со три карти, Тексас Холдем , да наведеме неколку.

Покрај овие игри, PlayJango има и возбудливо лоби во живо каде што можете да уживате во некои врвни игри со дилери во живо на пазарот.

Софтвер достапен на PlayJango

Со популарноста на игрите во живо во последните години, развивачите на софтвер играат голема улога при изборот на игра. Можеби имате омилена игра во живо создадена од специфичен производител на Live Casino , па зошто да не пробате друга нивна игра понудена од овој Live Casino ?

PlayJango нуди игри од познати развивачи на софтвер како што се Yggdrasil Gaming, Quickfire, Edict (Merkur Gaming), Pragmatic Play, BlaBlaBla Studios и многу други.

Прифатени методи на депонирање на PlayJango

Овој Live Casino прифаќа меѓународни начини на плаќање што се користат во повеќето земји, како што е Paysafe Card, Neteller, Skrill, EcoPayz, Visa , заедно со многу други. Погрижете се да го истражите секој потенцијален начин на плаќање што сте заинтересирани да го користите.

Зошто да играте во PlayJango ?

PlayJango е многу омилен Live Casino кој на своите играчи им нуди извонредни искуства со играње во живо.

Во CasinoRank, ја цениме безбедноста над сè друго, и затоа секој Live Casino наведен на livekazinorank-mk.com е вкрстено испитан, целосно лиценциран и безбеден.

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Total score7.6
Добрите
+ Широк спектар на игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Дански
Норвешки
Фински
Шпански
БонусиБонуси (2)
Бонус за добредојдеВИП бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Норвешки круни
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Данска
Канада
Обединето Кралство
Финска
Шпанија
ИгриИгри (19)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (19)
Boleto
EPS
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Multibanco
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Postepay
Przelewy24
Skrill
Sofort
SporoPay
Teleingreso
Visa
Yandex Money
Zimpler
moneta.ru
СофтверСофтвер (45)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Amaya (Chartwell)
AristocratBally
Bally Wulff
Barcrest Games
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Foxium
GameArt
Gamomat
Ganapati
Gold Coin Studios
IGT (WagerWorks)
Just For The Win
Leap Gaming
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Oryx Gaming
Play'n GOPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
RTG
Rabcat
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Scientific Games
Shuffle Master
Stakelogic
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil Gaming