Преглед на игри со дилер во живо Wild Tornado

Wild TornadoResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Криптовалути
Грижа поддршка
Одлични бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Криптовалути
Грижа поддршка
Одлични бонуси
Wild Tornado is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Дарежливите бонуси ја зголемуваат возбудата на казиното во живо на Wild Tornado, каде што коцкарите можат да уживаат во играњето многу популарни игри хостирани од дилери на луѓе во реално време.

Членовите на Wild Tornado можат да ги искористат и другите бонуси и промоции на казино, како што се бонусот за добредојде и промоциите за бесплатни вртења и враќање на готовина во текот на целата недела. ВИП-програмата која се состои од седум нивоа, исто така, носи мноштво на прекрасни поволности и придобивки.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+3
+1
Затвори
Games

Games

Хостирано од шармантни и пријателски дилери во живо и проследено во реално време, казиното во живо на Wild Tornado носи извонредно искуство.

Изборот на игри е импресивен и ги вклучува сите традиционални омилени плус нивните многубројни варијации. Играчите можат да ја тестираат својата среќа во блек џек, рулети, тигар на змеј, фаќач на соништа и многу повеќе. Обожавателите на покер можат да ги проверат понудите за покер и казино холдем на Карибите во живо на казиното.

Software

Некои од повеќето од iGaming индустријата истакна казино развивачите на софтвер ја дадат својата моќ на казиното во живо на Wild Tornado. Еволуција игри, на пример, доминира со својот широк избор на игри во казино во живо.

Играчите исто така може да се обидат да победат многу со приклучување на игри развиени од високо реномирани провајдери како што се Ezugi, Mascot и Vivo Gaming.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Wild Tornado нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Bank Transfer, Payz, Visa, Crypto, Skrill , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Wild Tornado е вашиот врвен избор.

Deposits

Играчите можат депонирани средства на повеќе начини пред да уживате во казиното во живо. Wild Tornado поддржува плаќања со кредитни картички и депозити направени преку припејд картички.

Казиното исто така прифаќа плаќања преку онлајн банкарство и системи за е-паричник. Минималниот износ по депозит е 10 евра или CAD, додека максималниот зависи од користениот метод на депозит. Обработката е моментална и Wild Tornado не наплаќа такси за депозит.

VisaVisa
+7
+5
Затвори

Withdrawals

Wild Tornado не наплаќа такса за повлекување без разлика на користениот метод. Времето на обработка за повлекувања може да потрае 3-4 банкарски дена за банкарски трансфери и 1-3 банкарски дена за кредитни картички.

Сепак, повлекувањата направени преку е-паричници како Нетлер или онлајн банкарските канали како што е iDebit се обработуваат веднаш.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+175
+173
Затвори

Languages

Дивиот торнадо е лесно пловен на повеќе различни јазици.

Играчите можат да пристапат до казиното на германски, француски, норвешки, полски, шпански, грчки, руски, фински, португалски, италијански и чешки. Достапно е и на англиски како што се зборува во ОК, Австралија, Нов Зеланд, Ирска, Канада и Јужна Африка.

ПортугалскиPT
+6
+4
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Wild Tornado . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Wild Tornado се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Wild Tornado е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Сопственост и управуван од Direx NV и Direx Ltd., Wild Tornado е онлајн казино што предизвикува бранови во индустријата за коцкање на Интернет од 2017 година.

Имајќи лиценца од Antillephone NV, казиното располага со каталог на игри со илјадници од водечките развивачи на сцената на iGaming. Казиното во живо на Wild Tornado, каде играчите можат да уживаат во омилените игри додека комуницираат со дилери во живо и други играчи, е популарно извлекување.

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

Регистрирањето за сметка со Wild Tornado отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Wild Tornado и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Поддршката за корисници на Wild Tornado може да се постигне на неколку начини. Една од нив е преку функцијата за разговор во живо 24/7 на страницата на онлајн казиното.

Играчите исто така можат да испратат порака преку формуларот за контакт на страницата или преку е-пошта на support@wildtornado.casino. И за да изразат загриженост за плаќања, бонуси, сметки и други прашања, играчите можат да ја користат услугата AskGamblers Casino Complaints.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Wild Tornado за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Wild Tornado често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Wild Tornado обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Wild Tornado во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Wild Tornado . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Wild Tornado се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher